Dual 626 autostop

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
leonx
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwie 2016, 01:30

Dual 626 autostop

#1

Post autor: leonx »

Witam,
Od kilku dni jestem podekscytowanym posiadaczem Duala CS 626 - prezentu od małżonki. Gra znakomicie, ale mam problem ze stopem po zakończeniu płyty. Przeczytałem sporo wątków poświęconych tej sprawie wskazujących nierzadko na zużyty steuerpimpel. Zanim jednak zajrzę do środka (gramofon jest jeszcze na gwarancji rozruchowej) prosiłbym o podpowiedź, czy w moim przypadku może to być również steuerpimpel.

1. Autostart działa bez zarzutu.
2. Zatrzymanie i powrót ramienia również działa w określonych przypadkach, mianowicie, gdy po starcie ręcznie wybieram utwór, np. drugi albo kolejny.
3. Natomiast gdy słucham płyty od początku, wcisnąwszy jedynie Start, po jej zakończeniu talerz nie zatrzymuje się, a ramię zostaje na końcu. Wraca dopiero po wciśnięciu Stopu.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 16:52 przez leonx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 626 autostop

#2

Post autor: Wojtek »

Ciekawy przypadek.

Możesz też spróbować wyregulować punkt autostopu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
leonx
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwie 2016, 01:30

Re: Dual 626 autostop

#3

Post autor: leonx »

Czy regulacji autostopu dokonuję śrubką E, jak na załączonym zdjęciu? Zanalazłem serwisówkę tylko w niemieckim, a niestety nie uważałem na lekcjach. Jest może dostępna w języku angielskim?
QuickMemo+_2016-04-26-16-40-43.png
Dodam jeszcze jedną informację, bo pierwszy post może sugerować regułę, iż w każdym przypadku uruchomienia płyty autostartem, ramię nie wraca do pozycji spoczynkowej. Obserwacja z dzisiaj: sporadycznie ramię wraca również w takim przypadku.

Edit: zajrzałem do środka, załączam zdjęcie.
Pimpel.jpg
Edit: Mea culpa. Otóż korzystając ze znalezionych na forum porad, skalibrowałem ramię i opisywane wyżej objawy ustąpiły. Gdybym zaczął od tych podstawowych kwestii, nie byłoby tematu - niecierpliwość nowicjusza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 626 autostop

#4

Post autor: Wojtek »

Brawo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ