Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#16

Post autor: Winters »

Nie.
DIOMEDES KATO
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#17

Post autor: eenneell »

gramofon=> zodiak(wejście phono => zodiak wyjście magneto=> miniwieża {wejście aux )

Tak bym spróbował ;)
Jak tam drB :?:
drB
Posty: 25
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:30

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#18

Post autor: drB »

Udało się wczoraj :D taaki mały a jednak bardzo pocieszny prezent na mikołaja ;) Tak jak mówiłeś jednym kablem z gramofonu do wejścia magnetofonowego w zodiaku a drugim w zodiaku z wejścia gramofonowego do wieży. Dzięki Wam wszystkim za pomoc bo mi baaardzo pomogliście. Tylko jest jeszcze mały problem bo mi cały czas "brzęczy" tak jednostajnie. Czyli coś jest wina z kablami podejrzewam. Czy mam rację?
Awatar użytkownika
pman16
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2012, 12:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#19

Post autor: pman16 »

Tak jak mówiłeś jednym kablem z gramofonu do wejścia magnetofonowego w zodiaku a drugim w zodiaku z wejścia gramofonowego do wieży
Chyba coś pomieszałeś (albo pisząc, albo przy podłączeniu jeśli jest tak jak napisałeś). Gramofon -> wejście Phono(Zodiak) || wyjście magnetofonu (Zodiak)->mini wieża (tak eenneell i Winters proponował)

Brzęczenie może być wynikiem kiepskich kabli, lub źle zlutowanych złącz we wtyczkach, lub jak podłączyłeś tak jak napisałeś to wina uziemienia, konkretnie jego braku.
drB
Posty: 25
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:30

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#20

Post autor: drB »

A no tak źle napisałem. Sorry. Podłączone jest tak jak napisałeś. Jak mam przerobioną wtyczke z gramofonu z DIN na CHINCH to kabelki mam poskręcane bo nie miałem lutownicy. I jedynie w tym może być problem albo ewentualnie w słabych kablach. Ale już mam lutownice i dzisiaj po pracy będę to lutował i jak to nie zadziała to jak mam to uziemienie zrobić? Bo jest go raczej brak:/
Awatar użytkownika
pman16
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2012, 12:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#21

Post autor: pman16 »

Chyba nie chodziło Ci o "wtyczke z gramofonu z DIN na CHINCH", bo to znaczyłoby że z gramofonu jest wyprowadzona tak jak w oryginale wtyczka DIN, czyli przeróbka była by niepotrzebna. Jeżeli tak jak pisałeś wcześniej z gramofonu masz wtyki CINCH to powinieneś mieć też dodatkowy kabelek uziemienia, jeśli go nie ma to może to być przyczyną buczenia.
Jak miałeś na myśli kabel którym podłączysz wyjście magnetofonowe Zodiaka z mini wieżą to faktycznie poskręcane kable (może jeszcze niezaizolowane) mogą być przyczyną.
Jak zrobić uziemienie możesz poczytać w poście http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=14&t=2277#p28392, lub ogólnie w tamtym i innych wątkach.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#22

Post autor: eenneell »

drB pisze:uż mam lutownice i dzisiaj po pracy będę to lutował i jak to nie zadziała to jak mam to uziemienie zrobić? Bo jest go raczej brak:/
Napisz jaki efekt :) :!:
drB
Posty: 25
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:30

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#23

Post autor: drB »

Niestety zlutowanie kabli dalej nie pomaga:/ Jeszcze raz to wszystko wypinałem i wpinałem i wykryłem że jak odpiąłem jednego CHINCHa to na jednym glosniku buczy duuużo mniej nawet tak że idzie coś posluchać ale jak wepne tego drugiego CHINCHa to masakra. Więc to uziemienie będę musiał jakoś zrobić? Czy to też nie będzie to?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#24

Post autor: eenneell »

Masa :!:
Masa :!:
Masa :!:
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#25

Post autor: Analogowe ucho »

drB pisze:[3] Aa i najważniejsze pytanie czy w ogóle to trzmać i czy jest jakiś sens wkładania w to pieniędzy??
Na dłuższą metę? Nie.
Obrazek

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#26

Post autor: Winters »

Co w tym śmiesznego?
DIOMEDES KATO
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#27

Post autor: Analogowe ucho »

Winters pisze:Co w tym śmiesznego?
Wszystko.
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#28

Post autor: wesh »

Błądziłem, szukałem, aż w końcu zdecydowałem się zostać przy moich GS...(dopóki nie uzbieram wystarczających funduszy:) )

Ale mam zarówno w jednym jak i drugim ten sam problem, mianowicie, nieprzyjemne burczenie.
Co prawda jeden jest z przedwzmacniaczem(może ktoś, kto go wstawiał nieprawidłowo go uziemił)- tego zostawiam w spokoju.
Natomiast drugi jest bez przedwzmacniacza, podłączam go do wzmacniacza i gdy nastawiam potencjometr na połowę zakresu, w głośnikach słychać dźwięk niczym ze stacji transformatorowej. Wkładka jest nowa AT 91... Wszystko podłączone poprawnie, czincze na swoim miejscu, kabelki przy wkładce również...
Zauważyłem pewną zależność: gdy dotykam obudowy wkładki, burczenie znacznie się niweluje, jakby była słabo uziemiona.
Czy ktoś spotkał się z problemem buczenia? A może wie, jak na to zaradzić.
Fonica nie jest sprzętem z wysokiej półki i zdaję sobie sprawę, ze całkowicie pewnie nie da się tego wyeliminować, ale może istnieje jakiś sposób. ;)

Przeczytałem wiele, wiele informacji na ten temat, jedni przerabiają okablowanie, inni kupują nowy gramofon.
Co byście mi doradzili. (kupno gramofonu na razie nie wchodzi w rachubę).
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#29

Post autor: Wojtek »

wesh pisze:Wszystko podłączone poprawnie, czincze na swoim miejscu, kabelki przy wkładce również...
Przewód uziemienia/masy także?
wesh pisze:ze całkowicie pewnie nie da się tego wyeliminować
Żebyś się nie zdziwił :)
wesh pisze:Co byście mi doradzili. (kupno gramofonu na razie nie wchodzi w rachubę).
Przerobienie okablowania?

Dodatkowo, z jakim wzmacniaczem łączysz gramofon?
Czy gramofon ma przerobiony przewód sygnałowy na cincze czy też korzystasz z jakiejś przejściówki z DIN5 na cincz?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Unitra Fonica gs 464 - pare pytań na start

#30

Post autor: wesh »

Przewodu uziemienia niestety nie ma. Wiem, że uziemienie ramienia jest podłączone do masy lewego i prawego kanału(wszystko razem). Jeżeli chodzi o wzmacniacz jest to diora ws 442(wzmacniacz wykluczyłem, gdyż po podłączeniu np. Odtwarzacza CD(Pioneer PD-S501) burczenie nie występuje. :) A kabelki, są to czincze.
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
ODPOWIEDZ