Wycena płyt na forum

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wycena płyt na forum

#1

Post autor: kielek »

Jak dla mnie cały wątek z wyceną płyt jest do likwidacji. Komu on właściwie służy? W 99% jednorazowym spadochroniarzom co znaleźli majątek na strychu i jeśli ich oczekiwania nie pokrywają się z wyceną tutaj uzyskaną strzelają focha i znikają.
Między nami pojawiają się niepotrzebne niesnaski,podejrzenia o nieuczciwe interesy itp.Nadomiar nikt z nas nie jest w stanie faktycznie dokonać nawet pobieżnej wyceny,bo nikt z nas nie ma w ręku tych płyt,nikt z nas ich nieodsłuchiwal a to podstawa,by ocenić stan płyty winylowej. Zapewnienia o bardzo dobrym stanie płyt leżakujących na strychu w niewiadomo jakich warunkach można wsadzić sobie w d...,bo jeśli płyta jest cała i w jednym kawałku to stan jest ok.,a że była zajechana gwoździem na Bambino to co kogo obchodzi?
My nieznając kompletnie stanu owej kolekcji kłócimy się i wyzywamy o 10 zł. i niepotrzebnie szargamy sobie nerwy.
Podobne mam zdanie co do wątku sprzedażowego jeśli chodzi o nowicjuszy,a mianowicie forum to nie Allegro i nie ma żadnej ochrony dla kupujących( choć i na tym portalu jest znikoma) .Czym innym zakup od stałych userów a czym innym od kogoś kto wpadł upłynnić kilka płyt niewiadomego stanu i dlatego powinna być swego rodzaju zapora np. minimum 10 postów na forum.
Oczywiście to tylko moje zdanie,które pozwoliłem sobie wyrazić ;)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Pomoc w wycenie 7 winyli

#2

Post autor: motown »

Dobrze powiedziane kielek. Mogę się pod tym podpisać.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Pomoc w wycenie 7 winyli

#3

Post autor: threaz »

Dla mnie na początku cel tego działu wydawał się dosć jasny. Jeżeli ktoś z forumowiczów ma jakiś zbędny krążek, który chce opchnać, to inni użytkownicy mu w tym pomagają. Jeżeli ma służyć do tego, co do dej pory, to lepiej żeby go w ogóle nie było.

edit. w domyśle stali użytkownicy
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wycenie 7 winyli

#4

Post autor: Reymont »

Ja rowniez, juz od dawna jestem za wywaleniem tego dzialu.
Jedyny sensowny argument jaki padl w jego obronie to ten, ze te pytania beda sie pojawialy w innych dzialach i zasmiecaly forum.
Tak sobie mysle ze watek mialby sens dla plyt rzadkich tzn. tych ktorych nie ma i nie bylo na a...o ani na discogs bo najbardziej mnie wkurza gdy jednopostowcy zaczynaja sie nadymac ze " jak to tak malo, znalazlem te smieci... ekhm yyy tzn. plyty w szopie i to so stare plyty i chce za nie duzo piniedzy bo teraz so w cenie i na allegro ceny takie wysokie a wy mi tylko tyle oferujecie?"
Juz kiedys pisalem, ze dla jaj zaczne ceny z kosmosu podawac ;)
Np: Thriller CZ - no tutaj chlopie masz unikat! Spokojnie mozesz to czeskie wydanie wystawiac na allegro za 200zl. Sam bym kupil bo niestety mam tandete made in US za 20 pln wiec moze sie zdecyduje
itp ;)
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1209
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Wycena płyt na forum

#5

Post autor: tollo »

Postanowiłem wydzielić dyskusje w nowym wątku - wątek od wyceny nie jest dobrym miejscem do tworzenia takich dyskusji. Gdyby ktoś był ciekawy od czego zaczęła się powyższa dyskusja to zapraszam do tematu: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=44&t=5574 .

Dyskusje najlepiej będzie prowadzić w wydzielonym do tego wątku. Jak już wspominaliśmy w wątku o sprzedaży płyt i sytuacjach jakie się zdarzają (dla ciekawych do poczytania: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=1518 ), wątek do wyceny (tak samo jak ten do sprzedaży oraz kupna) nie jest miejscem do prowadzenia dyskusji na temat sensu istnienia takiego wątku. Proszę o kontynuacje tutaj. ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wycena płyt na forum

#6

Post autor: kielek »

Kontynując w odpowiednim dziale ;) ci którym zależało na założeniu wątku wycenowego mają już swoje forum :)
Faktem jest ,że forum może być zaśmiecane pytaniami o wycenę jak to miało miejsce przed powstaniem takiego działu,choć na AS w dziale Analog nie zauważyłem takich zapytań.
W każdym bądź razie mamy z tym w ostatnim czasie więcej kłopotów,niejasności i niepotrzebnych kłótni niż pożytku,nie mówiąc już o częstym braku jakiejkolwiek wdzięczności.
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Wycena płyt na forum

#7

Post autor: threaz »

Rozwiązaniem może być takie podforum tylko dla użytkowików od powiedzmy określonego stażu. Nie wiem jakie jest stanowisko Wojtka, co do ukrytych poddziałów, ale chętnie je poznam. Dla organizmów jednopostowych nie byłoby w ogóle takiej opcji. Jeżeli ktoś chce coś sprzedać oferujemy faktycznie taką opcję, ale po tym, jak taki delikwent sam sprawdzi sobie cenę swoich "kosztownych" wykopków. Czy aż tak bardzo zależy nam na ich obecności? Liczba zarejestrowanych użytkowników nie jest przecież żadnym wyznacznikiem.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wycena płyt na forum

#8

Post autor: kielek »

Co do wyceny to większość średnio zaawansowanych winylowców zna mniej więcej wartość płyt,umie ocenić ich stan itd.,czyli forumowiczom nie jest to potrzebne,a jeśli nawet to wiadomo każdy pomoże, Problem dotyczy tylko i wyłącznie jedno,dwu postowców którzy potem mają na nas zlewkę.
Można też wstawić info,że płyt na forum nie wyceniamy, ale proponujemy wystawianie skarbów od 1 zł na portalach aukcyjnych:-)
Co do sprzedaży to tak już wspomniałem taka opcja powinna być dostępna dla zaawansowanych userów,czyli przykładowo np. 10 postów(znając lenistwo sprzedających,którym się nie chce nawet dobrze tytułów napisać to te 10 postów wystarczy).
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Wycena płyt na forum

#9

Post autor: Acia »

kielek pisze:Można też wstawić info,że płyt na forum nie wyceniamy
to jest dobre info, za chwilę się tu drugie allegro zrobi a nie obrażając innych, mnie najbardziej wkurzają te PANY z LONDONA co kupili płyty na skrzynki i teraz chcą robić biznes swojego życia.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Wycena płyt na forum

#10

Post autor: blackholesun »

+1

w 100% zgadzam się z kolegą kielek... wystarczy tych piwnicznych skarbów.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycena płyt na forum

#11

Post autor: Reymont »

Acia pisze:
kielek pisze:Można też wstawić info,że płyt na forum nie wyceniamy
mnie najbardziej wkurzają te PANY z LONDONA co kupili płyty na skrzynki i teraz chcą robić biznes swojego życia.
Owszem, są to proste ludzie, ale mimo wszystko działają na naszą korzyść. Większa podaż płyt na rynku powoduje spadek cen :)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Wycena płyt na forum

#12

Post autor: Acia »

Oby bo zamiast odkładać na sprzęt kupuję co chwila płytę którą muszę miec:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wycena płyt na forum

#13

Post autor: Wojtek »

threaz pisze:Nie wiem jakie jest stanowisko Wojtka, co do ukrytych poddziałów, ale chętnie je poznam.
Nie jestem fanem ukrywania treści "dla wybrańców". Dopiero niedawno pojawił się na forum kącik widoczny tylko dla administracji, ale to też głównie dla wygody i kwestii technicznych, jako taki "inkubator", więc w sumie nic tam nie ma :)

Skoro tyle osób jest zgodnych, że dział wycen jest niepotrzebny to cały dział wraz z zapytaniami tego typu znikną z forum.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ