Jakie phono stage do złożenia?

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Jakie phono stage do złożenia?

#1

Post autor: Radiofan »

Powiedzcie Koledzy jakie polecacie przedwzmacniacze gramofonowe do własnego wykonania. Osobiście będę składać i testować Bugle 3 i jeszcze jedno takie coś:
https://www.ebay.pl/itm/164323462486

Jestem jeszcze ciekawy Pearl 3 . Najbardziej pasuje mi pod względem konstrukcji, bo tego typu wejście już robiłem w zupełnie innych układach i spisywało się genialnie. Być może ktoś na tym forum składał już to urządzenie i podzieli się wrażeniami - widziałem, że ktoś z Polski działa na diyaudio.com i składa ten przedwzmacniacz.
Poza tym złożę jeszcze klona EAR834. Tak więc, prosiłbym o namiary na ciekawe konstrukcje, które sami przetestowaliście i uważacie za godne do powielenia.
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#2

Post autor: Radiofan »

Na diyaudio są teraz zapisy na kit do zasilacza Pearl 3 .
Zalety tego zasilacza są następujące - trafo jest stosunkowo niewielkie i podzielone na dwie szpule, co powoduje zmniejszenie przepływu prądów zakłócających wysokiej i średniej częstotliwości, ze względu na małą pojemność uzwojenia pierwotnego i wtórnego (niektórzy zastanawiali się dlaczego są zmiany w dźwięku po odwrotnym włożeniu wtyczki zasilającej ... ;) ). Zastosowano subber do wygaszania zakłócających prądów generowanych w wyniku ładowania się kondensatorów po prostowniku. Snubber powinien uwzględniać konstrukcję trafa, diody i kondensatory filtrujące. Dokładne dobranie snubbera zawsze powinno być sprawdzone jeszcze oscyloskopem, no ale może tu uda się od razu - sprawdzę. Co ciekawe konstruktor urządzenia Wayen (uczeń znanego nam Nelsona ;) ), zrezygnował ze skomplikowanych, przeprojektowanych układów zasilających i zgrał to jeszcze pod kątem szumowym, co udowodnił pomiarowo. Na pewno sprawdzimy, podmieniając zasilacz na mocno "wydumany". Poza tym w zasilaczu bardzo fajnie pokazano zastosowane w oryginale połączenia "masowe". Tak więc, zachęcam do eksperymentów, bo PCB przedwzmacniacza też można uzyskać.
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#3

Post autor: Radiofan »

Obecnie da radę zakupić pcb do phono stage Pearl 3 na znanym portalu. Zakupiłem te pcb po bardzo umiarkowanej cenie i przesyłka już idzie z Kanady. Jak na razie, recenzje znanych osób z diyaudio.com są generalnie takie, że jest to wybitny preamp. Co ciekawe są tacy, którzy testują ten preamp na kawałkach fortepianowych, bo te podobno są wredne do prawidłowego, w miarę naturalnego, odtworzenia. Cóż, po zbudowaniu muszę zaprosić do odsłuchu jakiegoś fortepianistę ...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#4

Post autor: darkman »

Radiofan pisze:
25 lut 2024, 10:29
Cóż, po zbudowaniu muszę zaprosić do odsłuchu jakiegoś fortepianistę ...
Pisz do Jarretta. Dobry jest.
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#5

Post autor: Radiofan »

Oj dobry ... też chciałem mieć tę ostatnio wystawioną płytę, ale nie tracę nadzieii :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#6

Post autor: darkman »

Co do płytek PCB klonów, to skonsultuj sobie z MISSE, ma opanowane, które warto ciągnąć, a których nie. Moim zdaniem klona zawsze warto sobie złożyć na b.dobrych elementach o ile się ma robociznę własną, to tym bardziej.
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#7

Post autor: Radiofan »

Spoko, sam potestuję, będzie większa frajda. Znam się trochę na voodoo audio i raczej potrafię zrobić coś dobrze grającego w oparciu o dość przeciętne elementy, ale mam też stare zasoby np. Balck Gate różnych serii. Jak ktoś nie "umi", to wkłada biżuterię ze średnim skutkiem :D
Awatar użytkownika
TomekT
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2023, 22:42
Lokalizacja: Koszalin, ten koło Mielna ;)

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#8

Post autor: TomekT »

Radiofan pisze:
25 lut 2024, 10:29
jakiegoś fortepianistę
Znam jednego… Ale to zwykły klawisz jest… z aresztu ;) :lol:
Pozdroofka
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens...
Obrazek
Technics SL-1600mk2 + Jogurt DL-301 II + PreamP Combo
Emotiva PT-100/A-300 -> Castle Knight 5
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#9

Post autor: darkman »

Radiofan pisze:
25 lut 2024, 11:45
Jak ktoś nie "umi", to wkłada biżuterię ze średnim skutkiem
Ano, tys prawda" :D
(miałem na myśli klony lampowe bardziej do poskładania i tu mamy problem strojenia by dobrze mroziło potem).

BTW, a SUT pod dostarczone transformatory byś poskładał?
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#10

Post autor: Radiofan »

Nie, nigdy nie wstawiałem trafa...za drogie były :D . One same z siebie już fajnie filtrują zakłócenia, więc powinny być w tym miejscu the best do MC. A jak są optymalnie dobrane, to nie ma lepszego rozwiązania, tak na moją głowę... :mrgreen:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#11

Post autor: darkman »

OK, tak przy okazji zapytałem, bo to inny temat. W audio nie ma "naj", jak i w płytach LP's. A są jeszcze headampy. No ale to inna bajka. Zostańmy przy phonostage w tym temacie.
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#12

Post autor: Radiofan »

Na tę chwilę cały kit Pearl 3 dostępny jest w sklepie internetowym the diyaudio store
Onyx1944
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2024, 11:47

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#13

Post autor: Onyx1944 »

Witam
Polecam Hirage, zaprojektowałem pcb i wyszło zacnie.
Załączniki
20240324_175027.jpg
Radiofan
Posty: 25
Rejestracja: 31 gru 2023, 17:18

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#14

Post autor: Radiofan »

Wygląda świetnie! Podziwiam. Widać dużo przemyślanych szczegółów.
Awatar użytkownika
Avarice
Posty: 92
Rejestracja: 31 gru 2023, 16:53
Gramofon: WG-264

Re: Jakie phono stage do złożenia?

#15

Post autor: Avarice »

Czym koledzy paruja elementy dyskretne?
ODPOWIEDZ