Nowa UNITRA

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2636
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa UNITRA

#331

Post autor: Bacek »

Accuphaseami i innymi Krellami się chwalą. Czemu Ci od Unitry mieli by być inni?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1652
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa UNITRA

#332

Post autor: domibobi »

Bacek pisze:
20 mar 2024, 14:39
Accuphaseami i innymi Krellami się chwalą. Czemu Ci od Unitry mieli by być inni?
Nie inni, tylko wyjątkowi ;)
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#333

Post autor: Wojtek »

Jak już się pochwaliłeś Ferrari w garażu to Nową Unitrą już nie wypada, ze skromności :morda:

Kwestia czasu pewnie.

Ja bardziej nadstawiam ucho na zachód, bo jak już ustaliliśmy, nawet jak PL się rzuci na te pudła to to może być za mało.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2418
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa UNITRA

#334

Post autor: dale »

Bacek pisze:
20 mar 2024, 14:39
Accuphaseami i innymi Krellami się chwalą. Czemu Ci od Unitry mieli by być inni?
A dlaczego ja nie mam konta na fejsie? Czemu nie wrzucam do sieci co jadłem czy gdzie spędzam wakacje?
Bo nie potrzebuję tego do szczęścia.
Mówię za siebie, nie wiem czym kierują się inni.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1412
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Nowa UNITRA

#335

Post autor: daru0105 »

pablos pisze:
29 lut 2024, 18:17
https://unitra.com/pl/produkt/ZGB-401-K ... id=ZGB-401

Czy ktoś z forumowiczów może zakupił już coś z nowej serii UNITRA lub może zna kogoś kto już kupił ? Parę miesięcy już minęło i tak się zastanawiam jak rynek zareagował i jak wrażenia
Jaja i tyle.
Czas rozdać te klocki między inwestorów i zamykać ten cyrk
Jestem ciekaw ile szt. poszczególnych klocków naprodukowali, a ile sie sprzedało w tych absurdalnych cenach
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3821
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowa UNITRA

#336

Post autor: Obywatel »

Tutaj jest trochę nt. nowej UNITRY. Zgadzam się że osiągnięcie rynkowego sukcesu będzie bardzo trudne, ale jednak dobrze, że w naszym kraju jeszcze komuś chce się chcieć na jakichś bardziej ambitnych polach.
https://www.youtube.com/watch?v=aNX8slNfFIE
https://www.youtube.com/watch?v=FuKVU4RW_fk
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#337

Post autor: Wojtek »

To są bardzo fajne materiały, bardzo ciekawe ze względów konstrukcyjnych, inżynieryjnych czy historyczno-nostalgicznych, ale o tym już z grubsza wszystko wiemy, można co najwyżej przypominać.

Nie ukrywam cały czas że konstruktorzy nowej Unitry mi zaimponowali że zdecydowali się jednak na autorskie rozwiązania (co siłą rzeczy ma przełożenie na cenę).

Czy to jest słuszna koncepcja względem oczekiwań rynkowych? A to już inne pytanie. Zależy jak bardzo chcą sobie koszt R&D odbijać w detalu już na dzień dobry (zwykle są to inwestycje długo-terminowe, a nie że się zwraca już po kilkuset sztukach).

Ale wracając do tematu rynkowego to bez zagranicznych partnerów naganiających sprzedaż... no po prostu tego nie widzę, a że trochę miesięcy minęło i jakoś o nowej Unitrze w zachodnich zakątkach nie widać/nie słychać...

Lokalny rynek entuzjastów nie zapewni utrzymania firmie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3821
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowa UNITRA

#338

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
22 mar 2024, 11:38
Ale wracając do tematu rynkowego to bez zagranicznych partnerów naganiających sprzedaż... no po prostu tego nie widzę, a że trochę miesięcy minęło i jakoś o nowej Unitrze w zachodnich zakątkach nie widać/nie słychać...

Lokalny rynek entuzjastów nie zapewni utrzymania firmie.
To jest niestety smutna prawda. Bez dobrze ukierunkowanego marketingu i bez kanałów dotarcia do klienta zagranicznego może być ciężko.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4014
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Nowa UNITRA

#339

Post autor: chudy_b »

Obywatel pisze:
22 mar 2024, 11:53
Bez dobrze ukierunkowanego marketingu
Marketingowo chyba całkiem nieźle sobie radzą, przynajmniej w Polsce. Nie ukrywam, że poważnie myślę nad ich wzmacniaczem, bo konstrukcja bardzo mi się podoba w przeciwieństwie do cyfrowego Technicsa. Jak tylko znajdę niepotrzebne 15k to sobie Unitrę kupię ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#340

Post autor: Wojtek »

Jeszcze taki obrazek - dostarczanie napędu gramofonowego do innych marek np.
O ile rzeczywiście jest taki dobry że tanie rozwiązania Hanpina nie mają startu.

Nie wiem kto w Europie poza Brinkmanem robi jeszcze własny napęd DD w świecie audio.
chudy_b pisze:
22 mar 2024, 12:30
przynajmniej w Polsce
Przynajmniej -> tylko :(

Żeby nie być gołosłownym - googlowałem dzisiaj. Poza jakąś prasówką z 2023 nie ma nic.
Nie ma żadnego dystrybutora poza samym producentem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4014
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Nowa UNITRA

#341

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:
22 mar 2024, 12:30
Nie ma żadnego dystrybutora poza samym producentem
Nie wiem co dokładnie masz na mysli, ale nową UNITRĘ ma w ofercie wiele salonów audio w Polsce.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#342

Post autor: Wojtek »

chudy, ja cały czas piszę o świecie, a nie o lokalnym rynku. Nadajemy dzisiaj na innych falach chyba :D
+ salon audio to nie dystrybutor tak jakby, ale niech będzie - w zagranicznych salonach też nie ma w ofercie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Avarice
Posty: 94
Rejestracja: 31 gru 2023, 16:53
Gramofon: WG-264

Re: Nowa UNITRA

#343

Post autor: Avarice »

Dla "rodzinnej firmy" dobrą może być jakaś nisza, a to co proponuje UNITRA nie jest żadną niszą lecz rynkiem z usadowionymi na nim reprezentantami o ustalonej reputacji i podziale "tortu". Zapewne był to pomysł na sentymentalistów żyjących pamięcią o Zjednoczeniu UNITRA. Niestety ci sentymentaliści pobierają teraz emerytury za które raczej ciężko kupić to co UNITRA obecnie oferuje. Sentymentem nie da się zapłacić w salonie.
Dla zagranicznego audiofila, są to produkty zbyt popularne i zbyt tanie. Niema takich pieniędzy, które można by włożyć w marketing UNITRY, które zwróciły by się w przewidywalnym czasie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#344

Post autor: Wojtek »

Avarice pisze:
22 mar 2024, 15:23
Dla zagranicznego audiofila, są to produkty zbyt popularne i zbyt tanie. Niema takich pieniędzy, które można by włożyć w marketing UNITRY, które zwróciły by się w przewidywalnym czasie.
Możesz rozwinąć?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Avarice
Posty: 94
Rejestracja: 31 gru 2023, 16:53
Gramofon: WG-264

Re: Nowa UNITRA

#345

Post autor: Avarice »

Wojtek pisze:
22 mar 2024, 15:59
Avarice pisze:
22 mar 2024, 15:23
Dla zagranicznego audiofila, są to produkty zbyt popularne i zbyt tanie. Niema takich pieniędzy, które można by włożyć w marketing UNITRY, które zwróciły by się w przewidywalnym czasie.
Możesz rozwinąć?
Popularność to segment sprzętu, "sprzęt popularny".
Cena raczej przeciętna, żeby nie powiedzieć podejrzanie niska.
Ogromne pieniądze wydane na marketing i reklamę jedynie mogą spowodować, że dziennikarze zaczną kojarzyć markę. To trochę za mało.
ODPOWIEDZ