Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#16

Post autor: Regsoft »

Reymont pisze: Osobiście jeśli miałbym do wyboru dwa gramofony w podobnej cenie, jeden grzebany z wymienionymi kablami a drugi nie, to zawsze wybiorę ten z oryginalnymi. Takie skrzywienie.
Ależ każdy ma prawo mieć własne "skrzywienie". Ja natomiast chyba źle się wyraziłem. Nie chodzi o to, że wszyscy cenią te same detale ale, że każdy ma jakieś własne, na które zwraca uwagę. Jedni wolą sprzęt w stanie agonalnym ale, którego nikt nie dotykał w środku aby wszystko samemu wyprostować mając gwarancję jakości prac. Inni wolą sprzęt po serwisie, gotowy do pracy na lata ale bez konkretnej wiedzy jak faktycznie te prace przebiegały. Ja natomiast chciałbym się czegoś po prostu nauczyć i mieć trochę frajdy z własnej pracy. A że przy okazji w sam znajomi którzy są zainteresowani zakupem zwracają uwagę na te kable i wolą grzebany to tylko lepiej dla mnie :lol: Inna sprawa, że ten pierwszy kabel był w fatalnym stanie i musiał być wymieniony. 8-)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#17

Post autor: Pawelec »

Dobra robota Regsoft :clap: .
P.S. nie mogę tylko nic opisowego znaleźć do tego Prolinka prócz ceny i tego, że jest z kablem sterującym ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Anderson
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2016, 09:12

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#18

Post autor: Anderson »

Skoro nie tylko PS-X60 to wrzucę z PS-333. Też postanowiłem pogrzebać, nie ukrywam, że po lekturze tego posta. :mrgreen:
Plan standardowy, czyli wymiana kabli RCA, tak bardziej dla spróbowania własnych możliwości.

Na co zwrócić uwagę, żeby nic nie spaprać?

Obrazek

Drugie pytanie jest takie, jak wyprowadzić przewód uziemienia, żeby był standardowo, na zewnątrz gramofonu, dalej do wzmacniacza. Ja mam tak jak widać puszczony wewnątrz i złapany w dwu miejscach, m.in do podstawy? silnika.

Obrazek


W środku czyściutko, wszystko Made in Japan, porządne, a przecież to jeden z tańszych modeli.

Generalnie to fajne te Soniaki, może kiedyś doczekają się osobnego działu na forum? :geek: :)
Ps. 72, 12-13 Wyzwoli bowiem wołającego biedaka i ubogiego, i bezbronnego. Zmiłuje się nad nędzarzem i biedakiem i ocali życie ubogich.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#19

Post autor: Regsoft »

Laimbeer pisze: Skoro nie tylko PS-X60 to wrzucę z PS-333
Słusznie 8-)
Laimbeer pisze: jak wyprowadzić przewód uziemienia
Masz wyprowadzony. Zaznaczyłem na czerwono. Odcinasz wtyczki RCA na końcu kabla. Rozdzielasz. Zakładasz nowe wtyczki i widełki uziemienia. Otwierasz piwo :mrgreen:
PS-333 GND.jpg
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#20

Post autor: mcemsi »

Ważny drucik ten uziom. Po pierwszym podłączeniu mojego Soniacza (i zapomnieniu o GND) aż sie przeraziłem brumem. No ale podłączam GND i.......cisza w sensie brumu oczywiście (niemal zupełna trzeba wzmak na max żeby coś sie starać dosłyszeć).
W poprzednim Pro-Ject'cie aż takiej róznicy w brumie nie było.

A tak się podepnę jeszcze , może ktoś wie - jak zdjąć talerz ? ciągnę za ośkę i nic. Jak narazie bardziej inwazyjnych metod nie próbowałem.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#21

Post autor: Regsoft »

mcemsi pisze: jak zdjąć talerz ?
SiłOM-nie-godnościOM go wyrywasz :D
Jak zapieczony to podłuż koc po niego unieś za talerz na parę mm i poproś kogoś aby delikatnie gumowym młotkiem walnął w szpindel ...
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#22

Post autor: mcemsi »

Ujuj... rzeczywiście ostro trzeba. Chwycić dobrze za talerzyk w x600 nie jest tak wygodnie jak w x60 ale będę próbować.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#23

Post autor: Regsoft »

Laimbeer pisze: Generalnie to fajne te Soniaki, może kiedyś doczekają się osobnego działu na forum?
No pewnie, że się doczekają ... :mrgreen:

Dodam tylko kawałem schematu do PS-333 z serwisówki aby nie było wątpliwości :
PS-333%20Phono%20Board.jpg
U Ciebie z płytki ten cienki czarny idzie uziemiać ramię, gruby wyprowadzany jest na zewnątrz razem z czerwonym sygnałowym na RCA a połączenie z masą gramiaka masz przez tą śrubę płytki i kabelek przymocowany do podkładki ... 8-)

Jeśli byś się upierał na wymianę kabli to musiałyby być nie tak grube jak moje bo nie przejdą przez szykanę. No chyba, że chciałbyś powiększać otwory. Trochę bez sensu ... :think:
Ostatnio zmieniony 15 sty 2017, 11:24 przez Regsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#24

Post autor: Regsoft »

mcemsi pisze: Chwycić dobrze za talerzyk w x600 nie jest tak wygodnie jak w x60
Czyżby nie miał dwóch wieeelgachnych otworów na palce pod gumą? :mrgreen:
Ktoś je ukradł? :roll:
Okręć talerzem aby odsłonić miejsce na paluchy ...
Jak nie jest zapieczony to ciągnąc wskazującymi palcami za talerz wciskasz kciukami szpindel ...
Hmmm nie wiem czy opisałem obrazowo :think:
24oozg1.jpg
Tylko przemyśl dobrze jak potem zakładasz gumę aby sobie igły nie złamać ... :laughing-rolling:
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#25

Post autor: mcemsi »

Regsoft pisze: Hmmm nie wiem czy opisałem obrazowo
Sądzę , że wystarczająco:) ,najciemniej - jak to często bywa - pod latarnią.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#26

Post autor: Regsoft »

mcemsi pisze: Sądzę , że wystarczająco:)
To na końcu choć śmieszne to żartem nie było ... mam nadzieję, że wiesz dlaczego ... 8-)
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#27

Post autor: mcemsi »

Na igłę to zwracam baczną uwagę , dla 2M to nawet dokupiłem za chore pieniądze dodatkową osłonkę , w fabrycznej z wkładki szybko się zaczepik połamał.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#28

Post autor: Regsoft »

mcemsi pisze: Na igłę to zwracam baczną uwagę
Czyli może jednak nie wiesz ... :doh:

Np. w X65 a i być może w X600 gumę możesz założyć na dwa sposoby. Dobry lub przekręconą o 180 stopni. W tym drugim przypadku nie zadziała rozpoznanie wielkości i obecności płyty co się może niefajnie skończyć jak dasz START bez płyty ... :roll:
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#29

Post autor: mcemsi »

A o to chodzi :happy-smileyflower:

No tak nieporozumienie na wszystkich szczeblach.

Ale tak - jest to samo - mata x600 tez nie jest symetryczna ale uważam na to aby dziury przez gumkę były widoczne.

PS . Talerz po mocnym pociągnięciu wyjąłem znajdując pod nim biedronkę i ze 2 komary. Oczywiście skamieliny już.
Awatar użytkownika
Anderson
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2016, 09:12

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#30

Post autor: Anderson »

Regsoft pisze:
Jeśli byś się upierał na wymianę kabli to musiałyby być nie tak grube jak moje bo nie przejdą przez szykanę. No chyba, że chciałbyś powiększać otwory. Trochę bez sensu ... :think:
Postanowiłem, że dam sobie spokój z przerabianiem i wymianą kabli. Gdyby to była prosta wymiana 1:1, bez kombinowania, to jeszcze.
Na razie pozostanie tak jak wyszło z fabryki, co potwierdzają schematy ;)
Ps. 72, 12-13 Wyzwoli bowiem wołającego biedaka i ubogiego, i bezbronnego. Zmiłuje się nad nędzarzem i biedakiem i ocali życie ubogich.
ODPOWIEDZ