dual 1228 - Problem z Pomijaniem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
ptishakur
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2022, 22:23

dual 1228 - Problem z Pomijaniem

#1

Post autor: ptishakur »

Witam, Mam problem z moim dualem 1228 ostatnio zauważyłem, że przy singlach niektórych jakoś po środku Ścieszki igła staje i nie chce dalej iść, a przy płytach stereo słychać przed tym jeszcze jakieś zakłócenia ostatnio wymieniałem igłę i wkładkę na Shure 91 MG-D (ogólnie to wcześniej nie wiem, czy był ten problem, bo nie miałem zbyt singli).

PS: dual miał wymieniane ramie oraz koszyk ma jakieś plamy (lekkie) po kleju, bo wcześniejszą wkładkę ktoś pokleił, bo była połamana
I sprawdzałem, czy ramie ma się blokuje w jakimś miejscu.

Co myślicie jaki problem, ewentualnie mogę wysłać zdjęcia, a igła jest od BLACK DIAMOND eliptyczna z naciskiem 1g.
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1898
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: dual 1228 - Problem z Pomijaniem

#2

Post autor: Jaculek »

ptishakur pisze:
19 lis 2023, 20:09
ostatnio wymieniałem igłę i wkładkę na Shure 91 MG-D
To nie ma związku
ptishakur pisze:
19 lis 2023, 20:09
gła staje i nie chce dalej iść
Blokuje się płytka (segment 237 z serwisówki) z którymś z elementów, prawdopodobnie z belką wyboru rozmiaru płyty, która także przenosi "sygnał" z wajchy ręcznego liftu ramienia. Prawdopodobnie niepoprawnie jest ustawiona wysokość podnoszenia ramienia. Aby to skorygować musisz: najpierw ustaw wysokość podnoszenia ramienia w trybie automatycznym na jakieś 3-5mm nad płytą za pomocą zakreślonej na pomarańczowo nakrętki, następnie śrubą oznaczoną na zielono w trybie ręcznym ustaw podobną wysokość podniesionej igły nad płytą.
dual1228.png
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
ptishakur
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2022, 22:23

Re: dual 1228 - Problem z Pomijaniem

#3

Post autor: ptishakur »

Jaculek pisze:
20 lis 2023, 12:25
ptishakur pisze:
19 lis 2023, 20:09
ostatnio wymieniałem igłę i wkładkę na Shure 91 MG-D
To nie ma związku
ptishakur pisze:
19 lis 2023, 20:09
gła staje i nie chce dalej iść
Blokuje się płytka (segment 237 z serwisówki) z którymś z elementów, prawdopodobnie z belką wyboru rozmiaru płyty, która także przenosi "sygnał" z wajchy ręcznego liftu ramienia. Prawdopodobnie niepoprawnie jest ustawiona wysokość podnoszenia ramienia. Aby to skorygować musisz: najpierw ustaw wysokość podnoszenia ramienia w trybie automatycznym na jakieś 3-5mm nad płytą za pomocą zakreślonej na pomarańczowo nakrętki, następnie śrubą oznaczoną na zielono w trybie ręcznym ustaw podobną wysokość podniesionej igły nad płytą.
dual1228.png
Wydaje, że naprawiłem problem, ten element co zaznaczyłeś, który podnosi ramie był za wysoko, przy czym przy niektórych singlach pomijał dzięki!
ODPOWIEDZ