Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

Zablokowany
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#1

Post autor: marker »

Jak wspominałem... Mam kolekcję 540 kaset - po likwidacji sklepu... Metal, Rock, muzyka filmowa, muzyka rozrywkowa, disco....

kasety z hologramami ZaiKS, w większości jeszcze zafoliowane - wszystkie nowe - tzn zdjęte z półki sklepowej

chętnie wymienię na inne nośniki - CD/Winyle, lub na bilety NBP... jestem także otwarty na inne możliwości zagospodarowania zbioru...

...ponieważ zdaję sobie sprawę, że przy tak dobranej "kolekcji" trafią się zarówno fajne i wartościowe albumy, jak i chłam, najchętniej pozbędę się ich w całości, po cenie uwzględniającej statystyczne "odpady"...

w załączeniu fotografie kolekcji
Załączniki
untitled-163.jpg
untitled-163-14.jpg
untitled-163-13.jpg
untitled-163-12.jpg
untitled-163-11.jpg
untitled-163-10.jpg
untitled-163-9.jpg
untitled-163-8.jpg
untitled-163-7.jpg
untitled-163-6.jpg
untitled-163-5.jpg
untitled-163-4.jpg
untitled-163-3.jpg
untitled-163-2.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#2

Post autor: Wojtek »

Wszystko pięknie i fajnie, ale określ w takim razie cenę za całość.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#3

Post autor: katar »

Młode wilki !!! kurcze mam tą kasetę a w zasadzie pudełko bo kaseta mi wsiąkła.... ile ? :D
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#4

Post autor: marker »

Wojtek pisze:Wszystko pięknie i fajnie, ale określ w takim razie cenę za całość.
...odpowiem w kilku słowach, bo nie jestem miłośnikiem kaset i nie mam merytorycznej podstawy do dokonania wyceny arbitralnie...

a zatem cenę skalkulowałem w oparciu o aukcje internetowe allegro i ebay oraz kilka sklepów internetowych oferujących muzykę na taśmach...

niestety rzadko spotyka się nośniki nowe, choć to działa na rzecz wzrostu cen, z drugiej strony, choć wszystkie taśmy są po prostu zdjęte z półki sklepu, nie wszystkie są zafoliowane, co powinno działać nieco w dół...

używane kasety mają ceny oferowane w granicach 10 - 16 PLN, kilka pozycji znalazłem za ponad 20 PLN, a Watersa in the flesh za ponad 70 PLN (ebay), co nie zmienia faktu, że jest tam też trochę badziewia o wartości pewnie 2-3 PLN...

Aby to jakoś uśrednić, przyjąłem, że skoro używki chodzą od 8 PLN do nawet 20 PLN, to średnia cena nowej powinna być wyższa... aby cała zabawa miała sens dla kupującego i aby dać mu szansę na zbuforowanie ew "śmieci", ja proponuję przy zakupie całości cenę 5 PLN/szt... Czyli za 540 sztuk wychodzi 2700 PLN + koszt wysyłki kurierskiej dwóch paczek (2x20 PLN, bo przekroczona zostanie waga na jedną)

Mam nadzieję, że takie rozumowanie jest uczciwe... Jeżeli zestaw nie sprzeda się w całości do środy... będę go ciął na kawałki i podawał ceny detaliczne...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#5

Post autor: Wojtek »

marker pisze: Jeżeli zestaw nie sprzeda się w całości do środy
Bardzo optymistyczne założenie :) Planujesz wystawić na allegro?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#6

Post autor: marker »

nie planowałem allegro... mam kilku zainteresowanych tematem w realu i to forum...

...a założenia... cóż... takie na jakie mnie w tej materii było stać. Jak już pisałem, nie jestem handlarzem i nie mam doświadczenia jako użytkownik z kasetami, ale mam nadzieję że dla kogoś mogą być atrakcyjną trampoliną dla zbudowania/rozszerzenia kolekcji, a nadwyżki można (już w mniejszych ilościach, po sztuce) odsprzedać dalej i częściowo zredukować koszt zakupu...
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#7

Post autor: pan_winyl »

marker pisze: dla kogoś mogą być atrakcyjną trampoliną dla zbudowania/rozszerzenia kolekcji, a nadwyżki można (już w mniejszych ilościach, po sztuce) odsprzedać dalej i częściowo zredukować koszt zakupu...
Bardzo dobre założenie. Dla kogoś kto rzeczywiście jest kolekcjonerem taki pakiet jest atrakcyjny, znajdzie tam wiele niedostępnych już kaset, w stanie nowym- rzekłbym okazja. Z drugiej strony, jeśli ktoś oprócz kolekcjonowania jest również aktywnym sprzedawcą, taka okazja może mu zapewnić towar do zbytu- nie jest to co prawda szybki zwrot, ale podejrzewam że inwestycja zwróci się w długim okresie czasu i zaprocentuje. Ha sam zastanowię się nad tematem :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#8

Post autor: marker »

pan_winyl pisze:
marker pisze: dla kogoś mogą być atrakcyjną trampoliną dla zbudowania/rozszerzenia kolekcji, a nadwyżki można (już w mniejszych ilościach, po sztuce) odsprzedać dalej i częściowo zredukować koszt zakupu...
Bardzo dobre założenie. Dla kogoś kto rzeczywiście jest kolekcjonerem taki pakiet jest atrakcyjny, znajdzie tam wiele niedostępnych już kaset, w stanie nowym- rzekłbym okazja. Z drugiej strony, jeśli ktoś oprócz kolekcjonowania jest również aktywnym sprzedawcą, taka okazja może mu zapewnić towar do zbytu- nie jest to co prawda szybki zwrot, ale podejrzewam że inwestycja zwróci się w długim okresie czasu i zaprocentuje. Ha sam zastanowię się nad tematem :)
Też tak uważam, ten zestaw ma na pewno potencjał detaliczny w granicach podwójnej ceny zakupu... oczywiście będzie to trochę trwało, ale w zestawie nie ma (jak to często bywa w aukcjach nośników sprowadzanych z zagranicy) bawarskiego disco polo vol 1 do 100, czy mega niszowej muzyki rytualnej Indian amerykańskich :)
marker
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2017, 16:52
Gramofon: Rega RP40
Kontakt:

Re: Kasety magnetofonowe nowe - temat zapoczątkowany w innym dziale

#9

Post autor: marker »

Temat nieaktualny
Zablokowany