Bernard gs 434 proszę o pomoc (mój pierwszy post)

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Damian47akaQcu
Posty: 19
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:12

Re: Bernard gs 434 proszę o pomoc (mój pierwszy post)

#31

Post autor: Damian47akaQcu »

Wziąłem igłe pod mikroskop i okazało się że jej tam ,, nie ma" tzn. igła jest kwadratowa dosłownie. CZy tak ma być czy trzeba kupić nową? Jeżeli tak to samą igłę czy wkładkę też i jaka by była dobra?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bernard gs 434 proszę o pomoc (mój pierwszy post)

#32

Post autor: Wojtek »

Eh, i po co było się upierać do tej pory?

Tak, piszę to Tobie już trzeci raz, musisz przynajmniej zmienić igłę, bo cała reszta zabawy nie ma sensu jeśli ta jest zjechana.

Jest wiele dobrych wkładek, ale do GS 434 raczej nie ma co wychodzić ponad AT-95E.
Jeśli jej cena to "za drogo" to pozostaje igła.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Bernard gs 434 proszę o pomoc (mój pierwszy post)

#33

Post autor: pan_winyl »

Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Damian47akaQcu
Posty: 19
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:12

Re: Bernard gs 434 proszę o pomoc (mój pierwszy post)

#34

Post autor: Damian47akaQcu »

Oj to już tyle czasu minęło?

Bez zakładania kolejnego tematu. Ustawiłem gramofon, zrobiłem Chincha, wyprowadziłem masę i jest ok, przynajmniej przez dwa dni było. Teraz gdy słucham singla (mały winyl) igła zawsze przeskakuje przy końcu winyla cofa się trochę i tak w koło, uniemożliwia to odsłuch utworu do końca, jeszcze trochę brakuje do końca utworu. Czasami zdarza się to też na dużych płytach. Czego to może być wina? Regulowałem nacisk, antyskating odłączyłem przeskakuje dalej, zmieniałem jego wartość dalej nic. Jakieś sugestie pomysły? Wkładka audiotechnica at95. Wkładkę przykręciłem na wkręty, gdyż oryginalne śruby z Bernarda są za krótkie a nakrętka za duża ( nie mieści się i jest bokiem, nie ma czego złapać bo śruba wystaje może max 2 zwoje). Sprawdzałem czy igłą jest prosto zamontowana wg schematu który z nią dostałem, jednak lekko mówiąc g*wno ten schemat wskazuje, jest mało precyzyjny i na oko jest ok. Jeszcze jedna kwestia, przy ramieniu mam dwie śrubę która ,,przesuwa " ramię w lewo i w prawo, co to daje? I czarne pokrętło przy przeciwwadze, które ustawia przeciwwagę lewo lub prawo względem ramienia. Jak ma byś ustawiona?
ODPOWIEDZ