Sony PS-X40 Mam i ja!

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
artpaw5
Posty: 242
Rejestracja: 23 paź 2014, 19:54
Gramofon: Dual CS500 Dual 704
Lokalizacja: Dolna Saksonia Niemcy

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#16

Post autor: artpaw5 »

olsza84 pisze: He Dual cienki bolek, że aż plyty na nim skwierczą A tam nie ma jakiegoś kondensatora przeciw zakłóceniowego? Może padł stąd ten odgłos?
Broń Boże w życiu nie śmiałbym tak powiedzieć po prostu ten Dual już mnie kosztował nerwów i kasy.
Miałem nawet spięcie na forum z osobą która go robiła.Dual, za każdym razem jak kupię jakiś gramofon idzie na górę, do pokoju w którym przetrzymuję sprzęt z którego aktualnie nie korzystam.
Jak kupiłem lenco to też tam powędrował, ale później zrobiłem obudowę do Lenco i dual znowu na dół.
Sory za offtop.
artpaw5
Posty: 242
Rejestracja: 23 paź 2014, 19:54
Gramofon: Dual CS500 Dual 704
Lokalizacja: Dolna Saksonia Niemcy

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#17

Post autor: artpaw5 »

Regsoft pisze: Trochę to dziwne ... nie jest to kwestia uziemienia? ... sprawdzałeś nacisk wagą? ... a może problem z AS? ... no chyba, że np. ramię w Dualu niedomaga
Dlatego w maju może go ogarnę.
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43 ... 15#p160515
:)
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#18

Post autor: Dimas »

Z tym mryganiem
Kiedys czytalem ze zazwyczaj wystarczy zamienić biegunami lampeczke :think:
U siebie narazie nie testowałem
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#19

Post autor: Myszor »

Dimas pisze:Z tym mryganiem
Kiedys czytalem ze zazwyczaj wystarczy zamienić biegunami lampeczke :think:
U siebie narazie nie testowałem
Żarówki z racji konstrukcji nie mają biegunów.
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#20

Post autor: Dimas »

Tak napisałem żeby bylo jasne o co chodzi

Znalazłem
Opcje są dwie odwrócenie lampki(ewentualnie wymiana) albo kondensator


noch was zum Thema flackernde Strobo Lampe. Bei diesen Sony Modellen wird die Lampe mit Gleichspannung mit einer Frequenz von 120 Hz betrieben. Dies bedeutet, dass immer die selbe Elektrode der Glimmlampe leuchtet.
Sollte die Lampe nun zu flackern beginnen hilft es oft, diese auszulöten und umgekehrt wieder einzulöten. Dadurch wird die andere Elektrode aktiv und die Lampe brennt wieder flackerfrei.
Bei meinem PS-X7 hat das wunderbar geholfen. (Funktioniert auch oft bei alten Dual Modellen)
Eine zweite Möglichkeit, ist ein defekter Kondensator C106 (2.2uF) auf der Platine unter dem Plattenteller.
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
artpaw5
Posty: 242
Rejestracja: 23 paź 2014, 19:54
Gramofon: Dual CS500 Dual 704
Lokalizacja: Dolna Saksonia Niemcy

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#21

Post autor: artpaw5 »

Dimas pisze: Znalazłem
Opcje są dwie odwrócenie lampki(ewentualnie wymiana) albo kondensator
W instrukcji serwisowej jest pokazana biegunowość, czyli w przyszły weekend sprawdzę.
Dzieki za podpowiedź :)
Lecę spać bo jutro ....
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#22

Post autor: Myszor »

artpaw5 pisze:
Dimas pisze: Znalazłem
Opcje są dwie odwrócenie lampki(ewentualnie wymiana) albo kondensator
W instrukcji serwisowej jest pokazana biegunowość, czyli w przyszły weekend sprawdzę.
Dzieki za podpowiedź :)
Lecę spać bo jutro ....

Panowie nie piszcie głupot bo potem ktoś to przeczyta i uwierzy.
Żarówki nie mają biegunów. Wie o tym każdy kto zamiast koniem na biegunach bawił się bateryjką i żarówką.
Tu masz taką neonówkę. Też kupowałem i wymieniałem w swoim.
Zamiast obracać (co jest kompletnie bezsensownym pomysłem) kup sobie za dwa zeta nową.
http://allegro.pl/zaroweczka-neonowka-6 ... 73812.html

A tu kawałek rzeczonej serwisówki, na której NIE MA zaznaczonej żadnej biegunowości.
I nie ruszaj żadnych kondensatorów broń boże bo to kolejna bezsensowna podpowiedź.

Ps. Serwisówka z PS-X60 , nie mogłem znaleźć do PS-X40. Jak masz ten fragment to wklej. Porównamy.
Załączniki
neon.JPG
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, 09:58 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#23

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze: Tu masz taką neonówkę. Też kupowałem i wymieniałem w swoim. Zamiast obracać (co jest kompletnie bezsensownym pomysłem) kup sobie za dwa zeta nową ... A tu kawałek rzeczonej serwisówki
You've made my day :clap:
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#24

Post autor: olsza84 »

Nie wiem jak w Sony ale w Dualach odwrócenie żarówki często rozwiązuje problem, więc bezsensowne to w ogóle nie jest. I jest to fakt niezwiązany akurat z biegunowością żarówki :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#25

Post autor: Regsoft »

olsza84 pisze: I jest to fakt niezwiązany akurat z biegunowością żarówki
Ciekawe ! Czyli z czym? Chodzi o samo przelutowanie końcówek? :think:

Faktem jest, że w Sony z końca lat 70-tych te neonówki wypalają się i najczęściej nic im nie pomaga oprócz wymiany. W swoim czasie kupiłem naście różnych neonówek aby dobrać te co świecą podobnie jak oryginały. Myszor podał link. Niezależnie od efektu zalecałbym wymianę jeśli bańka jest okopcona albo świeci słabo czy z nieregularną jasnością ... :?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#26

Post autor: Myszor »

olsza84 pisze:Nie wiem jak w Sony ale w Dualach odwrócenie żarówki często rozwiązuje problem, więc bezsensowne to w ogóle nie jest. I jest to fakt niezwiązany akurat z biegunowością żarówki :)
Zaczynacie podważać fundamenty mojego świata :lol:
A jak w lampce przy łóżku żarówka się przepali to odwrócenie wtyczki w kontakcie przywróci ją do życia ?
Żarówka ma żarnik. Jak płynie przez nią prąd to się rozgrzewa i świeci. Jak rezystor. Rezystory nie mają polaryzacji.
Obojętne w którą stronę płynie prąd działa tak samo.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#27

Post autor: MMarek »

artpaw5 pisze: Sony PS-x40 kupiony
Gratulacje!!!!
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#28

Post autor: olsza84 »

Regsoft pisze: Ciekawe ! Czyli z czym? Chodzi o samo przelutowanie końcówek? :think:

Faktem jest, że w Sony z końca lat 70-tych te neonówki wypalają się i najczęściej nic im nie pomaga oprócz wymiany. W swoim czasie kupiłem naście różnych neonówek aby dobrać te co świecą podobnie jak oryginały. Myszor podał link. Niezależnie od efektu zalecałbym wymianę jeśli bańka jest okopcona albo świeci słabo czy z nieregularną jasnością ... :?
No jeżeli padła to padła i odwracanie nie pomoże. Ale jeżeli mruga to jej koniec też jest bliski, ale odwrócenie załatwi sprawę na jakiś czas. Warto przy okazji przeczyścić połączenia jeżeli takowe są. Odwrócenie pomaga bo w środku jest dioda podzielona na 2 ośki/części wypełnione gazem. W związku z kierunkiem napięcia przez lata używania jedna strona zużywa się szybciej (katoda, potencjał ujemny) a druga (katoda, potencjał dodatni) pozostaje ciemna. Nie muszę chyba dodawać teraz co powoduje odwrócenie lampki? Zaczyna świecić ta druga mniej zużyta strona. Więc może o tą "biegunowość" chodziło artpaw5.
Myszor pisze: Zaczynacie podważać fundamenty mojego świata :lol:
A jak w lampce przy łóżku żarówka się przepali to odwrócenie wtyczki w kontakcie przywróci ją do życia ?
Żarówka ma żarnik. Jak płynie przez nią prąd to się rozgrzewa i świeci. Jak rezystor. Rezystory nie mają polaryzacji.
Obojętne w którą stronę płynie prąd działa tak samo.
Spoko ale mylisz pojęcia. Sorry ,że podważam Twoje fundamenty :lol:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#29

Post autor: darkman »

Myszor, może przekręcaj całe gniazdko bez wyciągania wtyczki? :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X40 Mam i ja!

#30

Post autor: Myszor »

olsza84 pisze: Spoko ale mylisz pojęcia.
Nic nie mylę.
olsza84 pisze: Odwrócenie pomaga bo w środku jest dioda
A no widzisz. Dopiero się okazało o czym mówimy. Ale jeśli to dioda to tym bardziej nie powinna świecić chyba że prąd zmienny.
No ale najważniejsze że :techie-idea:
ODPOWIEDZ