Daniel - regulacja wysokosci ramienia

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#16

Post autor: paulus60 »

Robert007Lenert pisze:Wkaladki , ktore juz montowalem do Daniela, to jakis ORTOFON /jaki niestety juz nie pamietam/rodzime FM1XX i SHURE M44MB. We wszystkich tych przypadkach sie zgadzalo dla oryginalnego koszyka Daniela. Postanowilem kupic nowy koszyk /bo mam jeden i juz mnie wkurzala zabawa z kabelkami by zmienaic wkladki/ . no i kupilem ten Monacor. Pozornie pasuje /ten sam sposob mocowania, srednica , gwint ladnie pasuje/ , ale okazalo sie , ze koszyk Daniela jest glebszy i wkladki wchodza wyzej niz do Monacora ( roznica troszke powyzej 4 mm......pieronsko duzo/. No i jest problem.
Nie lepiej kupić po prostu oryginalne koszyki - headshelle do Daniela i mieć święty spokój z kombinowaniem?
Masz 2 godziny czasu (chyba, że Cię to nie interesuje) - A...o nr 1977485824 jest 5 sztuk na KT.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#17

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:
Robert007Lenert pisze:to jakis ORTOFON /jaki niestety juz nie pamietam/rodzime FM1XX i SHURE M44MB
Skoro to wszystko są szlify sferyczne to pal licho VTA, niech będzie lekko nierównolegle, raczej i tak nie odczułbyś różnicy.
Jest az tak nierownolegle, ze tyl wkladki prawie jedzie po plycie... chwilami nawet jedzie.
paulus60 pisze:
Robert007Lenert pisze:Wkaladki , ktore juz montowalem do Daniela, to jakis ORTOFON /jaki niestety juz nie pamietam/rodzime FM1XX i SHURE M44MB. We wszystkich tych przypadkach sie zgadzalo dla oryginalnego koszyka Daniela. Postanowilem kupic nowy koszyk /bo mam jeden i juz mnie wkurzala zabawa z kabelkami by zmienaic wkladki/ . no i kupilem ten Monacor. Pozornie pasuje /ten sam sposob mocowania, srednica , gwint ladnie pasuje/ , ale okazalo sie , ze koszyk Daniela jest glebszy i wkladki wchodza wyzej niz do Monacora ( roznica troszke powyzej 4 mm......pieronsko duzo/. No i jest problem.
Nie lepiej kupić po prostu oryginalne koszyki - headshelle do Daniela i mieć święty spokój z kombinowaniem?
Masz 2 godziny czasu (chyba, że Cię to nie interesuje) - A...o nr 1977485824 jest 5 sztuk na KT.

Kupilem na probe jeden od tego sprzedawcy. Kupilem odlewany, bo taki oryginalnie mam w ramieniu. Ponoc sa wlasnie do Daniela. Jak dostane przesylke to zobacze czy tak jest.
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#18

Post autor: paulus60 »

Robert007Lenert pisze: Kupilem na probe jeden od tego sprzedawcy. Kupilem odlewany, bo taki oryginalnie mam w ramieniu. Ponoc sa wlasnie do Daniela. Jak dostane przesylke to zobacze czy tak jest.
Robert, coś tu za dużo z tym wszystkim wymyślasz. Jak wygląda oryginalny koszyk do Daniela wiadomo, jest taki sam, jak do G-601A (Fonomastera), Fryderyka i WG1100f (w końcu to Daniel ze wzmakiem). Jeśli widzisz na zdjęciu, że to taki sam koszyk, to nie wymyślaj, czy odlewany, czy tłoczony, tylko kup, zamontuj wkładkę, wyważ ramię i ciesz się muzą, a nie twórz historii o wyższości odlewu na tłoczeniem czy odwrotnie w przypadku gramofonu, do którego obydwie postaci headshella można zastosować . Nie psuj jego wyglądu "obcymi" koszykami, bo te polskie (po prawdzie to japońskie, MICRO SEIKI się kłania) są całkiem dobre. W końcu po to je wymyślono.
Zobaczymy, co powiesz po otrzymaniu przesyłki. Myślę, ze problem będzie rozwiązany, tylko patrz, czy bolec jest po właściwej stronie, bo i tu, jak się okazuje, występują niespodzianki.
Pozdrawiam i głowa do góry. Twój problem nie jest problemem kosmicznym. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#19

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:Jest az tak nierownolegle, ze tyl wkladki prawie jedzie po plycie... chwilami nawet jedzie.
Mój mózg (a konkretnie moja wyobraźnia) wysiada, bo wydaje mi się to zjawisko sprzeczne z tym co opisywałeś wcześniej.
Brakuje zdjęć.

Swoją drogą, jak czytałem o Danielu na stronach Unitra Klubu to tam spokojnie polecali typowe headshelle tj. twój Monacor i potem jakoś nikt nie wspominał o tego typu problemach. Stąd tym bardziej się dziwię.

Jesteś pewien, że dobrze montujesz wkładkę na koszu? To MFka po montażu jedzie tyłkiem po płycie?

paulus60:
Z grubsza się zgadzam, ale moim zdaniem sytuacja, kiedy do Daniela trzeba koniecznie zastosować headshelle Unitrowskie, bo przy innych standardowych nie da się poprawnie zamontować wkładki by było wszystko geometrycznie poprawne, nie jest jakąś właściwością świadczącą na korzyść tego gramofonu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#20

Post autor: Robert007Lenert »

W oryginalnym Danielowskim headshelle wszystko jest ok tak dla mf jak i dla Shure. Jak zamontuje ten Monacor to wkladka jest zdecydowanie nizej/ tak jak pisalem o prawie 4 mm. No i nie ma mozliwosci inaczej jej zamontowac /dokladnie przylega do headshelle Monacora..... moze kupilem jakis trefny ten Monacor??
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#21

Post autor: wojciech06 »

Robert007Lenert pisze:W oryginalnym Danielowskim headshelle wszystko jest ok tak dla mf jak i dla Shure. Jak zamontuje ten Monacor to wkladka jest zdecydowanie nizej/ tak jak pisalem o prawie 4 mm. No i nie ma mozliwosci inaczej jej zamontowac /dokladnie przylega do headshelle Monacora..... moze kupilem jakis trefny ten Monacor??
A nie możesz po prostu zrobić zdjęć, żeby każdy miał możliwość zobaczenia, jak to wygląda w realu :?: :?: :?: :) Zrób zdjęcia :!:
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#22

Post autor: Wojtek »

Pożycz aparat! :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#23

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:Pożycz aparat! :D
Aparat to ja mam, ale nie umiem wstawiac fotek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41825
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#24

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#25

Post autor: JacK »

ahaja pisze: To nie rurka ramienia ma być równoległa do płyty - co jest dość trudne np przy rurkach S - a dolna powierzchnia headshella do której przykręcona jest wkładka. Patent z papierem milimetrowym pomaga.
Ja mam taką mikropoziomice którą stawiam na górze headshella i już wiem czy trzyma poziom czy nie. Udało się ją wylicytować za zaledwie 1 funt i to wraz z wysyłką z UK.
0,2.jpg
Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 12:38 przez JacK, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#26

Post autor: nasiaka »

Super jest ta mikropoziomica :) Nawet nie wiedziała że istnieją takowe.
Poszukam takiej w necie, może cos będzie.

edit. Czy to jest to ? http://allegro.pl/poziomica-babelkowa-l ... 82162.html
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Daniel - regulacja wysokosci ramienia

#27

Post autor: JacK »

Moja jest mniejsza i ultralekka (0,25g).
Sprzedażą wszelakich poziomic zajmuje się na ebay człowiek o nicku dxlhp
http://myworld.ebay.pl/dxlhp/?_trksid=p4340.l2559
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ