ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#1

Post autor: Micke »

Jako że w tym wątku: http://winyl.net/viewtopic.php?f=35&t=1474 pojawił się z mojej strony pomysł na utworzenie jakiegoś rodzaju regulaminu dot. ogłoszeń, wnoszę o rozpatrzenie, poprawę i dyskusję mojej propozycji:
Ogłoszenia:

Reguły ogólne

1. Każdemu sprzedawcy przysługuje jeden wątek sprzedażowy.
2. W temacie sprzedażowyj dozwolone jest umieszczanie postu pod postem przez jego autora
3. W przypadku sprzedaży danych obiektów na portalach aukcyjnych należy zamieścić odnośnik do aukcji w poście dotyczącym sprzedaży danego przedmiotu

Dot. sprzedaży pojedyńczych płyt

1. Podstawą prawidłowo wystawionego ogłoszenia są:
- Obecność ceny
- Określenie stanu technicznego płyty na podstawie skali*
- Określenie stanu technicznego okładki na podstawie skali*
- Nazwa albumu oraz wykonawcy
2. W przypadku nie posiadania odpowiedniego zaplecza do okreslenia stanu płyt na podstawie skali*, należy o tym poinforomować oraz ocenić stan płyty w inny rzetelny sposób
3. Wskazane jest zamieszczenie dodatkowego opisu prezentującego stan płyty i/lub okładki (trzaski, rysy, uszkodzenia, skrzywienia itp.)
4. Wskazane jest zamieszczenie zdjęć sprzedawanej płyty
5. Wskazane jest określenie kosztów przesyłki

Dot. sprzedaży płyt hurtowo

1. Podstawą prawidłowo wystawionego ogłoszenia są:
- Lista sprzedawanych albumów (artysta i tytuł albumu)
- Określenie ceny płyt (od sztuki / od całości / wyodrębniona dla każdej płyty)
- Określenie przeciętnego stanu technicznego płyt na podstawie skali* (lub dokładne określenie stanu każdej płyty)
2. W przypadku nie posiadania odpowiedniego zaplecza do okreslenia stanu płyt na podstawie skali*, należy o tym poinforomować oraz ocenić stan płyty w inny rzetelny sposób
3. Wskazane jest posortowanie albumów na liście w sposób alfabetyczny lub tematyczny
4. Wskazane jest określenie kosztów przesyłki

Dot. sklepów
1. Każdy sklep może założyć temat informacyjno-promocyjny jeżeli spełni powyższe warunki:
- W nazwie tematu poda nazwę sklepu
- W pierwszym poście zostanie podany adres rzeczywisty i/lub internetowy sklepu zależnie od charakterystyki sprzedaży

*skala - przez skalę rozumie się ocenę płyt wq Record Collector's Grading System - szczegóły: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28&t=656
Poprzez brak odpowiedniego zaplecza rozumie się brak możliwości odtworzenia i przesłuchania płyt.
a teraz niech się dzieje wola nieba :)
piotr6
Posty: 52
Rejestracja: 06 gru 2011, 19:34

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#2

Post autor: piotr6 »

proponuje zamiast wskazane ,konieczne podanie ceny przesyłki
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#3

Post autor: Kusma »

ja bym sobie to podawanie cen chyba odpuscil - ale to moje zdanie - co do reszty to jak by się dało to kilkną bym "Lubię to!"
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#4

Post autor: Micke »

Mi się wydaje jednak że kazdy powinien wiedzieć ile chce za płytę/y w związku z czym powinien się tą informacją podzielić... Ja na przykład wiem wtedy czy mogę sobie pozwolić na zakupy czy nie, czy warto się interesować ofertą czy nie...
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#5

Post autor: Kusma »

Micke pisze:Mi się wydaje jednak że kazdy powinien wiedzieć ile chce za płytę/y w związku z czym powinien się tą informacją podzielić... Ja na przykład wiem wtedy czy mogę sobie pozwolić na zakupy czy nie, czy warto się interesować ofertą czy nie...
ja tam zawsze piszę "cena do uzgodnienia", chyba ze allegro "kup teraz"...
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#6

Post autor: Wojtek »

Dobra robota Micke. Wrzucę to niedługo do działu giełdowego.
Kusma pisze:ja tam zawsze piszę "cena do uzgodnienia"
Takie podejście pokazuje, że albo ty jako sprzedawca nie wiesz co ile jest warte albo po prostu czekasz na frajera, na zasadzie dialogu:
A: "ile pan chce za te płyty?"
B: "a ile mi pan dasz?"

Kolejna "przywara" handlarska, której nie znoszę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#7

Post autor: Micke »

Popieram podejście Wojtka, też mnie to wkurza. Jesli chcesz pisać cena do uzgodnienia to równie dobrze możesz zawyżyć cenę i dopisać cena do negocjacji...
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#8

Post autor: Micke »

Piszę tutaj w celu przypomnienia i uzyskania informacji kiedy to mniej więcej nasz admin zamierza uskutecznić proponowane reguły?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#9

Post autor: Wojtek »

Dzięki za przypomnienie :) Regulamin umieszczony na giełdzie.
Co do uskuteczniania reguł to wiele z nich i tak już było realizowane, ale teraz w końcu dzięki Tobie mamy to wszystko spisane :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#10

Post autor: Micke »

No ok, ale ja przez uskutecznienie miałem raczej na myśli zamieszczenie tam gdzie trzeba przez właściwą osobę, bo sprawy jak wyglądały i wyglądają na giełdzie chyba wszyscy dobrze wiemy ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#11

Post autor: Wojtek »

Dorzuciłem do regulaminu wymóg podania kraju pochodzenia płyty i numeru katalogowego.
Mam nadzieję, że zgodzicie się, iż jest to istotny punkt w kontekście ofert sprzedaży.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#12

Post autor: kielek »

Wszystko ok panie Wojtku ;) Tylko 90 procent świeżo zalogowanych" sprzedawców" na tym forum wymogi regulaminowe ma w szerokim poważaniu...Może to zbyt brutalne,ale proponowałbym aby ogłoszenia delikwentów ,którzy nie chcą się usilnie dostosować do tego regulaminu,po prostu usuwać.Czytam nieraz prośby o dostosowanie się do tych wymogów i wygląda to na walkę z wiatrakami,a czasem "ogłoszeniodawca" wykazuje wręcz butę i arogancję na takie napomnienie :evil:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#13

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:Może to zbyt brutalne,ale proponowałbym aby ogłoszenia delikwentów ,którzy nie chcą się usilnie dostosować do tego regulaminu,po prostu usuwać.
Takie też są panujące zasady, ale zawsze jednak dajemy szansę na poprawę.
Ogłoszenia uparciuchów wylatują, a jeśli nie to proszę o zgłoszenie/przypomnienie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#14

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Dorzuciłem do regulaminu wymóg podania kraju pochodzenia płyty i numeru katalogowego.
Mam nadzieję, że zgodzicie się, iż jest to istotny punkt w kontekście ofert sprzedaży.
I bardzo dobrze :!:
Ważniejsze są dane o płycie, niz sama wycena (wszak może kupujący dawać swoją propozycję ceny- i traktować propozycje "sprzedaeców bez ceny" jako licytacje od 1zł :evil: :?: )
I jeszcze istotne info (dla mnie przydatme); Gdzie odbiór osobisty :?: :!:
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#15

Post autor: nasiaka »

Wojtek pisze:Dorzuciłem do regulaminu wymóg podania kraju pochodzenia płyty i numeru katalogowego.
Mam nadzieję, że zgodzicie się, iż jest to istotny punkt w kontekście ofert sprzedaży.

No miałam to pisać, ale jakoś weny nie miałam. Myślałam że taki wymóg już jest i naskoczyłam na jednego pana :doh: , który wystawił swoją ofertę, no cóż.
ODPOWIEDZ