Wymiana kabli RCA w Technics SL-Q33

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana kabli RCA w Technics SL-Q33

#1

Post autor: restimek »

Cześć
Chciałem wymienić kable RCA w moim gramofonie Technics Q33. Kupiłem sobie MOGAMI 2965
I mam jeden problem. Otóż nowe kable nie mieszczą się do zacisku na kable który wkłada się w obudowę. Sa za grube

Czy macie może jakieś sugestie? Otwór w obudowie jest na tyle niewielki, ze potencjalny nowy zacisk musiałby być bardzo cienki, by się zmieścić w obudowie i pomieścić jeszcze w sobie kable. A z drugiej strony bez zacisku wolałbym ich nie montować :/
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
przemek696
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2011, 18:09

Re: Wymiana kabli RCA w Technics SL-Q33

#2

Post autor: przemek696 »

Wejdź na YT może będzie jakiś tutorial do Twojego Q33.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana kabli RCA w Technics SL-Q33

#3

Post autor: restimek »

Zamontowałem kable bez tego zacisku (wiem niezabezpieczone niesie ryzyko ale może z czasem cos wymyślę)

Co do dźwięku - zmiana trochę jest. Dźwięk się nieco ożywił (ma większy rozmach) i góra lepiej uporządkowana. Tak więc zmiana na plus. (oryginalne kable wizualnie wyglądają jak Chińczyki z bazarku za 5 zł)
Kusi mnie by pójść za ciosem i wymienić kable w ramieniu ;)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ