Pomysły na promocję forum?

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
porkes
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:01

Pomysły na promocję forum?

#46

Post autor: porkes »

Słuchajcie ,a może pochwalmy się swoimi kolekcjami. Konkretnie, nie chwalmy ale link lub temat kolekcje. Bez nazwy właściciela innych danych, konkretnie zdjęcia okładek. Wystarczy, że ktoś zajrzy raz i będzie go to ciągnęło, jakie nowe okładki się pojawią. Wiem ,że to wciąga. Na pewnej stronie ktoś wypisywał tylko tytuły i forumowicze to bardzo chwalili. Można, jakiś ciekawy opis do danej pozycji, myślę, że właściciel krążka nie będzie miał z tym problemu. Np.najstarsze,kolor,picture,grawerowane,z błędami opisu,itp...mnie to kręci nprzykład. Promocja to tak,żeby też czymś przyciągać ciekawym.pozdr
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#47

Post autor: Wojtek »

Po pierwsze, ciężko zrozumieć tak nieskładniowy tekst.
Po drugie, nie wiem do końca czego oczekujesz.
Wątków w których użytkownicy mogą pokazywać co mają jest co najmniej parę i są wciąż aktywne.
Nie wiem o jakiej "pewnej stronie" piszesz i z czym właściciel płyty miałby mieć problem.
Po trzecie, nie wiem jaki to ma związek z promowaniem forum.

Wyjaśnij, jeśli możesz.

Jakby forum było nieciekawe to raczej nikt by tu nie zostawał :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
porkes
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:01

Pomysły na promocję forum?

#48

Post autor: porkes »

ok. Brakuje mi na stronie głównej, zakładki nasze kolekcje.
Do kolekcji użytkowników docieram jak zainteresuje mnie wątek i może trafię na czyjś zbiór...Trafiłem na stronę i spis tytułów, bez zdjęć okładek. Pewnie są i inne ale ja bym to zebrał w jedno miejsce.
Nie ważna strona,o której wspomniałem,bo nie chodzi o promocję, zresztą nie udzielam się tam. Lubię poczytać u nich kto co ma w kolekcji i sukcesywnie coś nowego jest.
Napisałem,"Można, jakiś ciekawy opis do danej pozycji(płyty i zdjęcia,które ktoś doda ze swojej kolekcji).Myślę, że właściciel krążka nie będzie miał z tym problemu"(z dodaniem ciekawego opisu na temat płyty, którą zamieścił).
Nie wiem jak dla innych, ja odwiedzam i polecam innym strony gdzie jest coś wyjątkowego dla mnie i myślę, że to byłoby ciekawe i pomocne w promocji.
Jak powiem komuś -wejdź na forum winyli, wejdzie i wyjdzie, może zostanie, a może nie. Jednak podstawą są płyty. Mogę nie udzielać się od początku na forum, nie rejestrować nawet, a przyciągnie mnie spis i zdjęcia płyt...(myślę o kolekcjonerach).
A jak Ty oceniasz, bo ja krótko tu jestem. Większość forumowiczów czynnie uczestniczy i pisze?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomysły na promocję forum?

#49

Post autor: Wojtek »

porkes pisze:ale ja bym to zebrał w jedno miejsce.
Jest jeden wątek zbiorczy, w którym ludzie mogą chwalić się co mają, co kupili. To od piszącego zależy w jakiej formie zechce to innym przedstawić, czy tylko wymieni tytuł czy wrzuci zdjęcie.

Tworzenie katalogu płyt każdego użytkownika nie bardzo pasuje do struktury forum. Rozdzielanie wątku zbiorczego na "podkolekcje" też powodowałoby niepotrzebne rozwarstwienie. Nie widzę tego po prostu, nie na forum dyskusyjnym, a po drugie powielalibyśmy już coś co dobrze się sprawuje. Jak ktoś chce to zostawia swój link do discogs, RIM czy czego tam jeszcze i jak ktoś chce to sobie może te linki przejrzeć.

Nie mam póki co w planach tworzenia oddzielnego tworu (czyli obok forum), które byłoby tym co sobie wyobraziłeś.
porkes pisze:Większość forumowiczów czynnie uczestniczy i pisze?
Nie i nigdzie tak nie ma. Byłaby to jakaś statystyczna utopia, gdyby było inaczej. Większość wpada załatwić swoją potrzebę, a jak ją już zaspokoi to wypada, bo nie ma potrzeby tu dłużej siedzieć. Może kiedyś wróci, może nie, różnie bywa. Pewna grupa użytkowników wpada i uczestniczy regularnie.

Ja rozumiem, że takie pogaduchy są fajne, ale chyba jednak wykraczasz poza sedno tematu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
porkes
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:01

Pomysły na promocję forum?

#50

Post autor: porkes »

Jasne, wiesz tak na początku bywa, że człowiek nie do końca się orientuje i popełnia błędy. Na szczęście inni obiektywnie oceniają. No i sprowadzą "na ziemię".
ODPOWIEDZ