Wkładka CEC MC-20

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Wkładka CEC MC-20

#1

Post autor: Grzesiek »

Trafiła do mnie wkładka MC-20, którą to koledzy w wątku "jaka to wkładka" zidentyfikowali jako wkładkę CEC MC-20. Dostałem też podpowiedź jaka igła pasuje do tej wkładki. Ponieważ nie był to zbyt wielki wydatek zakupiłem sferyka od North za niewielkie pieniądze. Zainstalowałem na ( headshell'u zamiennik Technicsa) i w wolnej chwili zamontowałem to coś na ramieniu. Pierwsze kilkanaście sekund odsłuchu i zmiana na EPC207 - jest źle, za dużo niskich, dudni bas. Za kilka dni znowu wracam, bo nie daję za wygraną i tym razem wkładka szybko ląduje w pudełku. Nie daje mi spokoju przez następny dzień. Wreszcie sobota, wolny czas mogę walczyć dalej. Jeszcze raz ustawiam wkładkę tym razem na lekkim headshell'u ori Technicsa na 52 mm i pozostałe ustawienia już na ramieniu wykonuję najlepiej jak potrafię ;). Pierwsze dźwięki nie powalają, ale zostawiam kręcącą się płytę i idę zająć się czymś innym. Po jednej płycie kładę następną i następną i zasiadam na kanapie, bo zaczyna mi się podobać :). Wkładka od wczoraj siedzi na ramieniu i muszę powiedzieć, że jest dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Brzmienie jest naprawdę zadawalające. Gra ktoś na tej wkładce ? Czy mój słuch jest przytępiony, czy ta wkładka gra naprawdę dobrze ? ;)
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41832
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka CEC MC-20

#2

Post autor: Wojtek »

Zawieszenie igły się ułożyło i diament się dotarł, czyli igła się "wygrzała" heh :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ