Bernard G-603

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JanReb
Posty: 8
Rejestracja: 03 gru 2014, 16:11
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Bernard G-603

#1

Post autor: JanReb »

Witam wszystkich,jako,że to mój pierwszy post.Mam pytanie jaką wkładkę i igłę polecacie do gramofonu Bernard G-603.Co radzilibyście sprawdzić przed rozpoczęciem użytkowania?Gramofon stał kilka lat nieużywany,dawniej w pełni sprawny.Będę wdzięczny za rady:-)
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Bernard G-603

#2

Post autor: kaf »

Jeżeli stał długo nieużywany, to obowiązkowo do sprawdzenia stan silnika oraz paska napędowego. Silnik może będzie wymagał jedynie przesmarowania, chyba że jest już zużyty, to wymiana. Pasek raczej nie przetrwał, toteż najlepiej wymienić go w ciemno, 10zł to nie jest duży pieniądz. Do tego przesmarowanie osi podtalerzyka. Zabiegi te mają na celu zagwarantowanie prawidłowości pracy układu napędowego co ma bezpośredni wpływ na stabilność obrotów talerza.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
JanReb
Posty: 8
Rejestracja: 03 gru 2014, 16:11
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Bernard G-603

#3

Post autor: JanReb »

Po włączeniu chodzi normalnie więc silnik chyba spoko.Pasek to jakiś konkretny musi być?Czym dokładnie smarować jakiś konkretny produkt?
I mam jeszcze jedno pytanko czy da radę go podłączyć do wzmacniacza Diora od wieży?Czy będzie to śmigało?
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Bernard G-603

#4

Post autor: kaf »

Gramofon podłączasz do wejścia oznaczonego jako "phono" lub "gramofon". Do smarowania osi podtalerza można użyć smaru maszynowego. Paski sprzedają tutaj http://wamataudio.pl/akcesoria-1/paski/ ... onica.html
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
JanReb
Posty: 8
Rejestracja: 03 gru 2014, 16:11
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Bernard G-603

#5

Post autor: JanReb »

Dziękuję bardzo za cenne info:-)Mam nadzieję,że uda mi się go uruchomić i czerpać satysfakcję z słuchania bo płyt już trochę uzbierałem:-)A jeżeli chodzi o nową wkładkę i igłę to pewnie też trzeba wymienić,jaką polecasz?
ODPOWIEDZ