Dual 604 i falujące obroty

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Todeskult
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2016, 18:26
Gramofon: Dual 604

Dual 604 i falujące obroty

#1

Post autor: Todeskult »

Witam,

Mam Duala 604 i problem z falującymi obrotami oraz ze startem talerza. Obroty (33 i 45) "pływają" jak szalone do przodu i do tyłu, do tego dochodzi problem ze startem talerza: podnoszę ramię i ustawiam je nad płytę a talerz stoi, słychać tylko cyknięcie. Czasami (ostatnio coraz rzadziej) wszystko jest OK, tzn. talerz wystartuje, obroty są OK (nie falują), ale najczęściej trwa to tylko do czasu odtworzenia jednej strony płyty, po zmianie strony pojawiają się problemy j/w.

Dodam że gramofon był już w serwisie zajmującym się sprzętem "vintage" gdzie nie stwierdzono usterki, wykonano tylko podstawowe czyszczenie i regulację oraz wymieniono igłę. Po przywiezieniu go do domu i pierwszej próbie talerz nie wystartował, gdy go odwiozłem i zademonstrowałem "na szczęście" usterka objawiła się na miejscu. Co może być nie tak ze sprzętem? Panowie w serwisie stwierdzili (po przeprowadzeniu czyszczenia i regulacji) że silnik oraz inne podzespoły mechaniczne są w idealnym stanie i te problemy to najpewniej z powodu uszkodzenia elektroniki i że będą to sprawdzać.

Miał ktoś podobne problemy z podobnym sprzętem? Czy to faktycznie może być elektronika czy raczej silnik "się kończy"?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 604 i falujące obroty

#2

Post autor: Wojtek »

A cóż to za serwis?

Raczej elektronika.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Todeskult
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2016, 18:26
Gramofon: Dual 604

Re: Dual 604 i falujące obroty

#3

Post autor: Todeskult »

Nomos
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 604 i falujące obroty

#4

Post autor: Wojtek »

Ojoj, a już myślałem że kto jak kto, ale oni powinni sobie z tym poradzić, przy swoich stawkach :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ