ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#46

Post autor: zbyszek1982 »

Ja mam taki wniosek racjonalizatorski. Co szanowny admin sądzi o tym, żeby wprowadzić ograniczenie w dziale giełda (albo chociaż wycena) i dopuścić do pisania tam tylko tych forumowiczów, którzy mają co najmniej 10-20 wpisów.

Ja bym osobiście ukrócił w ten sposób praktykę rejestrowania się w celu zamieszczenia jednego wpisu z zapytaniem o wycenę skarbu z piwnicy. Przy informacji o braku możliwości pisania bez wymaganej liczby wcześniejszych wpisów można dodać sugestię, że jak ktoś ma taki piwniczny skarb, to niech go sobie od złotówki wystawi na alledrogo.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#47

Post autor: KasparHauser »

Popieram !
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#48

Post autor: Wojtek »

Z jednej strony ma to jakiś sens, z drugiej strony... czy naprawdę chcemy się pozbywać tych co chcą się pozbyć zalegających winyli?
To prawda, że przy wycenie często się trafiają ludzie z wątpliwymi "skarbami", ale czasem trafiają się też perełki.
Osoby poniżej 10 wpisów to nie tylko wyceniacze, ale też ludzie którzy chcą się pozbyć kolekcji.
Tak więc patrząc z tej perspektywy, nie wiem czy nie byłby to taki swoisty strzał w stopę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#49

Post autor: Pilot »

Na Papierosyforum była wprowadzona taka forma swego czasu, dało to tylko tyle że nowi w ciagu godziny nastukali wymaganą ilość postów i mieli dostęp do bazarku. Oczywiście postów bezsensownych. Sprawdziła się dopiero opcja wprowadzenia statusu Grupa bazar, która odciela handlarzykow od tego działu. Było to niestety spowodowane oszustwami, do których dochodziło. Młody wystawił coś, zgarnął kasę a towaru nie wysyłał. Teraz dla nich jest dział "Nasze aukcje na allegro"
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#50

Post autor: Winters »

To jest bez sensu, jestem przeciwny.

Ludzi pytających o wycenę typowego gnoju wypada uświadamiać, dla ich i dla naszego (kupujących płyty) dobra.

W dziale "sprzedam" pojawiają się czasem sensowni ludzie, którzy owszem, weszli tu tylko po to, żeby dać ogłoszenie, ale zdarzają się u nich fajne płyty w dobrych cenach.
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#51

Post autor: Pilot »

Zgadzam się, to jest bez sensu.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#52

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:10 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nightspy
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 01:39
Lokalizacja: Piastów koło Warszawy

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#53

Post autor: nightspy »

każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady... na ten temat poprzednicy już podali jego wady: pisanie postów na siłę byle dostać się do działu; ryzyko że temat przestanie istnieć...
piszecie, że w większości chcą się pozbyć niewartościowych płyt... to można zadać tu pytanie, co to dla Was (ogółu) jest "wartościowa" płyta?... dla jednego będzie to znaczyło nówka nie ruszana igłą, dla innego mało spotykana płyt, dla innego dosłownie mówiąc o dużej wartości finansowej a dla innego (tak jak dla mnie) każda płyta w miarę dobrze grająca z dobrą muzyką którą słucham i chcę słuchać... w takich "niewartościowych śmieciach" można czasem znaleźć przeróżne rarytasy np. z błędami w wydruku na okładkach, z autografami, z dedykacjami itd. miałem nawet przypadek, że ktoś w winylach chował pieniądze :mrgreen: ...

ja bym, zamiast robienia wymagań minimum postów, raczej wymagał i respektował wymagań co do działu sprzedaży np: podawanie dokładnych tytułów, wydawcy, numeru katalogowego, stanu płyty i okładki itp
kręcić winyla... czy nie kręcić... oto jest pytanie ;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#54

Post autor: Winters »

blackholesun pisze:Z drugiej strony może się okazać, że po wprowadzeniu takiej racjonalizacji dział Giełda umrze...
Zobacz jaki % ogłoszeń stanowią takie wystawiane przez osoby, które weszły tu tylko w tym celu. Bez tego będzie pusto.
nightspy pisze:piszecie, że w większości chcą się pozbyć niewartościowych płyt... to można zadać tu pytanie, co to dla Was (ogółu) jest "wartościowa" płyta?
Płyty w marnym stanie, których jest na tony i których nie da się sprzedać nawet za złotówkę to są właśnie te bezwartościowe.
nightspy pisze:ja bym, zamiast robienia wymagań minimum postów, raczej wymagał i respektował wymagań co do działu sprzedaży np: podawanie dokładnych tytułów, wydawcy, numeru katalogowego, stanu płyty i okładki itp
To też uważam za przesadę. Osoby obyte w temacie, wiedzące dokładnie, czego szukają, są w stanie wyłapać rarytas z nieraz zupełnie enigmatycznego opisu, o resztę dopytać - i zdobyć fajny krążek.

Poza tym, jeżeli ktoś oferuje totalny gnój, którego i tak nikt nie kupi, to po co ma jeszcze marnować czas spisując te dane?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#55

Post autor: Reymont »

nightspy pisze: ja bym, zamiast robienia wymagań minimum postów, raczej wymagał i respektował wymagań co do działu sprzedaży np: podawanie dokładnych tytułów, wydawcy, numeru katalogowego, stanu płyty i okładki itp
Popieram w 100%. Ordnung muss sein.
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#56

Post autor: cezi »

Ja akurat zgodzę się ze Zbyszkiem. Zwróćcie uwagę, że Zbyszkowi zależy na dziale "wycena" a nie "sprzedaż". Jak ktos daje ogłoszenie w pierwszym poście na forum "sprzedam płyty", to albo ktoś je tutaj kupi albo nie. I jest OK. Natomiast jak ktoś pyta o wycenę, to nie po to aby tu znaleźć kupca tylko po to aby potem płytę wystawić na "alledrogo" . I nawet jeśli taki gość dostanie od forumowiczów kilka ofert na PM, bo faktycznie ma coś cennego, to i tak nie sprzeda tylko wystawi. I okazja pójdzie się "paść". Moje zdanie w tym temacie.

Cezi
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#57

Post autor: Reymont »

Jeszcze o wątku "wycena" - winyl.net to chyba miało być "Forum entuzjastów płyt winylowych" a nie entuzjastów szmalu ;)
Poza tym, w tamtym wątku trochę śmierdzi hipokryzją. Wiadomo, gdy pojawiają się śmieci ze stryszku lub piwnicy to pytający są "gonieni" i nakazuje im się wystawienie od 1zł (słusznie). Natomiast w sytuacji gdy sprzedający faktycznie nie wie, że ma coś wartościowego to na skrzynce PW prawdopodobnie aż kipi od "korzystnych" ofert. Trochę to nieeleganckie. No, ale przecież nie o fason chodzi, ważne żeby się nażreć płyt (my) lub szmalu (oni).
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#58

Post autor: kielek »

Reymont pisze: Poza tym, w tamtym wątku trochę śmierdzi hipokryzją. Wiadomo, gdy pojawiają się śmieci ze stryszku lub piwnicy to pytający są "gonieni" i nakazuje im się wystawienie od 1zł (słusznie). Natomiast w sytuacji gdy sprzedający faktycznie nie wie, że ma coś wartościowego to na skrzynce PW prawdopodobnie aż kipi od "korzystnych" ofert. Trochę to nieeleganckie. No, ale przecież nie o fason chodzi, ważne żeby się nażreć płyt (my) lub szmalu (oni).
Trudno mi się z Tobą nie zgodzić :) Odnoszę identyczne wrażenie ;)
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#59

Post autor: wesh »

Czytam sobie, i owszem Zbyszek ma rację...
Ale chciałbym jeszcze zauważyc jedną kwestię, czy w dziale giełda/wycena można odseparować wątki dotyczące płyt od tematów dotyczących sprzętu? (bo póki co jest taki "miszmasz", że ciężko się połapać ;) ) Nie wiem jak to wygląda od strony Admina, ale innym użytkownikom rozjaśniłoby troszkę sytuację. Podział podobny do "głównej".
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#60

Post autor: Wojtek »

Reymont pisze:Poza tym, w tamtym wątku trochę śmierdzi hipokryzją. Wiadomo, gdy pojawiają się śmieci ze stryszku lub piwnicy to pytający są "gonieni" i nakazuje im się wystawienie od 1zł (słusznie). Natomiast w sytuacji gdy sprzedający faktycznie nie wie, że ma coś wartościowego to na skrzynce PW prawdopodobnie aż kipi od "korzystnych" ofert. Trochę to nieeleganckie. No, ale przecież nie o fason chodzi, ważne żeby się nażreć płyt (my) lub szmalu (oni).
kielek pisze:Trudno mi się z Tobą nie zgodzić :) Odnoszę identyczne wrażenie ;)
Odkryciem Ameryki bym tego nie nazwał bo wynika to z natury ludzkiej, a tego raczej nie zmienimy :)
Nie wiem co w tym nieeleganckiego, szczególnie że często ludzie tutaj tutaj licząc na to, że znajdzie się chętny kupiec, bez potrzeby bawienia się w aukcje.

Jeśli ktoś się czuje "nieelegancko" z powodu skorzystania z okazji to niech tego nie robi i płaci uczciwie ;) Jego/jej sprawa.

wesh:
Jasne, można podzielić giełdę na płyty i sprzęt. Wcześniej nie było takiej potrzeby bo ogłoszeń sprzętowych było relatywnie mało.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ