Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4773
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#346

Post autor: Mawis »

tomik pisze:
14 mar 2024, 10:24
domibobi pisze:
14 mar 2024, 10:17
Kiedy można złożyć pierwsze zamówienie?
Jak sam będę w pełni zadowolony :)
A tak na serio myślę, że w przyszłym tygodniu będzie już produkt ostateczny, teraz muszę przeprojektowac pudełko, bo urządzenie stało się nieco wyższe. No i zastanowić sie nad promocyjną ceną dla forumowiczów.
Super wyszło! Szczegolnie dobrze widoczna podziałka mi sie podoba i pomysł ze śrubą sciskającą. :clap:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Ozzy_
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2023, 16:21
Gramofon: SONY PS X6
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#347

Post autor: Ozzy_ »

Hello,

szablon odebrany,ogólnie OK. Na kilka dorzuconych suwaków, dwa pracują idealnie, dwa bardzo ciężko, reszta ciut za luźno. Niestety, nie da się włożyć koszyka ponieważ otwór jest zbyt mały. Wchodzi tylko ten element izolujący styki - czyli max jakiś milimetr - potem już krawędź mocowania blokuje się w szablonie. Myślę, że to będzie do ogarnięcia jakimś okrągłym iglakiem - przy okazji się pobawię. Najgorzej, że posiałem gdzieś suwmiarkę i nie mogę tego zmierzyć - a to są jakieś wielkości typu 0,5 milimetra albo mniej. Ogólnie temat do dopracowania bez problemu we własnym zakresie.

Bardzo dziękuję @ kinky za zajęcie się tematem produkcji i dystrybucji
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#348

Post autor: cobra »

Generalnie do dopasowania elementów drukowanych są potrzebne wiertło / rozwiertak i pilnik, lub lepiej (w tym przypadku) papier ścierny naklejony na okrągły patyczek.
I nie mówimy o dokładności wymiarów rzędu 0,5 mm, tylko 0,05 mm.

Na dokładność wymiarów takich elementów drukowanych ma wpływ nawet średnica filamentu, z dokładnością do setnych milimetra. A z powtarzalnością średnicy filamentu bywa różnie, zależnie od producenta, partii materiału.

Wydrukowałem chyba ze 4 szt tego szablonu, tylko na potrzeby własne, i jest ok, ale delikatnie trzeba tu i tam podrobić, bo jest bardziej lub mniej ciasno.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
darksome
Posty: 123
Rejestracja: 16 maja 2020, 19:56
Gramofon: Audio Linear td 4001
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#349

Post autor: darksome »

Dziękuję za przesyłkę i ogólnie kawał dobrej roboty Panowie włożony w ten projekt oraz dotyczący tego projektu.
Pozdrawiam:
Dawid Szydełko

Cyt. "Kto walczy z potworami, Ten niechaj baczy, by sam przytem nie stał się potworem. Gdy zaś długo spoglądasz w bezdeń, spogląda bezdeń także w Ciebie." - F. Nietzsche
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#350

Post autor: Carpenter »

kinky pisze:
11 mar 2024, 22:30
Ok, poszło!
Myślę, że już w środę o brzasku możecie wyglądać na horyzoncie pocztyliona z przesyłką, która odmieni Wasze dotychczasowe obcowanie z wkładkami > gramofonami > winylami...
Życie nabierze kolorów, świat stanie się piękniejszy, na niebie codziennie towarzyszyć Wam będzie tęcza, przechodnie będą się kłaniać na ulicy z uśmiechem i szacunkiem, a żony w końcu przychylniej spojrzą na te gupie czarne krążki i klamoty zagracające ich piękne salony :morda:

Po raz kolejny wypada podziękować koledze Tomikowi za projekt :clap:
Przyszło już kilka dni temu, działa świetnie, spasowanie bardzo dobre, po prostu potrzeba odrobinę wprawy i poćwiczenia na headshellach bez wkładki. Wielkie dzięki kinky i Tomik za Wasz czas i pracę!
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#351

Post autor: Linu666 »

Koledzy,
mam trochę nietypowe pytanie do wszystkich biorących udział w zakupach:
- czy ktoś z kupujących kupił o sztukę za dużo lub komuś w ogóle zalega to mogę odkupić bo prawdopodobnie moja koperta z zawartością uległa zapodzianiu lub omyłkowo wrzucona tam gdzie nie powinna. Nie wiem czy w domu przez kogoś czy na myjni w samochodu no ale diabeł ogonem nakrył i nie ma nigdzie.
ktoś? coś?
Awatar użytkownika
TomekT
Posty: 217
Rejestracja: 23 lut 2023, 22:42
Lokalizacja: Koszalin, ten koło Mielna ;)

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#352

Post autor: TomekT »

Mój oczywiście też dotarł. Fajny gadżet :text-bravo:
Kinky i Tomik - szacun i wielkie dzięki :obscene-drinkingcheers:
Pozdroofka
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens...
Obrazek
Technics SL-1600mk2 + Jogurt DL-301 II + PreamP Combo
Emotiva PT-100/A-300 -> Castle Knight 5
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3868
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#353

Post autor: kinky »

Ozzy_ pisze:
14 mar 2024, 11:46
Na kilka dorzuconych suwaków, dwa pracują idealnie, dwa bardzo ciężko, reszta ciut za luźno
Taki był zamysł, kilka suwaków o różnej grubości w razie gdyby szczelina w szablonie wykazywała w produkcji jakieś odchyłki od nominalnego wymiaru, wtedy któryś musi pasować.
Ozzy_ pisze:
14 mar 2024, 11:46
nie da się włożyć koszyka ponieważ otwór jest zbyt mały. Wchodzi tylko ten element izolujący styki - czyli max jakiś milimetr
Ozzy, tak mi przyszło do głowy - doczytałeś w wątku, że główkę koszyka wsuwamy w uchwyt ukośnie właśnie ok. 1-2mm, obracamy do pionu (igły) i dopiero wsuwamy głębiej? Taki zamek w kształcie s. Sorry jeśli piszę oczywistości, ale wolę się upewnić :)
Ozzy_ pisze:
14 mar 2024, 11:46
dziękuję @ kinky
darksome pisze:
14 mar 2024, 16:23
Dziękuję
Carpenter pisze:
15 mar 2024, 13:55
dzięki
TomekT pisze:
20 mar 2024, 14:59
dzięki
Spoko :handgestures-thumbup:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Ozzy_
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2023, 16:21
Gramofon: SONY PS X6
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#354

Post autor: Ozzy_ »

Hello,
kinky pisze:
20 mar 2024, 19:50

Ozzy, tak mi przyszło do głowy - doczytałeś w wątku, że główkę koszyka wsuwamy w uchwyt ukośnie właśnie ok. 1-2mm, obracamy do pionu (igły) i dopiero wsuwamy głębiej? Taki zamek w kształcie s. Sorry jeśli piszę oczywistości, ale wolę się upewnić :)
Ahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: dobre, spadłem z krzesła proszę nie podnosić :lol: :lol: mam czas do rana, bo akurat jutro jadę do roboty to chyba się podniosę :lol: :lol: :lol:
szblon.JPG
Na fotce widać ile wchodzi, i tak pin wiem, że powinien wejść pod kątem i potem należy obrócić koszyk. Przyznaję, że gramofony są dla mnie pewną nowością, ale raczej jestem ogarnięty technicznie :lol: :lol:

I naprawdę, żeby wcisnąć koszyk dalej, musiałbym użyć nieproporcjonalnie dużej siły i nie wiem, czy potem bym go wyjął. Na razie mam pilniejsze tematy do skończenia, ale jak to zakończę to sobie poprawię ten otwór i będzie idealnie, więc luz. I dzięki za poprawienie mi humoru, ale to było dobre :handgestures-thumbup:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15207
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#355

Post autor: darkman »

Ozzy_ pisze:
20 mar 2024, 20:26
I dzięki za poprawienie mi humoru, ale to było dobre :handgestures-thumbup:
Oz'z miałem podobnie przy pierwszej serii. Wsunąłem przez to drugie wejście występku pina,
heada bez wkładki i przekręciłem kilka razy. Się obrobiło dla obu wejść.
Ozzy_ pisze:
20 mar 2024, 20:26
Przyznaję, że gramofony są dla mnie pewną nowością,
Dla mnie też, ale dałem radę .. Odwagi :D Gdy zobaczyłem ten zielony parch Mejwa, to byłem skłonny zrobić wszystko by mój biały okazał się dobry. :mrgreen:
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3868
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#356

Post autor: kinky »

Ozzy_ pisze:
20 mar 2024, 20:26
nie podnosić
Ok :morda:
Ozzy_ pisze:
20 mar 2024, 20:26
jadę do roboty
Do Iranu czy Pakistanu? :D

No ok, pośmialiśmy się i skoro instrukcja użytkowania jest znana to wszystko w porządku ;)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3868
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#357

Post autor: kinky »

darkman pisze:
20 mar 2024, 20:42
zielony parch Mejwa
:lol:

Maćku, przytulam imienniku, razem postawimy tamę tej fali hejtu :morda:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4773
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#358

Post autor: Mawis »

kinky pisze:
20 mar 2024, 20:53
darkman pisze:
20 mar 2024, 20:42
zielony parch Mejwa
:lol:

Maćku, przytulam imienniku, razem postawimy tamę tej fali hejtu :morda:
No ja myśle! Bo tatałajstwo sie panoszy po kulturalnym forum :D A mój zielony jest piękny i jedyny Orydżynal :drool:
Dzieki Maćku za wsparcie! My Maćki musimy trzymać sie razem! :clap: :clap: Wszystkie Maćki z forum łączcie się! Nie pozwalajmy tym kapitalistycznym wyzyskiwaczom zniszczyć naszej więzi! :lol: :lol:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Ozzy_
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2023, 16:21
Gramofon: SONY PS X6
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#359

Post autor: Ozzy_ »

kinky pisze:
20 mar 2024, 20:47

Do Iranu czy Pakistanu? :D
Do Nowego Portu :lol: Ale to czasem prawie to samo :lol: :lol: :lol:
kinky pisze:
20 mar 2024, 20:47
No ok, pośmialiśmy się i skoro instrukcja użytkowania jest znana to wszystko w porządku ;)
Musi być wesoło, co nam innego pozostało... Tak, wszystko git, jak to dopracuję to wrzucę fotkę.
darkman pisze:
20 mar 2024, 20:42

Oz'z miałem podobnie przy pierwszej serii. Wsunąłem przez to drugie wejście występku pina,
heada bez wkładki i przekręciłem kilka razy. Się obrobiło dla obu wejść.
No w moim przypadku nie ma znaczenia, w który występek, siedzi tak mocno, że szkoda mi na siłę wpychać koszyk. Lepiej chwilę spędzić z pilnikiem czy papierem ściernym.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Szablon overhang gauge - zamówienie zbiorowe

#360

Post autor: mcemsi »

Koniec końcem wszystko jest OK :)

Okrągły pilniczek, jakaś minuta delikatnego jego użycia i alles gutes na wszystkich moich ok. 20 headshellach.

overhang.jpg

Tomik , Kinky ... dziękuję Wam bardzo i nie gniewajcie się za moje pierwsze niepochlebne wrażenia.
ODPOWIEDZ