ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#16

Post autor: JacK »

Nie wypowiadałem się dotychczas w tym wątku dotyczącym "ucywilizowania" ogłoszeń dotyczących sprzedaży bo chciałem zobaczyć czy ten przyjęty regulamin zdaje egzamin. Moim zdaniem nie zdaje i zdawać nie będzie. Zawsze osoby z przypadku i okazjonalnie sprzedające winyle będą to robić mało profesjonalnie, bo po prostu brak im wiedzy i doświadczenia. Przywoływanie ich do przestrzegania regulaminu jest mało skuteczne, a myślę też że wiele osób rezygnuje z zamieszczenia swojej oferty jak przeczyta wymogi formalne. Natomiast handlarze i sprzedawcy zajmujący się na codzień upychaniem winyli zrobią to profesjonalnie i bez regulaminu bo zawsze bardzo zależy im na sprzedaży. Dlatego myślę że ten przyjęty regulamin spokojnie można odwołać i przywrócić stare zasady, a jak ktoś zainteresuje się mało profesjonalnie zredagowaną ofertą sprzedaży to zawsze może dopytać się o szczegóły w takim wątku.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#17

Post autor: Wojtek »

W takim razie wszystko można sprowadzić do tego: stawiamy na jakość czy na ilość? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#18

Post autor: nasiaka »

Jak będą to robić mało profesjonalnie to mała szansa, że coś sprzedadzą.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#19

Post autor: eenneell »

nasiaka pisze:Jak będą to robić mało profesjonalnie to mała szansa, że coś sprzedadzą.
Ich problem :)
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#20

Post autor: nasiaka »

Też tak sądzę, może to troszkę egoistyczne podejście, bo przecież oni się na tym nie znają. Dlatego właśnie jest ten regulamin, żeby im pomóc pokazać w jaki sposób napisać, co ma zawierać etc. Ale skoro to za duży wysiłek, trudno. Przecież nie napiszemy za nich ;)

Z naszej strony tyle :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#21

Post autor: Wojtek »

Cóż, zdania są jak widać podzielone co do słuszności stosowania regulaminu.
Można trochę odpuścić z rygorem (niekasowanie wątków nieprzystosowanych) i pozostawić regulamin w formie "dobrych wskazówek".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#22

Post autor: eenneell »

Prpblem sprzedających polega na tym (niezależnie od tego czy czytają regulamin, czy nie), że tafiając TU na "Winylnet" wydaje im się, że tafili na "napaleńców", którzy kupują wszystko co czarne i okrągłe, za niewiadomo ile :) :)
A najczęściej to co oferują; to przeciętne 1-10 zł. pozycje :(
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#23

Post autor: kielek »

Też odnoszę podobne wrażenie co eenneell a stwierdzenia,że" nie mam pojęcia ile to jest warte",albo tzw. prośba o wycenę to często inna forma ogłoszenia sprzedaży i odsyłanie ich przez Wojtka do Allegro z aukcją od złotówki jest jak najbardziej słuszne.Wielu weszło w posiadanie "śmieciowych płyt" i próbuje znaleźć "jeleni" na winyl.net szybkim i tanim kosztem,ale to tylko moje odczucie i możliwe,że się mylę.
Darek

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#24

Post autor: Darek »

Mam taka propozycje aby w dzieale SPRZEDAM nie dykutowac o wystawianych rzeczach, bo nie wystawia sie towaru do dyskusji, a majac jakies pytania do sprzedajacego kierowac na PW
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#25

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:Mam taka propozycje aby w dzieale SPRZEDAM nie dykutowac o wystawianych rzeczach
Wszystkie pytania do sprzedającego a propos towaru miałyby być "za kotarą"? Głupio.

To już sprawa zainteresowanego czy chce pisać publicznie czy prywatnie i sprawa oferującego czy zechce mu odpisać (prywatnie bądź publicznie).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#26

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:
Darek pisze:Mam taka propozycje aby w dzieale SPRZEDAM nie dykutowac o wystawianych rzeczach
Wszystkie pytania do sprzedającego a propos towaru miałyby być "za kotarą"? Głupio.

To już sprawa zainteresowanego czy chce pisać publicznie czy prywatnie i sprawa oferującego czy zechce mu odpisać (prywatnie bądź publicznie).
Tutaj nie chodzi o pytania odnosnie towaru, jedynie o uwagi czy cos jest dobre czy zle, czy sie podoba czy tez nie, czy jest drogo czy tanio itp. Wiadomo ze prawie kazdy ma jakies pytania jesli jest zainteresowany kupnem i wcale to nie musi byc poza forum. Kazdy ma prawo wyboru gdzie chce zadac pytanie.
Darek

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#27

Post autor: Darek »

W zwiazku z zaistniala sytuacja ktora sie pojawila przy sprzedazy http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=35&p=26599#p26599, mam taka propozycje ( moze dosc drastyczna ) ale skuteczna. Kazdy kto niezastosuje sie do regulaminu sprzedazy musialby liczyc sie ze skasowaniem postu. Gdyby kazdy tak dawal swoje ogloszenia bylby niezly balagan i podejzewam ze bylyby nieraz problemy miedzy kupujacymi, a wtedy ktos kto chcialby pozostac na forum troszke dluzej napewno zastanowilby sie czy warto
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#28

Post autor: Wojtek »

W sumie regulamin giełdy nie reguluje "uczciwości" per se, a samo oryginalne ogłoszenie nie było aż takie złe. Brakowało listy płyt z detalami, fakt, ale przynajmniej były czytelne zdjęcia okładek :)

Masz rację Darek co do skuteczności, a ja osobiście cały czas się motam właśnie czy wyskakiwać za każdym razem z kosą (już parę wątków sprzedażowych tą drogą zniknęło) czy jednak tolerować niedoświadczonych, których trzeba by pierw nauczyć co to jest numer katalogowy, gdzie szukać info o kraju pochodzenia płyty, zanim ich wpisy byłyby pasujące do zasad regulaminowych.

Tu głównie chodzi o przypadku ludków co znaleźli coś na strychu i chcą to spieniężyć, a nie znają się na płytach.
Jeden puści to za grosze, bo i tak się nie zna, a ktoś może na tym skorzystać, a drugi będzie sobie wyobrażał, że odkrył szkatułę złota i za przysłowiowy szmelc będzie żądał kokosów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#29

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Tu głównie chodzi o przypadku ludków co znaleźli coś na strychu i chcą to spieniężyć, a nie znają się na płytach
Zgadzam sie z Toba, ale bardzo mnie poruszylo robienie sobie licytacji (kto da wiecej) Wiadomo ze sa tacy co chca cos sprzedac bo niepotrzebne, lecz jeski ktos wyszukuje info w sieci na serwisach, wypisuje nr. plyt a nastepnie udaje (za przeproszeniem) glaba to mnie szlag trafia i dotego szuka jeleni. Amator raczej nie wyszukuje specjalnych serwisow z plytami (ew. Allegro). Malo tego dostaje informacje co zrobic a twierdzi swoje :evil: Najbardziej wku....l mnie tym abym przebijal twoja cene :evil:
jesli mozna: Gdy bedziesz pozwalal na takie zeczy i uzytkownicy forum beda podkupywac jeden drugiego to z czasm zrobi sie b. nieprzyjemna atmosfera. Skutki latwe do przewidzenia.
Sorry ze tak pisze ale jestem tak troszke podk....y
i dotego wczoraj znowu niezdazylem na promocje plyt, moze nastepnym razem :pray: tym razem bylo 5 plyt 180g AC/DC wydanych na podwojnych winylach - tak OT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#30

Post autor: JacK »

Jeżeli licytacja odbywałaby się na PW lub mailem uważam że powinna być dopuszczalna. Nie bardzo rozumiem dlaczego gdy ktoś chce w taki sposób sprzedać nie może tego zrobić przez forum tylko od razu musi sponsorować allegro.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ