Nowa UNITRA

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa UNITRA

#406

Post autor: dale »

darkman pisze:
06 kwie 2024, 15:54
Wreszcie jakaś ciekawa polemika w tym wątku :D
Łapię... znowu IRONIA :)

A Ty Złośliwcze nie miałeś szukać jakichś płyt :))) ?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#407

Post autor: darkman »

Znalazłem :D
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa UNITRA

#408

Post autor: dale »

darkman pisze:
06 kwie 2024, 20:15
Znalazłem :D
To może, przy okazji i ten jazz dla mnie :) ?

ps. fajnie że się znalazły, ja dzięki temu posprzątałem u siebie płyty :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#409

Post autor: darkman »

Dżaz raz po raz, szuka się Marku.. no w weekend miało być, a dopiero sobota i to wczesny wieczór :D
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 264
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Nowa UNITRA

#410

Post autor: kraf101 »

pawelgrab pisze:
06 kwie 2024, 08:32
ceny z 2023 (dla przypomnienia):

WSH-805 – wzmacniacz zintegrowany dual mono - 14 999 zł
CSH-801 – Odtwarzacz CD z DAC - 6 499 zł
GSH-801 – EDMUND Gramofon - 14 999 zł

ceny aktualne:

WSH-805 – wzmacniacz zintegrowany dual mono - od 19.999 zł
CSH-801 – Odtwarzacz CD z DAC - od 8.499 zł
GSH-801 – EDMUND Gramofon - od 19.999 zł
Jeżeli przyjąć, że ten sprzęt jest obiektywnie wart tych cen, to moim zdaniem przyjecie nazwy "Unitra", jest największym błędem marketingowym projektu. Powiedzmy sobie szczerze, Polacy są patriotami konsumenckimi, ale z jakichś powodów, marki z sektora motoryzacji i elektroniki nie były w stanie się utrzymać na rynku. Były, po prostu rozpoznawane jako chujowe. To się objawia obecnie ofertami różnych Radmorów, czy Amatorów z naklejkami "JVC", "Technics", "Akai", itepe.
I co z tego, że uchowana, oryginalna, w fabrycznym stanie Syrenka jest wyceniana na 50K i może nawet znajdzie się chętny. Marka była, jest, i będzie do dupy.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowa UNITRA

#411

Post autor: Obywatel »

Do Syrenki można porównywać sprzęty elektroniczne klasy popularnej. Hi-Fi spod znaku UNITRY to raczej Fiat 125p / Polonez, a niektóre klocki, np. właśnie Radmor 5102 były powyżej tego poziomu. Polska elektronika broniła się lepiej niż motoryzacja.

Natomiast w latach '90 polska elektronika wcale nie upadła dlatego, że była chujowa. Przegrała po prostu konkurencję z dalekowschodnim dziadostwem, brakiem jakiegokolwiek wsparcia ze strony państwa i z ogólną biedą w narodzie, przez którą ludzi nie było stać na przyzwoite, polskie sprzęty. Pamiętam, że jak dorwałem się na początku lat '90 do dużej, kilkuelementowej wieży Diory, to byłem nią oczarowany.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#412

Post autor: darkman »

Obywatel pisze:
08 kwie 2024, 00:39
Do Syrenki można porównywać sprzęty elektroniczne klasy popularnej. Hi-Fi spod znaku UNITRY to raczej Fiat 125p / Polonez, a niektóre klocki, np. właśnie Radmor 5102 były powyżej tego poziomu. Polska elektronika broniła się lepiej niż motoryzacja.

Natomiast w latach '90 polska elektronika wcale nie upadła dlatego, że była chujowa. Przegrała po prostu konkurencję z dalekowschodnim dziadostwem, brakiem jakiegokolwiek wsparcia ze strony państwa i z ogólną biedą w narodzie, przez którą ludzi nie było stać na przyzwoite, polskie sprzęty. Pamiętam, że jak dorwałem się na początku lat '90 do dużej, kilkuelementowej wieży Diory, to byłem nią oczarowany.
Takie i moje zdanie. Wzmiankowane sprzęty były osadzone w swoim czasie i miały swoje miejsce zarówno na rynku jak i u odbiorcy. A fakt, faktem dostać je nie było łatwo. Grało się jak "cza"! :)
Istotnie fetysz dalekowschodniego dziadostwa zrobił wiele złego na polskim rynku audio, nim dotarły tu wyroby ze średniej i uznanej półki.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3315
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa UNITRA

#413

Post autor: bms01pl »

za dwa lata pokazali łącznie 378 tys. zł przychodu i ponad 4 mln zł skumulowanej straty (koszty robią praktycznie dwie pozycje - usługi obce i wynagrodzenia). w majątku pokazują przede wszystkim inne wartości niematerialne i prawne - zapewne wycena marki, w pasywach główna pozycja to długoterminowe zobowiązanie wobec jednostek powiązanych - zapewne pożyczka od udziałowców (M.Kiciński?). ciekawe jak to się rozwinie.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 264
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Nowa UNITRA

#414

Post autor: kraf101 »

Obywatel pisze:
08 kwie 2024, 00:39
Do Syrenki można porównywać sprzęty elektroniczne klasy popularnej. Hi-Fi spod znaku UNITRY to raczej Fiat 125p / Polonez, a niektóre klocki, np. właśnie Radmor 5102 były powyżej tego poziomu. Polska elektronika broniła się lepiej niż motoryzacja.

Natomiast w latach '90 polska elektronika wcale nie upadła dlatego, że była chujowa. Przegrała po prostu konkurencję z dalekowschodnim dziadostwem,(...)
To mamy jakieś zupełnie inne obrazy w pamięci. Owszem polska elektronika klasy wyższej, była poszukiwana i trudno dostępna, ale w porównaniu do "pewexów", była postrzegana jako dziadostwo i w latach 90-ych, Unitry zostały masowo wyniesione do piwnic, garaży, czy na śmietniki i zastąpione "dalekowschodnim dziadostwem". Taki los na ogół nie spotkał "japończyków" i w obecnych ofertach wyraźnie widać, że rodzima Unitra znacznie częściej zaliczyła epizod piwnica/pszok, niż bardziej rasowe marki.
bms01pl pisze:
08 kwie 2024, 15:18
za dwa lata pokazali łącznie 378 tys. zł przychodu i ponad 4 mln zł skumulowanej straty
(...)
ciekawe jak to się rozwinie.
Śmierdzi trupem.



PS: W 2004, kupiłem swojego 5102 razem z Danielem, za 3 stówki, za całość z zapakowaniem i wysyłką, w stanie kredensowym, a już wtedy ten sprzęt zaczynał mieć, powoli wartość nostalgicznie ikoniczną
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Nowa UNITRA

#415

Post autor: pawelgrab »

darkman pisze:
08 kwie 2024, 08:53
za dwa lata pokazali łącznie 378 tys. zł przychodu i ponad 4 mln zł skumulowanej straty (koszty robią praktycznie dwie pozycje - usługi obce i wynagrodzenia). w majątku pokazują przede wszystkim inne wartości niematerialne i prawne - zapewne wycena marki, w pasywach główna pozycja to długoterminowe zobowiązanie wobec jednostek powiązanych - zapewne pożyczka od udziałowców (M.Kiciński?).
Pisałem w tym wątku wielokrotnie, że całe to przedsięwzięcie to zapewne lipa a teraz mogę dodać , że i lichwa jaka.

Domyślam się jak skończy się ta historia ...... niech się martwią ci co wierzą w słowo klucz :lol:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#416

Post autor: Wojtek »

Sprzedam ekipie pomysł za dwa złote polskie.

Niech zmienią nazwę na coś bardziej egzotycznego, np. ARTINU :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1633
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa UNITRA

#417

Post autor: Szelak »

Tak to opisuje na stronie Unitra-Klub jeden forumowiczów:
Podnieśli ceny ceny zupełnie z innych względów, czynnikiem wcale nie jest inflacja. Chcąc mieć sieć niezależnych salonów mogących prezentować ich produkt musieli zmienić marże. Na wcześniejszych warunkach żaden salon nie chciał zacząć jakiejkolwiek współpracy. Uświadomili sobie już nieco wcześniej, że samodzielnie nie są w stanie tego sprzedawać bez sieci dealerskiej. Stworzenie własnej sieci teraz to są ogromne koszty, zbyt duże dla firmy zaczynającej produkcję. Pracuję w branży audio więc wiem nieco więcej ;-) Tyle w temacie podwyżek nowej UNITRY
Napiszę pokrótce czy wzmacniacz w tej cenie się broni wobec naprawdę dużej konkurencji, którą dziś mamy na rynku. Tak jak pisałem pracuję w branży audio w jednym z salonów audio, który umowę z Unitrą podpisał. Właściciel salonu od początku był trochę sceptyczny, jednak zgodził się na spotkanie z handlowcem z Unitry. Mój szef to człowiek który w branży audio pracuje ponad 30 lat i jeśli nie przekona się co do jakości sprzętu, klasy dźwięku, nie podejmuje dalszej inicjatywy. Moja opinia i jego różniły się nieco jednak zgodnie przyznaliśmy, że to sprzęt, który broni się ceną. Jakość wykonania i walory soniczne są naprawdę na bardzo dobrym poziomie patrząc na półkę cenową. Nie jest i nie będzie to wzmacniacz dla każdego i nie chodzi mi patrząc z perspektywy ceny ale jego ogólnego brzmienia. Na pewno docenią ten sprzęt melomani słuchający gatunków bardziej ambitnych, jak klasyka, jazz, małe składy, wokalistyka.
Wzmacniacz ma świetną separację źródeł pozornych, jest bardzo rozdzielczy i analityczny, pięknie potrafi budować scenę co szczególnie słuchać na dobrze zrealizowanych płytach.
Więc uważam, trochę ten hejt który towarzyszył inicjatywie reaktywacji i te niezdrowe emocje za nieuzasadnione i piszę to nie jako sprzedawca tylko miłośnik muzyki, muzyk i zarazem audiofil.
Powinniśmy się cieszyć, że to w głównej mierze produkty powstające w Polsce i potrafią udowodnić światu, że "Polak potrafi".
Żeby to tez nie do końca była jedynie laurka, trzeba pamiętać, że bazowano na wzmacniaczu który już kiedyś powstał, więc nie jest to nic nowatorskiego, czy zupełnie nowego. Unitra kupując prawa do marki kupiła całą dokumentację techniczną.
Czekam zatem na model zbudowany od podstaw.
a, i jeszcze to:
Przede mną jeszcze sporo testów do tego co mamy na stanie do odsłuchów. a jest tego trochę. Spotkanie mieliśmy z końcem marca i w czasie spotkania postawiliśmy Macintosha MA252 + Spendor 3/1 + Cardas Parsec (głośnikowe) po czym zmieniliśmy wzmacniacz no i szczęki nam nieco opadły, oczywiście to nie była przepaść ale Unitra pokazała że to godny rywal Maca. Także jeszcze sporo testów mnie czeka, na pewno porównam to z Moonem 390/330, Naimem Supernaitem, Muscial Fidelity M6SI no i z różnymi kolumnami. Bardzo spodobały mi się brzmieniowo monitory Unitry, jednak nie są jeszcze wygrzane i ciężko je docelowo ocenić. Za miesiąc, dwa będę mógł napisać coś więcej. Kable głośnikowe Unitry raczej należy omijać, są bardzo przeciętne, w tych cenach jest dużo lepszy wybór.
https://unitraklub.pl/temat/10059?page=107
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 264
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: Nowa UNITRA

#418

Post autor: kraf101 »

Szelak pisze:
08 kwie 2024, 17:23
(...)
Więc uważam, trochę ten hejt który towarzyszył inicjatywie reaktywacji i te niezdrowe emocje za nieuzasadnione i piszę to nie jako sprzedawca tylko miłośnik muzyki, muzyk i zarazem audiofil.
Powinniśmy się cieszyć, że to w głównej mierze produkty powstające w Polsce i potrafią udowodnić światu, że "Polak potrafi".
(...)
No i git, tylko po co ta cała imba z reaktywacją marki, która z tym segmentem nigdy nie miała styku, a podszywanie się pod zasiedziałą w świadomości markę, może wzbudzać mniej lub bardziej zasadne podejrzenia, że ktoś tu próbuje wcisnąć "jubilata" za kilkanaście klocków.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Nowa UNITRA

#419

Post autor: pawelgrab »

Nie wiem po co i dla kogo wrzuciłeś kolego @Szelak te teksty , ale zmusiłem się do wysiłku i doczytałem do końca, zresztą niepotrzebnie.


Powiem, krótko jako człowiek chodzący dość twardo po globusie, obyty i posiadający pewną wiedzę o ekonomii, marketingu i prawach rynku ;
- pierdolenie o szopenie :D
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1633
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa UNITRA

#420

Post autor: Szelak »

A, tak sobie wrzuciłem.
Ja na przykład mam wyjebkę na jakiegoś Macintosha.
ODPOWIEDZ