Dual 701

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Dual 701

#16

Post autor: petro74 »

Odnośnie CD - to zastanawiam się, czy można jakoś zbliżyć się do analogu i ... za jaką cenę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 701

#17

Post autor: Wojtek »

petro74:
Jeśli chcesz o tym porozmawiać to najlepiej w osobnym temacie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Dual 701

#18

Post autor: chrzan49 »

Założ nowy wątek.Tu dyskutujemy o gramofonie Dual 701.Masz do wyboru magnetofon i gramofon albo oba nośniki.
Pozdrawiam Tomasz
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Dual 701

#19

Post autor: petro74 »

Pytanie było raczej retoryczne - wracamy do gramofonu. Odnośnie mojego modelu - to udało mi się zdobyć oryginalny ciężarek przarciwwagi -ten w "koszyczku" - dzięki uprzejmości Pana, od którego kupiłem mojego Duala. Teraz mam wersję " fabryczna" - kolekcjonerską. ;)
Pozdrawiam i przepraszam za off topic.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 701

#20

Post autor: Wojtek »

No to fajnie, że już masz komplet :) Oby dobrze służył. A ja muszę swój egzemplarz w końcu przytargać z Pomorza :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Dual 701

#21

Post autor: deha »

Dlaczego ten Dual
http://allegro.pl/dual-cs-701-gramofon- ... 45323.html
nie posiada tej lampki?
http://cgi.ebay.de/Neue-Glimmlampe-Dual ... 19c294f57f
Da się to jakoś rozwiązać, żeby nie zepsuć gramofonu i mieć taką przyjemność?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 701

#22

Post autor: Wojtek »

deha:
Posiada, ale w innym miejscu :) Nie wiem czy zauważyłeś, ale aukcja dotyczy żaróweczki, pasującej do wielu modeli Duala. A Duale te mają lampy stroboskopowe w różnych miejscach.

Dual 701 ma swoją lampę stroboskopową po lewej stronie talerza, z przodu, nad napisem "Dual 701" :)

Tak więc żaróweczka się przyda jedynie gdy strobo nam nie świeci. Wtedy rozkręcamy sprzęt, wymieniamy żarówkę i powinno grać :)
Póki strobo się świeci to cię ta żarówka raczej nie powinna interesować.

W ramach ciekawostki, inna aukcja, tym razem z oryginalną żarówką od Duala :)
http://cgi.ebay.de/org-Dual-Glimmlampe- ... 2319433308
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Dual 701

#23

Post autor: deha »

Jakieś pierwsze wrażenia odnośnie tego egzemplarza którego link wysłałem? Coś jest z nim nie tak, coś wygląda podejrzanie? :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 701

#24

Post autor: Wojtek »

Wygląda OK.
Co do zarzutów no to takie podstawowe, jak na większości aukcji: źle ustawione ramię (nacisk, antyskating), "pokręcona" regulacja pitch, nic nie wiemy o zainstalowanej wkładce (nawet jej nie widzimy za bardzo.

Te zarzuty jednakże nie przekreślają aukcji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dual 701

#25

Post autor: deha »

Sprzedawca napisał, że brak pokrywy oryginalnej. Na zdjęciach oczywiście jest oryginalna, więc napisałem o co chodzi. Dziwna odpowiedź: "na czas zdjęcia zamontowałem nową i tak miała zostać, jednak upadła mi i pękła, zamontowana jest nowa, nieoryginalna ale bez śladów użytkowania." Podejrzana sprawa. Swoją drogą to chyba trochę obniża wartość tego sprzętu, widzę, że na ebay-u niemieckim taka pokrywa cieszy się zainteresowanie a i cena rośnie szybko.

Wkładka "DUAL M 20 E igla diamentowa eliptyczna" (oryg. pisownia). O stanie igły nic nie napisano. Ogólnie niezbyt się ta osoba rozpisała. Jedno przydługie zdanie bez nawet jednego przecinka, bez żadnego polskiego znaku, natychmiast włącza mi się lampka zapalna "uwaga" przy takich osobach :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 701

#26

Post autor: Wojtek »

No tak, obniża, bo nie jest to kompletny oryginał, ale fakt faktem dość dziwny traf, że akurat teraz popękała pokrywa :) No ale to już kwestia zaufania.
deha pisze:widzę, że na ebay-u niemieckim taka pokrywa cieszy się zainteresowanie a i cena rośnie szybko.
No bo chyba nikt nie produkuje pokryw do tego sprzętu, więc jest to część deficytowa :)
deha pisze:Ogólnie niezbyt się ta osoba rozpisała. Jedno przydługie zdanie bez nawet jednego przecinka, bez żadnego polskiego znaku, natychmiast włącza mi się lampka zapalna "uwaga" przy takich osobach :)
Mi też ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
petro74
Posty: 171
Rejestracja: 11 gru 2010, 17:07

Re: Dual 701

#27

Post autor: petro74 »

Odświeżę wątek - do mojego Duala dokupiłem kilka wkladek - M95 super tracking- poprawie uległo wszystko - scena, bas, no, może poza sopranami. nie sądzilem, że niewielka różnica wkladki ma tak kolosalny wpływ na dzwięk. Zachęciło mnie to do dalszych eksperymentów - zdobyłem Shure v15 III (model fabrycznie montowany do Duali 701 na Europę). Po podłaczeniu w skalibrowaniu wkladki byłem w szoku - dzwiek nawet ze starych płyt USSR był niesamowity -przestrzeń, wysokie, potężny bas, średnica - teraz dynamika przebiła CD ( wcześniej niektóre płyty np Metallica na CD były bardziej dynamiczne ). Rzeczywiście ten gramofon ma potencjał - gdyby nie to forum, to pewnie bym się na niego nie zdecydował ( miałem obiekcje co do wieku - niemal mój rówieśnik ;)
Mam w zwiazku z tym pytanie- czy ktoś słuchał najwyzszego modelu Shure, czyli V15 IV? Jest to zbliżona półka do mojej wkładki, więc nie wiem, czy jeszcze eksperymentować ( chodzi mi również o rozsądny podział ceny gramofon/wkładka).
Szkoda tylko , że miałem mniej szczęścia przy zakupie winyli - kilka opisywanych jako ex pozostawia nieco do życzenia - ale to jest temat na osobny wątek.
Pozdrawiam użytkowników gramofonów.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 701

#28

Post autor: radekcza »

Skoro już otwarty wątek to do niego dobijam.
Przyszedł mi właśnie zakupiony DUAL 701, zapakowany bardzo dobrze (zgodnie ze wszystkimi instrukcjami serwisowymi), ale nie mogę sobie poradzić z dwoma rzeczami:
1. przy starcie automatycznym ramie nie prowadzi na sam początek płyty, a jakieś 3 cm od krawędzi - czy da się to jakoś wyregulować ?
2. Ramię nie reaguje na Cue control - machanie przełącznikiem nie podnosi ramienia

Przy trybie automatycznym winda działa i ramę unosi jak trzeba, tyle, tyle że startuje nie z tego miejsca co trzeba.

Czy ktoś zna się troszkę na tym modelu, za każdą pomoc będę wdzięczny, a szczególnie za jakieś konsultacje on-line...
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 701

#29

Post autor: radekcza »

Kurde, ale jestem wściekły, kilka godzin przy gramofonie który miał być w 100% sprawny...

Niestety nie działa:
1. Cue control - zupełnie odłączony
2. w trybie automatycznym ramię opuszcza się jakieś 2-3 cm od krawędzi płyty zamiast na jej początku
3. Zupełnie nie działa regulacja wysokości ramienia - odłączona

Zajrzałem w końcu do niego i chyba wszystko jest winą jakiejś samoróbki (zastąpienia chałupniczego jakiejś części) - dodatkowy element którego nie powinno być przymocowany jest przez śrubę do regulacji wysokości ramienia.

Jak uważacie, starać się gdzieś w Warszawie to naprawić i poprosić o zwrot kosztów naprawy, czy od razu odsyłać gramofon ?
Załączniki
zdjęcie 3 (1).JPG
zdjęcie 2 (1).JPG
zdjęcie 1 (1).JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 701

#30

Post autor: Wojtek »

radekcza pisze:1. przy starcie automatycznym ramie nie prowadzi na sam początek płyty, a jakieś 3 cm od krawędzi - czy da się to jakoś wyregulować ?
Tak, jest od tego śrubka regulacyjna. Z łaski swojej sięgnij po instrukcję obsługi :)
radekcza pisze:Czy ktoś zna się troszkę na tym modelu, za każdą pomoc będę wdzięczny, a szczególnie za jakieś konsultacje on-line...
Mam ten gramofon choć nie stoi on u mnie w Warszawie.
radekcza pisze:3. Zupełnie nie działa regulacja wysokości ramienia - odłączona
W tym gramofonie nie ma regulacji wysokości ramienia, a jedynie regulacja wysokości podnoszenia windy. To nie jest to samo.
radekcza pisze:Zajrzałem w końcu do niego i chyba wszystko jest winą jakiejś samoróbki (zastąpienia chałupniczego jakiejś części) - dodatkowy element którego nie powinno być przymocowany jest przez śrubę do regulacji wysokości ramienia.
Możliwe.

Odłączony lewarek podnoszenia windy o niczym dobrym nie świadczy.
Jak to się zachowuje mechanicznie? Spójrz na instrukcję serwisową i schemat części.
radekcza pisze:Jak uważacie, starać się gdzieś w Warszawie to naprawić i poprosić o zwrot kosztów naprawy, czy od razu odsyłać gramofon ?
Najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą by zapytać co on na to i czy w ogóle w jakikolwiek zwrot kosztów będzie chciał się bawić. Jak dałeś za gramofon kafla (a jest to na dzisiejsze czasy dość normalna cena za sprawny egzemplarz) i nie chce Ci się z nim bawić to raczej do zwrotu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ