Nowa UNITRA

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2393
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa UNITRA

#376

Post autor: dale »

Mawis pisze:
23 mar 2024, 22:43
To po co sa na forach jak sie "zamykają"?
No właśnie nie ma ich na forach.
Mawis pisze:
23 mar 2024, 22:43
Wiec chyba troche Cie ponioslo.
Bo staram się od kilku postów przekazać informację że istnieją ludzie którzy nie angażują się w pisanie na forach, nawet jeśli czytają - na tej samej zasadzie co gazety. Z różnych powodów. Być może stąd wynika moja uszczypliwość (wypowiedzi odbierane jako uszczypliwość) - z pewnej bezsilności :)
Natomiast co do dzielenia się poglądami czy wiedzą, zostałem z tego skutecznie wyleczony przez tutejszych znawców tematu DAC-ów (między innymi), więc nie dziwię się że są inni, odbierający to podobnie do mnie.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4734
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#377

Post autor: Mawis »

dale pisze:
24 mar 2024, 11:42
Mawis pisze:
23 mar 2024, 22:43
To po co sa na forach jak sie "zamykają"?
No właśnie nie ma ich na forach.
Mawis pisze:
23 mar 2024, 22:43
Wiec chyba troche Cie ponioslo.
Bo staram się od kilku postów przekazać informację że istnieją ludzie którzy nie angażują się w pisanie na forach, nawet jeśli czytają - na tej samej zasadzie co gazety. Z różnych powodów. Być może stąd wynika moja uszczypliwość (wypowiedzi odbierane jako uszczypliwość) - z pewnej bezsilności :)
Natomiast co do dzielenia się poglądami czy wiedzą, zostałem z tego skutecznie wyleczony przez tutejszych znawców tematu DAC-ów (między innymi), więc nie dziwię się że są inni, odbierający to podobnie do mnie.
Ok, rozumiem teraz pełen kontekst. Dzieki.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa UNITRA

#378

Post autor: Frey »

dale pisze:
24 mar 2024, 11:42
Natomiast co do dzielenia się poglądami czy wiedzą, zostałem z tego skutecznie wyleczony przez tutejszych znawców tematu DAC-ów (między innymi), więc nie dziwię się że są inni, odbierający to podobnie do mnie.
Co innego dzielenie się wiedzą czy poglądami, a co innego wypisywanie bzdur bez zrozumienia aspektów technicznych. Dlatego zgadzam się, że czasem lepiej nie pisać nic i pozostać biernym czytelnikiem ;)
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
flytier
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2024, 01:24

Re: Nowa UNITRA

#379

Post autor: flytier »

Ale nadal piszemy o Unitrze, czy dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem z innych wątków tego forum i nie dzieleniem od zwykłych użytkowników, którzy nabyli ten sprzęt?
Bo chyba przenosimy dywagacje na inny poziom.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowa UNITRA

#380

Post autor: Obywatel »

Generalnie rzecz biorąc rynek na nowy, dobrze brzmiący sprzęt znika. Ludzie zadowalają się byle czym - jakimiś soundbarami czy głośnikami bluetooth. Siłą rzeczy Hi-Fi przestało być masowe i stało się niszą więc ceny wzrosły. Wzrosły do poziomu, który przestał być akceptowalny nie tylko dla Kowalskiego, ale nawet dla nieco bardziej wymagającego użytkownika. W latach '90 pełnowymiarowa, markowa wieża składająca się z kilku klocków była droga, ale nie był to poziom cenowej abstrakcji. Kto sobie mógł pozwolić, ten kupował i się cieszył. Dzisiaj jeżeli ja miałbym dać za sam wzmacniacz kilkanaście tysi, no to wybaczcie Panowie, ale w tym momencie pukam się w czoło.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
flytier
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2024, 01:24

Re: Nowa UNITRA

#381

Post autor: flytier »

Znaczy wybierasz soundbara na blutufa ;) ?!
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowa UNITRA

#382

Post autor: Obywatel »

Na szczęście na rynku jest tyle używek, że człowiek może mieć przyzwoity sprzęt w normalnej cenie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Nowa UNITRA

#383

Post autor: chudy_b »

Czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że ktoś kto kupi nową Unitrę automatycznie zostanie uznany za debila, snoba, kogoś kto lubi palić kasę. A mi się ten sprzet, szczególnie wzmacniacz, bardzo podoba. Doceniam konstrukcję której daleko już od DIY, w której potrafiono wrzucić kilka ciekawych rozwiązań. Czy to jest drogie? No jest. Ale nie odbiega cenowo od porównywalnych konstrukcji.

Z innej branży. Ostatnio natknąłem się na aparat fotograficzny Leica M6. To współcześnie produkowany analog. Szczęka prawie przebiła mi strop jak zobaczyłem cenę. Żebyście nie musieli szukać - 26 tyś PLN. Tu oczywiście legenda marki robi swoje. Ale chyba też jest tak, że jesli coś ma trzymać jakość i nie pochodzić z fabryki gdzie płacą ryżem, to niestety musi też kosztować.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Nowa UNITRA

#384

Post autor: Dante »

Jakieś 2 tyg temu miałem przez przypadek okazję porozmawiać z osobą pracującą w nowej Unitrze. Stanowisko bliżej jak dalej samego zarządu firmy. Moja hipoteza jest taka, że 95% osób z tego forum nie jest targetem firmy :)
Nie ze względu na grubość portfela, lecz przez wiedzę i postrzeganie sprzętu audio.
Ich produkty będą kierowane do ludzi około czterdziestki, którzy ostatni kontakt ze sprzętem grającym mieli w latach szczenięcych, w domu mama/tata mieli coś Unitry: grało to i kojarzy się miło. Potem mieli kontakt ze światem audio tylko przez głośniki bt na grillach i radio w samochodzie. Teraz jest chata w kredycie lub za gotówkę, są ponadprzeciętne środki finansowe, zero wiedzy co kupić i brak czasu na studiowanie broszurek i testów. Nie interesuje ich sprzęt z "wystawek", nie mają czasu na szukanie po forach eksperta od napraw, który najbliższy wolny termin ma za rok. Ma być dostępne i bezproblemowe jak najdłużej. Czy tacy odbiorcy wchodząc do sklepu skojarzą nazwy Atoll, Hegel, Primare, Cyrus, Clear Audio, Rega, Gold Note, Transrotor? Jakimś echem odbije się nazwa Technics, ale już Unitra uruchamia całą galerię wspomnień :)
W naszej „bańce”, Sansui, Sony, Technics czy Luxman coś znaczą, istnieje jakiś wizerunek marki. Dla osób kompletnie poza tym światem Luxman może być równie dobrze producentem lamp czy żarówek. Jednocześnie taki klient nie chce się przedzierać przez masę informacji i uczyć się czegoś, co go kompletnie nie interesuje. Istnieje spora szansa, że ten dzwoneczek w głowie przy znajomej nazwie pchnie go w kierunku zakupu tych właśnie urządzeń. Wzmacniacz wyglądający jak ten co stał pod telewizorem u rodziców w dużym pokoju, gramofon z tym samym wizualnie ramieniem.
Kiedyś to były czasy… ;)
Fanów starej Unitry to nie zainteresuje, bo to nie „ta” Unitra, plus cena niezbyt zachęcająca.
Kto wydaje tyle kasy nie wiedząc właściwie co kupuje?
Całkiem spora grupa.
Osobiście poznałem klienta, który wydał na sprzęt audio prawie 70 000 zł, ale nie był w stanie podać mi żadnej nawet nazwy sprzętu grającego. Wiedział, że telewizor ma Sony. Procedura zakupowa wyglądała tak:
Pojechał do salonu i powiedział ile chce wydać max i jakiej muzyki słucha. Przyjechał do jego domu pan ze sklepu, zrobił jakieś pomiary, przygotowali mu ofertę. Niestety nie dowiedziałem się, czy były jakieś odsłuchy wcześniej, nie drążyłem aż tak tematu. Tak czy siak, nabywca jest zadowolony. Jest wzmacniacz, streamer, CD i kolumny. I już, wszystko na gwarancjach i ustawione przez profesjonalistów. Jeśli usłyszy u kolegi coś lepiej w jego odbiorze grającego, kupi ten sam sprzęt nie oglądając się na parametry czy jakieś opinie. Nie ma na to czasu, bo jego firma nie poczeka.

Wracając do gramofonów, podobno wszystkie pomiary mają porobione. Masa ramienia, Wow&Flutter itp. Zwróciłem uwagę, że dobrze by było takie parametry podać, skoro je znają. Może to poszerzyć grupę odbiorców o tych bardziej świadomych. O dziwo moje stękanie trafiło do działu marketingu :D Co z tym dalej zrobią? Nie mam pojęcia.
Jeśli patrzeć oczami nieobeznanego na takiego „Edmunda", to jak najbardziej może się to podobać. Jest drewno i "gramofonowy" wygląd, pokrywa też jest więc kot nic nie popsuje, nie trzeba wymieniać paska, a do wymiany igły to jeszcze mnóstwo czasu. Stawiając obok np. Thorensa td 1600, wyglądają podobnie, ale może odezwać się ten sentymentalny dzwoneczek Unitra.
Mogę zdradzić, że szukają też innych wkładek innych producentów.
Co do rynków azjatyckich… też coś było ;)

Początkowo sam parsknąłem śmiechem jak zobaczyłem ten wątek i cały pomysł bazujący na wizualizacjach produktów oraz zrzutce. Pierwsze o czym pomyślałem to o prostackim żerowaniu na sentymencie i nic poza tym, do tego walka z gigantami w tym przedziale cenowym z góry skazana na porażkę. Po ponownym przemyśleniu tematu i wspomnianej rozmowie myślę - to ma jakiś sens. Ani im kibicuję, ani ich przeklinam, produkty nie dla mnie, ale tak po ludzku życzę jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowa UNITRA

#385

Post autor: Obywatel »

chudy_b pisze:
24 mar 2024, 16:12
Czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że ktoś kto kupi nową Unitrę automatycznie zostanie uznany za debila, snoba, kogoś kto lubi palić kasę.
W żadnym wypadku :) Kto ma kasę i ochotę, niech kupuje. Ja tylko napisałem, że ja bym nie kupił.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
flytier
Posty: 42
Rejestracja: 20 lut 2024, 01:24

Re: Nowa UNITRA

#386

Post autor: flytier »

Co do luku.
Ładne są.. Prawie takie z epoki
Za wygląd ode mnie plus
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#387

Post autor: Wojtek »

Dante pisze:
24 mar 2024, 16:20
Mogę zdradzić, że szukają też innych wkładek innych producentów.
Co do rynków azjatyckich… też coś było ;)
Wiadomo, kwestia dealu. Koniec końców praktycznie każdy bierze coś od AT albo od Ortofona.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa UNITRA

#388

Post autor: domibobi »

Screenshot_20240402-173501.png
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7664
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Nowa UNITRA

#389

Post autor: amrowek »

hm prima aprilis ?
No sukces murowany :lol:, Kto tam odpowiada za marketing?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#390

Post autor: darkman »

Marketingowo to akurat dobre pociągnięcie. Klockom o małym popycie i tak obojętne ile kosztują. 25%? A proszę bardzo. W czym problem?
Ekspansja globalna niestety nie brzmi dumnie, tylko śmiesznie. To jednak też bez znaczenia.
ODPOWIEDZ