Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
symul
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:09

Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#1

Post autor: symul »

Witam. Odkopałem powyższy wzmacniacz ze strychu. Przypuszczam że nie był użytkowany ok. 20 - 30 lat. Po włączeniu do sieci, gramofon się kręci. Włożyłem płytę, skierowałem ramię nad płytę i poprzez przesuniecie dźwigni ramię samo się opuściło. Słychać dźwięk odtwarzanej płyty jedynie w okolicach wkladki. Po podłączeniu głośnika lub wzmacniacza z wejściem gramofonowym nic się nie dzieje. Chciałem sprawdzić wkładkę czy jest dobra, rozebralem ja i okazało się ze połączenie pomiędzy igla a tymi stykamy zamienia się w kurz. Znalazłem jeszcze gwiezdne wkladki UK- 9 i UF- 50 jednak w ich przypadku było to samo. Gramofon czasami tez sam zwiekszal obroty. I mam teraz takie pytanie. Czy to jest może wina wkladki ze nie slychac nic w głośnikiu ani na wyjsciu do wzmacniacza? Dodam jeszcze ze gdy podłączam go do wzmacniacza słychać szumy i tak samo przy podłączeniu głośnika. Wiem ze wkladka kosztuje ok 90 zł i czy jest sens coś takiego kupować czy lepiej rozglądać się za innym sprzetem. Mam sentyment do Untry i posiadam właśnie całą wieże tej firmy razem z kolumnami. Jednakże jeżeli się nie opłaca to rozważe inna propozycje.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#2

Post autor: cooledit »

Szkoda pieniędzy na uruchamianie takiego złom-antyka. Lepiej poszukać czegoś innego. Może być Unitra skoro masz do niej sentyment ale o tym WG Artur zapomnij. Jest kilka tematów o zakupie gramofonów w różnych przedziałach cenowych. Przemyśl tylko ile chcesz, bądź możesz wydać i poszperaj w odpowiednim temacie.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
symul
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:09

Re: Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#3

Post autor: symul »

Dzięki kolego za odpowiedz.
Szkoda trochę że cena wkładki przewyższa wartość gramofonu. Słyszałem także że podobno "Artur" rysuje płyty.
Czy ten problem że nie słychać nic w głośnikach ani po podłączeniu do wzmacniacza spowodowany jest przez przerwanie tego całego "rdzenia" w wkładce?
Do 300 zł idzie kupić w miarę sensowny gramofon, żeby można było już coś posłuchać w jako takiej jakości i żeby chwilę pochodził?
Zależy mi aby najlepiej panel był w kolorze srebrnym tak jak wieża. Polecacie może jakiś z Unitry czy lepiej iść w Japoński lub Zachodni sprzęt?

Poniżej zdjęcie mojej wieży.
Pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
pei
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:27
Gramofon: Technics SL-1300
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#4

Post autor: pei »

Bez problemu kupisz coś sensownego i raczej patrz na inne marki niż unitra :mrgreen: . Ja za swój ITT 8012 zapłaciłem 350zł i jest bez porównania do plastikowej Fonica gs 500, której się pozbyłem.

Btw. miałem taki sam wzmacniacz, pogoniłem za dobre pieniądze :D
ITT HIFI 8012, Sony TA-F444ES, Saba VS-2160, Arcus AS 5
symul
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:09

Re: Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#5

Post autor: symul »

Za dobre pieniądze tzn za ile? :)
Ja właśnie nabyłem ta wieże można powiedzieć, że za grosze razem z kolumnami Altus 100. Ale z racji sentymentu trwajacego od lat Unitra musi pozostać w gronie :).
Mam jeszcze kompletna wieże 5 elementów Sansui z kolumnami.
Awatar użytkownika
pei
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:27
Gramofon: Technics SL-1300
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#6

Post autor: pei »

Sprzedałem mój stary gramofon fonica gs 500 za 400zł, a to zupełnie nic specjalnego, a unitra ws503 za 600 pln :D Zostały mi jeszcze Tonsile ZG40C, ale mamy je od nowości, więc pewnie zostaną, nawet na podstawki :P
ITT HIFI 8012, Sony TA-F444ES, Saba VS-2160, Arcus AS 5
symul
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:09

Re: Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#7

Post autor: symul »

Ws 503 są w cenie. Może te szumy i zakłócenia zostawiaja wiele do życzenia, ale wzmacniacz ma swoją moc no i na tranzystorach kd 503 :) . Te gramofony słynnych japońskich marek typu Pioneer po 250 - 350 zł są dobrym wyborem?
Awatar użytkownika
pei
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:27
Gramofon: Technics SL-1300
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie odnośnie Unitra WG 903 Artur

#8

Post autor: pei »

Radzę poczytać tematy zakupowe gramofonów np do 300zł jest tam mnóstwo informacji, które modele warto kupować. Poprzeglądaj allegro i jak znajdziesz jakiś model to wpisuj w wyszukiwarkę tu na forum :)
ITT HIFI 8012, Sony TA-F444ES, Saba VS-2160, Arcus AS 5
ODPOWIEDZ