Śmierdząca mata i kwadraciki na talerzu

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
TomcioS
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 13:49

Śmierdząca mata i kwadraciki na talerzu

#1

Post autor: TomcioS »

Cześć, mam pytanie. Mata w moim G8010 cuchnie jak trampki z marketu. Czy mam prawo się obawiać, że ulega ona biodegradacji i czy może wchodzić w interakcję z winylem? Drugie pytanie: W dzień nie widać kwadracików na talerzu i przez to nie można ustawić obrotów( jedynie na słuch) Czy to wina przygasającej neonówki? Czy to jest, jak się mówi :''ten typ tak ma''?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Śmierdząca mata i kwadraciki na talerzu

#2

Post autor: Myszor »

Ha, ha! Wygrywasz z Wyborczą. Jak zobaczyłem tytuł postu (the best) to natychmiast kliknąłem. Chyba najbardziej efektowny jaki tu widziałem do tej pory :)
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Śmierdząca mata i kwadraciki na talerzu

#3

Post autor: KUTI »

Rozwaliłeś mnie do łez :lol: dwa razy ... Odnośnie strobo w moim modelu Luxmana w dzień też nie najlepiej widać (nie świeci on jak latarnia, a pokój jest bardzo jasny "trzy wielkie okna") ale radzę sobie zasłaniając ręką i w ten sposób daję trochę cienia na talerz, nie wiem jak to wygląda w Twoim gramofonie, ale na słuch to niezbyt precyzyjnie się udaje. Odnośnie maty- zmień ją, skoro zapach jest tak dokuczliwy .
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
TomcioS
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 13:49

Re: Śmierdząca mata i kwadraciki na talerzu

#4

Post autor: TomcioS »

Matę zabezpieczyłem sprayem ''Uszczelka'' do konserwacji gumowych elementów w aucie. Zapach ''marketowego capa'' został zneutralizowany. Natomiast, aby widzieć stabilność kwadracików na talerzu, włączam w dzień lampkę do czytania i kieruję światło ledów na gramofon.
TomcioS
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2013, 13:49

Re: Śmierdząca mata i kwadraciki na talerzu

#5

Post autor: TomcioS »

Jednak wymieniłem matę na filcowego Monacora DJP-2M. Zniwelowało to ''wachlowanie'' płytą i brzmienie się grubo poprawiło. Neonówkę wymieniłem na nową z Wolumenu i kwadraciki teraz widać i w dzień. Pozdrawiam wszystkich ''walczących z kultowcami''.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmierdząca mata i kwadraciki na talerzu

#6

Post autor: pan_winyl »

mogłeś sobie sprawić korkową. Trochę lepiej niweluje drgania, a i płyty się nie elektryzują.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ