Nowa UNITRA

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41730
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#361

Post autor: Wojtek »

zelazny pisze:
23 mar 2024, 14:41
Szkoda, że nawiązują do przeszłości.
Nie wiem co w tym złego. Luxman też to robi i jakoś żyjemy :morda:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4616
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Nowa UNITRA

#362

Post autor: zelazny »

Wojtek pisze:
23 mar 2024, 16:02
zelazny pisze:
23 mar 2024, 14:41
Szkoda, że nawiązują do przeszłości.
Nie wiem co w tym złego. Luxman też to robi i jakoś żyjemy :morda:
Hmmm, fakt. Choć więszość produktów Luxmana ma nowym design.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4792
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#363

Post autor: Mawis »

Szelak pisze:
23 mar 2024, 14:15
Z tego co widzę, to recenzje na temat tego sprzętu w różnych publikacjach są raczej bardzo pozytywne. Ile w tym kryptoreklamy a ile rzeczywistości, to to jest podstawowe pytanie. Sporo tu też zależy od preferencji. Są tacy, którym będzie się takie brzmienie podobać, a będą też tacy, którym nie. Jak w życiu. Jedni wolą taką markę samochodu inni inną. I co na to poradzisz?
Jeszcze inni będą wybrzydzać bo to Unitra i bardzo złe skojarzenia.
A w Polakach, niezależnie od pokolenia króluje:

https://www.youtube.com/watch?v=cazlPN4Do2s
No własnie, recenzje. Czyli teksty na zamowienie raczej. Natomiast żadnego feedbacku z ludu. A wiadomo: vox populi vox dei. Czyli albo zero popytu albo wtopa i nie ma sie co chwalic.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3803
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowa UNITRA

#364

Post autor: Obywatel »

Piterski pisze:
23 mar 2024, 11:14
Na sprzęt z najwyższej półki potrzebne są ciężarówki kasy, nie walizka. Tam ceny idą już nie w setki, a wręcz miliony złoty. Tak więc Obywatelu jesteś nie na czasie z swoimi informacjami. Sam bezpiecznik potrafi kosztować 10 tys Euro.
Mówimy o sprzęcie domowym, a nie studyjnym.

Ale bezpiecznik za 10 tys. euro? :o
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2412
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa UNITRA

#365

Post autor: dale »

Mawis pisze:
23 mar 2024, 17:32
Natomiast żadnego feedbacku z ludu
Słowo klucz - "lud"....
Czy tak ciężko zrozumieć że są ludzie którzy nie potrzebują do szczęścia, na prawo i lewo chwalić się tym co mają?
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4792
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#366

Post autor: Mawis »

dale pisze:
23 mar 2024, 18:25
Mawis pisze:
23 mar 2024, 17:32
Natomiast żadnego feedbacku z ludu
Słowo klucz - "lud"....
Czy tak ciężko zrozumieć że są ludzie którzy nie potrzebują do szczęścia, na prawo i lewo chwalić się tym co mają?
Bo nie ma sie czym chwalić...?
Czy tak ciezko zrozumiec ze nie chodzi tu o żadne chwalenie tylko o podzielenie sie opinią? Czy uwazasz ze po prostu trzeba egoistycznie wszystko zachowac dla siebie? Ludzie na forach dziela sie wrazeniami, opiniami, opisami. Dlaczego w przypadku Unitry mialoby byc inaczej? Milczenie po grób? No prosze...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
grzehu82
Posty: 2012
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowa UNITRA

#367

Post autor: grzehu82 »

Mawis pisze:
23 mar 2024, 19:22
Ludzie na forach dziela sie wrazeniami, opiniami, opisami. Dlaczego w przypadku Unitry mialoby byc inaczej?
Nowa Unitra to raczej produkt niszowy w odróżnieniu od starej dlatego nie masz opinii "ludu".
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1165
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Nowa UNITRA

#368

Post autor: pawelgrab »

grzehu82 pisze:
23 mar 2024, 20:06
Nowa Unitra to raczej produkt niszowy
to co "sklejany" na zamówienie po wpłacie peelenów, bo nie rozumiem teraz :shock: tej niszy , no nie, wklepałem w okulary
dla przykładu hasło WSH-805 i wyskoczyło :
audio instal dostępny od ręki,
rms na zamówienie 2 dni,
audio trend dostępny od ręki - itp , itd także tego więc :shock: jest jakby pełno na rynku polandii :D
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Avarice
Posty: 94
Rejestracja: 31 gru 2023, 16:53
Gramofon: WG-264

Re: Nowa UNITRA

#369

Post autor: Avarice »

dale pisze:
23 mar 2024, 18:25
Mawis pisze:
23 mar 2024, 17:32
Natomiast żadnego feedbacku z ludu
Słowo klucz - "lud"....
Czy tak ciężko zrozumieć że są ludzie którzy nie potrzebują do szczęścia, na prawo i lewo chwalić się tym co mają?
Tu zawarłeś słowa klucze, jedno nazwane bezpośrednio.
Egalitaryzm jest mrzonką. Stąd wynika, że niektórzy są ponad tym co większości wydaje się kanonem, choć może nie potrafią wyrazić tego w ten sposób.

P.S. Aleśmy odeszli od sedna.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2412
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa UNITRA

#370

Post autor: dale »

Mawis pisze:
23 mar 2024, 19:22
Bo nie ma sie czym chwalić...?
Czy tak ciezko zrozumiec ze nie chodzi tu o żadne chwalenie tylko o podzielenie sie opinią? Czy uwazasz ze po prostu trzeba egoistycznie wszystko zachowac dla siebie? Ludzie na forach dziela sie wrazeniami, opiniami, opisami. Dlaczego w przypadku Unitry mialoby byc inaczej? Milczenie po grób? No prosze...
A jeżeli nie są zarejestrowani na forach? Jeżeli nie uznają pyskówek z "wojownikami internetów"? Jeżeli opiniami dzielą się w realnym świecie, twarzą w twarz?
Mnie to i inne, fora oduczyło chęci dzielenia się. Czemu? Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej, bo gdzieś, coś wyczytał. A ja nie zwykłem uprawiać retoryki.
Skoro czujesz potrzebę "nie bycia egoistą" i podzielenia się swoimi opiniami, proszę bardzo. Gratuluję bycia autorytetem. Wiedzy i doświadczenia również.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4792
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#371

Post autor: Mawis »

dale pisze:
23 mar 2024, 22:03
Mawis pisze:
23 mar 2024, 19:22
Bo nie ma sie czym chwalić...?
Czy tak ciezko zrozumiec ze nie chodzi tu o żadne chwalenie tylko o podzielenie sie opinią? Czy uwazasz ze po prostu trzeba egoistycznie wszystko zachowac dla siebie? Ludzie na forach dziela sie wrazeniami, opiniami, opisami. Dlaczego w przypadku Unitry mialoby byc inaczej? Milczenie po grób? No prosze...
A jeżeli nie są zarejestrowani na forach? Jeżeli nie uznają pyskówek z "wojownikami internetów"? Jeżeli opiniami dzielą się w realnym świecie, twarzą w twarz?
Mnie to i inne, fora oduczyło chęci dzielenia się. Czemu? Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej, bo gdzieś, coś wyczytał. A ja nie zwykłem uprawiać retoryki.
Skoro czujesz potrzebę "nie bycia egoistą" i podzielenia się swoimi opiniami, proszę bardzo. Gratuluję bycia autorytetem. Wiedzy i doświadczenia również.
To po co sa na forach jak sie "zamykają"? Dlaczego sprowadzasz uczestnictwo w forach do pyskowek? Jezeli mnie forum nie bawi to sie wyrejestrowuje i tyle. Wiec jezeli ktos jest juz na jakims forum, no to fajnie byloby sie dzielic doswiadczeniem z innymi. Ja to tak rozumiem. Natomiast nie bardzo wiem czemu probujesz byc uszczypliwy? Nie pretenduje byc autorytetem bo nie mam takiej wiedzy i doswiadczenia. Wiec chyba troche Cie ponioslo. A zazwyczaj masz wywarzony osąd i opinie...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
flytier
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2024, 01:24

Re: Nowa UNITRA

#372

Post autor: flytier »

Szelak pisze:
23 mar 2024, 13:24
Za komuny aby kupić podobny wzmacniacz to trzeba było wydać ok 3-4 średnich pensji.
Dziś wystarczy 3, a ile tu krzyku?

No nie do końca. Tak przeliczać nie można.
Raz, że pomyśl ile za te pieniądze kupiłbyś wtedy jedzenia (o ile byłoby dostępne :mrgreen: ) i co byś kupił za te pieniądze z zachodniego sprzętu. Na dodatek ludzie wtedy mieli pieniądze , bo tak naprawdę nie było ich na co wydawać.
Porównanie kompletnie nieadekwatne do dzisiejszych warunków.
Awatar użytkownika
flytier
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2024, 01:24

Re: Nowa UNITRA

#373

Post autor: flytier »

Szelak pisze:
23 mar 2024, 14:15

Jeszcze inni będą wybrzydzać bo to Unitra i bardzo złe skojarzenia.
A w Polakach, niezależnie od pokolenia króluje:

https://www.youtube.com/watch?v=cazlPN4Do2s

Halo.
Raczej dobre skojarzenia. Wydaje się, że firma próbuje na tym właśnie bazować tyle, że z cenami popłynęli.
Zapytaj człowieka w moim wieku ( nie mnie :mrgreen: ), co o unitrze sądzi. Zapytaj o radmora, o altusy. Do dzisiaj jest to dla tych ludzi wzorzec. A ze względu na wiek są już raczej na tyle zamożni, by sobie pozwolić.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowa UNITRA

#374

Post autor: kaf »

Przebrnąłem przez cały wątek, co nie było łatwe. Odniosę się tylko do tematu nowej unitry, bo starą zostawiamy w koszyku historii.

Ta nowa unitra ma zasadniczo dwa problemy. Pierwszy to sama nazwa - gdyby to się nazywało Zbyszek Audio albo Heniu Sonus Poland, to każdy by wzdychał, kibicował, super że kolejny polski produkt, dobra jakość bleble. A tak to nie da się, nie da, uniknąć obciążenia nowego produktu starymi skojarzeniami. Twardy reset tu nie zadziała. Bo nie ma jak.

Drugi problem to grupa odbiorców a zasadniczo jej brak - fani unitry z epoki kupią sobie WSH czy Radmora, skoro mają worek kasy. No co najwyżej dokupią to, czego w oryginale nie było - radio internetowe czy CD player. Ale wzmacniacz? Po co? Zaraz zaczną biadolić, że to na chińskich częściach, składane u skośnego i inne smuty, nie zawsze prawdziwe, ale przecież nagadać się trzeba, ja stan wojenny przeżyłem to życie znam a ty nic o życiu nie wiesz i gymba na kłódke blebleble.... Nie przetłumaczysz. Zaś audiofile z kasą, nie-fani unitry, raczej w to nie pójdą. Tu syndrom marki zadziała na niekorzyść.

No i klucz programu. Gwóźdź do trumny. Cena. Wszyscy byli na tak, dopóki nie zobaczyli cennika. Lud pracujący miast i wsi myślał, że kupi wzmacniacz za 2000 zł i będzie zadowolony, że wspiera polski przemysł, dostanie super jakość i w pełni polskie podzespoły. Tylko nie wiem czy ktoś tu jeszcze pamięta reaktywacje Diory z okolic roku 2006-2008. Mieli taki srebrny wzmacniacz WS600. Brzydki? Nie. Tani? Owszem. Kto go kupował? Nikt. Był sprzęt dla ludu, źle, jest sprzęt dla burżujów, też źle, Nie dogodzisz.

Ostatnio na filmach Zabytków Techniki był pokazany silnik tego nowego gramofonu. Czy wygląda jakoś super wow? Dla mnie nie. Autorski? Co za problem zrobić coś samemu, wymysleć na nowo koło znane od stu lat, ale że z racji że zrobiliśmy to sami, koniecznym uznać podniesienie kosztów. Mnie to nie przekonuje. Owszem, może ktoś robi dziś dobre silniki DD i może nie chcieć ich sprzedawać na zewnątrz. Tylko że nowa unitra kreuje rzeczywistość, jakby zaprojektowali silnik technologii kosmicznej, a tam żadnych cudów nie ma. Co najwyżej rygor, którego zewnętrzny dostawca nie potrafiłby zapewnić.

Podsumowując, czy ten projekt ma w ogóle przyszłość? Ma. Pod warunkiem, że zagranicą, zbudują markę od nowa, bo nazwa unitra tam za PRL nigdy nie istniała w pojęciu handlowym, oraz zaczną to sprzedawać ludziom, którzy faktycznie się do tego produktu przekonają i go zapragną. Tak po prostu. Bez żadnych historycznych i sentymentalnych obciążeń, które klient krajowy zmuszony jest posiadać.

Tak już kończąc, gdy zobaczyłem te nowe małe monitory Unitry, sam byłem nimi zainteresowany. Dopóki nie uzmysłowiłem sobie, że cena poniżej 5 tysięcy złotych jest nierealna. A ile wyszło, sami widzicie. Także tego....
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
flytier
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2024, 01:24

Re: Nowa UNITRA

#375

Post autor: flytier »

Aż sobie z ciekawości oglądnąłem filmik, o którym wspomniałeś.
Trochę mnie pan z nowej unitry osłabił po zadanym pytaniu o zakłócenia od napędu., bo nigdzie podobno w instrukcji tego nie ma. A odpowiedział , że z premedytacją nie odpowie tylko zaprasza panów ze starej unitry , by sami do nich przyszli i zobaczyli pomiary.
:lol:
ODPOWIEDZ