Unitra Fonomaster G601A

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Unitra Fonomaster G601A

#61

Post autor: kielek »

Dla pewności zainwestuj w wagę jubilerską za 20 parę zł i zmierz nacisk po ustawieniach.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#62

Post autor: Acia »

Ustawiłam to jakoś, na końcowym polu płyty ramię teraz przesuwa się normalnie ku środkowi, jednak nie mam pojęcia czy jest dobrze. Muszę chyba sprawdzić to wagą, jak dawałam nacisk mniejszy od 1,5 to ramię szło w inną stronę.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Unitra Fonomaster G601A

#63

Post autor: kaf »

Tak dla formalności, to regulacje nacisku igły i antyskatingu są ze sobą wzajemnie powiązane. Więc jak zmieniasz jedno z nich to musisz korygować też drugie.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Unitra Fonomaster G601A

#64

Post autor: Acia »

tollo pisze:Niczym innym nie musisz poruszać.
tollo pisał, żebym niczym innym nie ruszała to nie ruszam, ale ta szubienica antyskatingu o ile tak się nazywa nie wiem w jakiej ma być pozycji, myślałam ,że jak w opisie 1g to pierwsze żłobienie i w nim nitka od ciężarka ale widzę, że na zdjęciu takim jak tu ta szubienica jest przekręcona w prawo, u mnie jest ona na środku. Czy to znaczy, że powinnam ją przekręcić?
Załączniki
340433_1.jpg
deadwax
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Unitra Fonomaster G601A

#65

Post autor: deadwax »

Posłuchaj Acia, z tego co przeczytałem wcześniej to albo igła nie jest już igłą, albo gramofon nie jest w poziomie, albo obie rzeczy równocześnie.
1. igła ma trzrymać rowek przy minimalnym nacisku nawet jak ściągniesz ciężarek
2 jeżeli wiszące swobodnie ramię ma tendencję do przesuwania się w którąkolwiek stronę to z pewnością wina ustawienia gramofonu w poziomie
3 przy igle którą posiadasz naciski bliżej 2g
4 buczenie ustało ?
5 przez kilka lat używałem takiego samego, mam instrukcje serwisową jakby co, może znajdę originalne żarówki.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#66

Post autor: Acia »

deadwax pisze:. igła ma trzrymać rowek przy minimalnym nacisku nawet jak ściągniesz ciężarek
a czy to nie jest tak, że przy końcu płyty zawsze ściąga do środka? Nie mam płyty testowej więc tylko na końcu płyty mogę to ustawić. Igła jest nowa, chyba, że majster ją popsuł ale dopiero co kupiona. Wszytko było do tej pory ok, dopóki nie zażyczyłam sobie naprawy, która wyszła mi na gorsze, co prawda buczenie ustało ale miliony rzeczy się pojawiło, że ramię nie styka, że źle kanały bo lewy ciszej prawy głośniej. Teraz jest prawie ok, oprócz tego, że muszę ustawić ramie. zastanawiam się czy wkrótce nie zawiozę go do Grubej Nuty w Sopocie albo muzycznej piwnicy, do ludzi, którzy naprawiają taki sprzęt, chociaż ten co go robił podobno serwisował Unitrę od lat:/ Wyszło na tym, że obroty mam ustawione na maksa na plus żeby grały równo, bo pasek niby za luźny, nie ma buczenia ale ramię jest frywolne, może nigdy nie było ustawione dobrze. Mam nowy pasek zakupiony ale boję się, że jak go teraz założę to znowu obroty zwariują a już nie chcę wracać do tego samego majstra z tym.:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra Fonomaster G601A

#67

Post autor: Wojtek »

Ciekawe kiedy powróci pomysł "a może by tak inny, porządniejszy gramofon?" :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#68

Post autor: Acia »

Dzieki Wojtku,zbieram na luxmana i mam nadzieje,że pomożecie w wyborze:)
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Unitra Fonomaster G601A

#69

Post autor: tollo »

Acia pisze:wkrótce nie zawiozę go do Grubej Nuty w Sopocie albo muzycznej piwnicy, do ludzi, którzy naprawiają taki sprzęt, chociaż ten co go robił podobno serwisował Unitrę od lat:/
Jak coś to z tego co wiem Grubanuta liczy sobie za sam przegląd gramofonu 350-450zł. Więc to troszkę przekracza wartość tego gramofonu.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#70

Post autor: Acia »

tollo pisze:Jak coś to z tego co wiem Grubanuta liczy sobie za sam przegląd gramofonu 350-450zł. Więc to troszkę przekracza wartość tego gramofonu.
o to nie ma mowy:) dzięki tollo, na razie działam ale powoli się rozglądam za czymś nowym, nadejdzie ten dzień kiedy założę post gramofon do 1000 zł. Mam nadzieję wkrótce:)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#71

Post autor: Acia »

Czy mogę słuchać płyt bez tej oryginalnej maty gumowej fonomastera a zamiast niej mam taką cienką filcową? Jak położyłam poziomicę na macie to tylko środek jest równy a lewa strona cała odchylona w prawo, stąd takie duę falowanie płyt, rozgrzanie jej nie pomogło, nie dopasowuje się kształtem, raczej pęknie niedługo ze starości.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Unitra Fonomaster G601A

#72

Post autor: kielek »

Możesz słuchać,ale proponowałbym zmierzyć grubość maty oryginalnej i tej filcowej,bo zapewne filcowa jest cieńsza i wtedy pewnie będzie inny kąt VTA i co za tym idzie wkładka będzie bardziej ustawiona na ''nurka''. Możesz wówczas podłożyć pod filcową matę jakąś starą niepotrzebną,ale prostą płytę,by zniwelować różnice w grubości mat.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#73

Post autor: Acia »

Jest dużo cieńsza ale tak zrobię jak mówisz i podłożę płytę.Nie mam juz do tego gramofonu siły:(
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Unitra Fonomaster G601A

#74

Post autor: kielek »

To może opchnij ten gramofon,ma w pewnych kręgach opinię kultowego i dołóż trochę kasy i kup coś mniej kłopotliwego,by mieć radochę ze słuchania muzy :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra Fonomaster G601A

#75

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:To może opchnij ten gramofon,ma w pewnych kręgach opinię kultowego i dołóż trochę kasy i kup coś mniej kłopotliwego,by mieć radochę ze słuchania muzy :-)
Ileż to razy taka sugestia padała już w tym wątku... ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ