Dual CS 435 - Serwis okablowania

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2021, 09:26

Re: Dual CS 435 - Serwis okablowania

#16

Post autor: Junior »

JAFO pisze:
07 gru 2021, 22:18
Nie rozumiem.
Zastanawiasz się nad wymianą przewodów sygnałowych w ramieniu a nie dasz rady skrócić.o 5 cm przewodu, który przełamał się przy zasilaczu?
Podejrzewam, że do tej pory dałbym radę naprawić w ten sposób lekko 20 zasilaczy licząc czas od poczatku tego tematu. W ostateczności zakup nowego zasilacza i przełożenie oryginalnego przewodu (po odcięciu kilku cm), jeśli obudowa zasilacza jest klejona a nie zgrzewana ultradźwiękami.
Przewody zasilaczy przełamują się najczęściej w mobilnych aplikacjach urządzeń. Gramofon?
To ja cię nie rozumiem :)

Nie da się go naprawić przewodu w zasilaczu ponieważ jego obudowa jest zgrzewana, a uszkodzenie jest zaraz przy obudowie. W domu nie mam warunków do otwarcia bezinwazyjnego jego obudowy a już nie mówiąc o jej zgrzaniu (połączeniu).

Druga sprawa po co mam odcinać stary wtyk z zasilacza jak mogę zamówić już z odpowiednim i mieć gwarancje producenta?? Kto tak robi? :think:

Przewód został uszkodzony mechanicznie przez poprzedniego właściciela, ja go już takiego dostałem.
domibobi pisze:
07 gru 2021, 19:11
autor: domibobi » wczoraj, 19:11

Junior pisze: ↑wczoraj, 09:55
To 5.5/2.1 są to średnice wtyku (zewnętrzna i wewnętrzna). Jakbyś mógł sprawdzić byłbym bardzo wdzięczny i zmierz jak możesz długość tego wtyku roboczego (odsłoniętej izolacji) do porównania.
Z pomiarów (linijką) wynika, że to właśnie taka wtyczka. Długość wtyku 1 cm.
Dziękuję bardzo za pomoc i potwierdzenie wymiarów :)
JAFO
Posty: 112
Rejestracja: 24 wrz 2020, 14:05

Re: Dual CS 435 - Serwis okablowania

#17

Post autor: JAFO »

Junior pisze:
08 gru 2021, 07:09
Kto tak robi?
Kupujesz zasilacz, jaki Tobie pasuje parametrami (najlepiej rozbieralny), wymieniasz przewód i po kłopocie. Bez zamawiania i od ręki. Czas i pieniądze, bo z pewnością taniej.
Kto tak robi? Uwierz, że większość naprawiaczy tak zrobi, jeśli będzie problem z oryginalem, bądź z szybką dostępnością. Ważne napięcie zasilacza i jego wydajność.
Ale ważne, że zamówiłeś i będziesz mial to, co chciałeś.
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2021, 09:26

Re: Dual CS 435 - Serwis okablowania

#18

Post autor: Junior »

Przewody wymienione choc nie obylo sie bez problemow (Podczas lutowania z starosci odwarstwily sie styki z plytki drukowanej, musialem je zlutowac bezposrednio do przewodow ramienia).

Zabieram sie do regulacji ramienia i obrotów.

Mam w zwiazku z tym pytanie, jak regulujecie obroty silnika? Wyjmujecie caly naped z obudowy czy jest na to inny sposob?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Dual CS 435 - Serwis okablowania

#19

Post autor: zbyszek1982 »

Junior pisze:
13 gru 2021, 20:36
Podczas lutowania z starosci odwarstwily sie styki z plytki drukowanej
Przegrzałeś je po prostu :D
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2021, 09:26

Re: Dual CS 435 - Serwis okablowania

#20

Post autor: Junior »

Cześć wszystkim,

Jakich lamp stroboskopowych używacie do regulacji obrotów gramofonu? Możecie podzielić się jakimiś patentami?

Powielam też pytanie czy do regulacji prędkości napędu muszę go wyjąć całego z obudowy czy jest na to jakiś inny sposób?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual CS 435 - Serwis okablowania

#21

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ