Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum

Jaką/jakie formy wsparcia finansowego powinny zostać wprowadzone?

Reklamy
3
5%
Dotacje
42
72%
Reklamy i dotacje
11
19%
Żadne
2
3%
 
Liczba głosów: 58

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#16

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:Wojtek dawaj numer konta i jedziem z koksem,trzeba kuć żelazo póki gorące.
Poczekajmy jeszcze trochę.

Co do dotacji to nie widzę sensu w ustalaniu składek. Każdy będzie mógł wpłacić dowolną kwotę na poczet forum (choćby to była złotówka).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#17

Post autor: Pawelec »

Proponuję stworzyć bank cegiełek forumowych dostępnych dla wszystkich odwiedzających forum (oczywiście dla zarejestrowanych zniżki :) ). Oczywiście nie chodzi o cegiełki wirtualne ale konkretne przedmioty użytkowe dla osób związanych z winylami. Pomysły mozna czerpać od forumowiczów. Jest mnóstwo elementów użytkowych które nie kosztują kroci, a wzbogacone logiem tudzież namaszczone poprzez forum znajdą chętnych, którzy swiadomi celu przeznaczenia zebranych środków dołożą przysłowiową złotówkę. Dla przykładu:
Projektujemy limitowaną serię docisków do płyt z logiem forumowym (lub Twoim awatarem - złosliwie bym puszczał na 78 obrotów jak laleczkę voo-doo w odwecie za uszczypliwe uwagi :D ). Wystawiamy na szczytną sprzedaż (cene minimalna - koszty pozyskania) i zbieramy zamówienia. Forma licytacji ..... lub wręcz sklepiku forumowego. Okładki na płyty, krążki do singli, ramki, podstawki na okładki z hasłem "Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)" ...... co tylko se Frania winszuje :)
Ot tak sobie teraz pomyślałem ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#18

Post autor: kielek »

Każdy niech da ile uznaje za słuszne,na ile go stać itp. Nikogo nie wyrózniajmy,wpłaty będą dobrowolne.
Reklamy sklepów płytowych czy ze sprzętem hifi mi nie przeszkadzają.
Dobrze by było jakbysmy się bardziej zintegrowali :-)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#19

Post autor: kielek »

Pawelec taki sklepik forumowy to super pomysł:-) każdy ma jakieś dojścia i można wiele fajnych gadżetów ''wyprodukować''.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#20

Post autor: pan_winyl »

Projektujemy limitowaną serię docisków do płyt z logiem forumowym (lub Twoim awatarem - złosliwie bym puszczał na 78 obrotów jak laleczkę voo-doo w odwecie za uszczypliwe uwagi :D ). Wystawiamy na szczytną sprzedaż (cene minimalna - koszty pozyskania) i zbieramy zamówienia. Forma licytacji ..... lub wręcz sklepiku forumowego. Okładki na płyty, krążki do singli, ramki, podstawki na okładki z hasłem "Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)" ...... co tylko se Frania winszuje :)
Ot tak sobie teraz pomyślałem ;)
Super pomysł. Zwłaszcza dociski.
Myślę że można by też oferować pseudo reklamę tj. dla zaufanych sprzedawców allegro możliwość wstawienia ramki z aukcją na forum. Jeśli ma to pomóc, chętnie się dorzucę. Nie mam też nic przeciwko reklamom jako takim.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#21

Post autor: adik75 »

Moja skromna propozycja - coś co się sprawdziło w pewnej sytuacji i przyniosło trochę zabawy.
Raz w miesiącu licytujemy na forum jedną płytę, przekazaną przez jednego/jedną z nas. Wystarczy 12 darczyńców i zabawa przez rok gwarantowana, a i wpływy na pokrycie działalności forum też.
Podobną akcję przeprowadziłem w grupie winylowej na fb, na rzecz mojego kumpla. W trzy tygodnie zebraliśmy blisko 2 tys. zł. Kumpel dzisiaj wyjechał na turnus rehabilitacyjny.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#22

Post autor: KasparHauser »

Na dawnym forum była ranga Donatora, a dotację można było wysłać smsem ;) .
Chyba nadal można, ale mnie tam już nie ma.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#23

Post autor: MeqhabTion »

Wojtek pisze:Przeczytaj pierwszy post. Opisałem jak to sobie wyobrażam w praktyce
Kurcze... faktycznie nie doczytałem :oops:
Michalek pisze:Może zbyt udzielającym się użytkownikiem nie jestem ( jedynie ze względu na zbyt małą wiedzę ), ale pierwsze co odpalam po przyjściu z pracy to Winyl.net. Jak ustalicie kwotę, takową przeleję na konto. Pozdrawiam.
Ja tak robię, ale po przyjściu do pracy :lol:
kielek pisze:Większość z nas pracuje i myślę jak te dwudziestu czynnych forumowiczów odpali po 20 zł to nikt nie zbiednieje.
Popieram w 100%.

Dorzucę swój luźny pomysł: można stworzyć coś a'la klub wewnątrz forum dla wpłacających z jakiegoś rodzaju bonusami (przychodzą mi do głowy np. koszulki forumowe, tudzież inne gadżety sygnowane logo forum dla klubowiczów). Wiem, że to rodzi problem, że jeden wpłacił tyle a drugi mniej lub więcej, więc może wtedy warto ustalić jakąś składkę odgórną. Pomyślcie jak dumnie mogłoby brzmieć: Jestem klubowiczem winyl.net :D
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#24

Post autor: zoombie »

Wojtek, przemyślałeś kwestie podatkowe? Ja wiem, że tu w grę wchodzą małe kwoty, ale łatwiej złapać leszcza niż grubą rybę ;)
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#25

Post autor: MeqhabTion »

Podatkowo nie powinno być problemu zgodnie z poniższym:

Darowizna

Podatek od darowizny

Podatek należy obliczyć w przypadku gdy:
- Miejsce opodatkowania znajduje się w Polsce oraz osoby podlegają opodatkowaniu tym podatkiem,
- Nie korzystamy z ulgi nielimitowanej,
- Nie korzystamy z innych zwolnień z podatku od darowizn,
- Wysokość darowizny przekracza progi nie podlegające opodatkowaniu.

Progi kwot darowizny bez podatku

Opodatkowaniu podlega nabycie przez nabywcę, od jednej osoby, własności rzeczy i praw majątkowych o czystej wartości przekraczającej:
9.637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej;
7.276 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej;
4.902 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej.
Jeżeli nabycie własności rzeczy i praw majątkowych od tej samej osoby następuje więcej niż jeden raz, do wartości rzeczy i praw majątkowych ostatnio nabytych dolicza się wartość rzeczy i praw majątkowych nabytych od tej osoby lub po tej samej osobie w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. Wynikająca z obliczenia nadwyżka podatku nie podlega ani zaliczeniu na poczet innych podatków, ani zwrotowi. Nabywcy obowiązani są w zeznaniu podatkowym wymienić rzeczy i prawa majątkowe nabyte w podanym wyżej okresie.

Jeżeli uzyskujemy darowiznę w powyższej wartości, to nie musimy martwić się o rozliczenie z fiskusem. Nie należy w ogóle składać zeznania podatkowego oraz wykazywać uzyskanej darowizny. Obowiązek ten powstaje dopiero po przekroczeniu wskazanych powyżej kwot.

Uwaga ! Grupy podatkowe
Do poszczególnych grup podatkowych zalicza się:
do grupy I - małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów;
do grupy II - zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych;
do grupy III - innych nabywców.

Jak widać, jeżeli łącznie od jednej osoby Wojtek nie dostanie więcej niż 4.902 PLN w ciągu 5 lat nie ma mowy o żadnym podatku ;)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#26

Post autor: misienka2008 »

Dlugiej mowy krotki sens: dajcie juz ten numer konta.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#27

Post autor: Wojtek »

zoombie pisze:Wojtek, przemyślałeś kwestie podatkowe? Ja wiem, że tu w grę wchodzą małe kwoty, ale łatwiej złapać leszcza niż grubą rybę ;)
Tak, nie ma z tym problemu. Najwyżej zapłacę podatek od darowizn ;)
Oczywiście w przypadku reklam nie jest to dotacja, a dochód z dzierżawy/najmu (w tym wypadku miejsca na przestrzeń reklamową) i od tego płaci się tradycyjny podatek dochodowy wg skali, choć jedynie jeśli mam dochód, czyli jeśli przychód z reklam w ciągu roku przebije koszty utrzymania forum.

Bardzo cieszy mnie odzew z jakim spotkał się ten temat.
Zdecydowana większość optuje za dotacjami, więc tak zostanie. Reklamy zostawiamy jako opcję na "plan B" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#28

Post autor: Wojtek »

Powstał wątek z danymi do dotacji: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268

Jestem otwarty na kwestię gadżetów. Koszulki, kubki, dociski czy akcesoria do płyt to dobre pomysły. Jednakże do czegoś takiego możemy podejść dopiero jak zrobimy rewizję loga forum.
Właśnie pracuje nad tym w wolnej chwili Acia. W czym problem? Posiadam jedynie stosunkowo małych rozmiarów grafikę reprezentującą logo (nawet nie 2x wielkości grafiki z forum), co może sprawiać problemy wizualne w sytuacji przeskalowania np. na koszulkę, a chyba nikt nie chciałby koszulki z tzw. pikselozą ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#29

Post autor: kielek »

Koszulki fajna rzecz jako znak rozpoznawczy np. na ulicy ;) Jest tu na forum parę osób z Trójmiasta i ciekawie było by spotkać się przypadkiem,gdzieś na mieście rozpoznając się po koszulkach.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Wsparcie finansowe dla forum - dyskusja

#30

Post autor: Pawelec »

Czekam niecierpliwie na logo i zgodę jego użycia ;) . Oczywiście zgodnie z procedurą zatwierdzenia projektu i inszych tubylczych zgód :) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ