Custom made adapter do Singli - DIY

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Gregorr
Posty: 37
Rejestracja: 06 paź 2016, 19:37
Gramofon: MOD Technics SL-Q33
Lokalizacja:

Custom made adapter do Singli - DIY

#1

Post autor: Gregorr »

Przymierzając się do pomysłu tuningu funkcji "Repeat" w SL-Q33, który to narodził się pod koniec tegoż wątku( http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=62&t=9024) pomyślałem, że najwygodniej będzie przeprowadzić testy na singlach. Niestety mój technics w momencie zakupu pozbawiony był już przywileju posiadania atrybutu zwanego adapterem do singli. Tak więc postanowiłem zaprojektować (to zdecydowanie zbyt mocne słowo ;)) i wykonać (lenistwo = wydruk 3D) własny. Efekty poniżej w dwóch wersjach, wyższej z głębszym 1mm "tłoczeniem" i niższej z płytszym 0.4 mm. Niestety, ze względu na specyfikę użytego materiału, zdjęcie nie oddają w pełni wyglądu tychże adapterów.
Załączniki
20161011_223736.jpg
- Mistrzu, uczysz mnie sztuk walki ale ciągle mówisz o pokoju. Dlaczego?
- Widzisz, lepiej jest być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#2

Post autor: Myszor »

No, to masz pomysł na biznes - customizowane adaptery. Można imię kota dać czy cóś.
Gregorr
Posty: 37
Rejestracja: 06 paź 2016, 19:37
Gramofon: MOD Technics SL-Q33
Lokalizacja:

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#3

Post autor: Gregorr »

Myślę, że raczej pójdę w kierunku drukowania customizowanych całych płyt jak np. to: http://www.instructables.com/id/3D-Printed-Record/. Początki są zawsze trudne, co doskonale słychać, ale dopracowanie tej technologii to kwestia czasu. Kto by nie chciał mieć własnej "nagrywarki" LP? 8-)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 23:41 przez Gregorr, łącznie zmieniany 1 raz.
- Mistrzu, uczysz mnie sztuk walki ale ciągle mówisz o pokoju. Dlaczego?
- Widzisz, lepiej jest być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#4

Post autor: darkman »

Gregorr pisze: Kto by nie chciał mieć własnej "nagrywarki" LP? 8-)
Ja.
Ale jakbyś mi opony zimowe wystrugał, to chętnie: 255/60/18 4+1, bo jak się bawić to na całe majty.
Z góry dzięki :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#5

Post autor: Myszor »

Gregorr pisze:Myślę, że raczej pójdę w kierunku drukowania customizowanych całych płyt jak np. to: http://www.instructables.com/id/3D-Printed-Record/. Początki są zawsze trudne, co doskonale słychać ale dopracowanie tej technologii to kwestia czasu. Kto by nie chciał mieć własnej "nagrywarki" LP? 8-)
Fajny ten link :)
Gregorr
Posty: 37
Rejestracja: 06 paź 2016, 19:37
Gramofon: MOD Technics SL-Q33
Lokalizacja:

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#6

Post autor: Gregorr »

darkman pisze: bo jak się bawić to na całe majty.
Z góry dzięki :D
Firma GE drukuje z metalu wirniki turbin silników odrzutowych, to dopiero jest zabawa, jak to określasz, "na całe majty".
Co do Twoich opon, żeby tak się bawić trzeba mieć fantazję i pieniążki. Kilka lat temu drukowałem już z materiałów gumopodobnych sprowadzanych z Holandii. Uwierz mi, nie stać Cię na wydruk opon w takim rozmiarze :D

Myszor pisze:Fajny ten link :)
Trzeba przyznać laska ma zacięcie. Na innym filmie pokazuje jak laserem wycina winyla w drewnie ... i to gra, no powiedzmy że gra bo jakość nie powala jednak bije brawa tej pani za kreatywność.
- Mistrzu, uczysz mnie sztuk walki ale ciągle mówisz o pokoju. Dlaczego?
- Widzisz, lepiej jest być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#7

Post autor: Wojtek »

Gregorr pisze: Myślę, że raczej pójdę w kierunku drukowania customizowanych całych płyt jak np. to
Na tym etapie jest to mocno bez sensu :)

Gadaliśmy już o tym patencie jak i sensowności całego procederu już na łamach jednego z wątków, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Może "ciekawostki techniczne"?
Gregorr pisze: Trzeba przyznać laska ma zacięcie. Na innym filmie pokazuje jak laserem wycina winyla w drewnie ... i to gra, no powiedzmy że gra bo jakość nie powala jednak bije brawa tej pani za kreatywność.
Sztuka dla sztuki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#8

Post autor: darkman »

Gregorr pisze: Co do Twoich opon, żeby tak się bawić trzeba mieć fantazję i pieniążki
Gregorr ale jakie hobby jest tanie? Trzeba gonić króliczka i tyle. Na tym to polega właśnie :D
Gdyby było inaczej to czyż drukowałbyś jakieś kółeczka do singli? ;)

Swoją drogą, jak sobie sprawiłem Sony PS X60, to kumpel mi kazał nabyć kółecko właśnie z napisem Sony oryginalne.
A, że podchodzę do jego rad bezkrytycznie, bo nigdy się nie zawiodłem, to wywaliłem 70 zet w sumie i mam. Jeszcze nigdy go nie użyłem (kółeczka), ale mam i ładnie wygląda :lol:

Ten deal z3D do druku drobnych części, moim zdaniem jest dość rozwojowy. Dawaj znać co tam tworzysz i kombinujesz.
Gregorr pisze: Uwierz mi, nie stać Cię na wydruk opon w takim rozmiarze :D
Rozmiar jak rozmiar. Każda szanująca się blachara na takim jeździ w bejcy swojego mena :lol:
a teraz na poważnie:
Gragorr, uwierz mi. Nie stać Ciebie na określenie tego na co mnie stać, a na co nie. Skąd w ogóle taki pomysł, a zwłaszcza wiedza? Znamy się?
:think:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#9

Post autor: Pawelec »

Jak bym miał drukarnię 3D to natychmiast zrobiłbym zestaw headshelli. W pierwszej kolejności SPU a potem takie których świat nie widział :shock: :D. Na hasło "kupuję drukarkę 3D", żona straszy rozwodem bo ma świadomość, że jej pozycja znowu byłaby zagrożona (na jakiś czas zapewne :mrgreen: )
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Custom made adapter do Singli - DIY

#10

Post autor: Myszor »

Czytałem że w Auchan ma być promo. Wychodziło coś między 3-4 kpln.
ODPOWIEDZ