[S] Thorens Td-160 MKI

Zablokowany
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

[S] Thorens Td-160 MKI

#1

Post autor: darkman »

Sprzedam gramofon Thorens TD-160 MKI,
Ramię TP-16, pełna regulacja, VTA śrubowe, pokrętło ANT,
Headshell TP-60 koszyk fixed, logo.
Wkładka Shure M95e (igła eliptyczna mały przebieg) - w cenie gramofonu
lub z Audiotechnica AT440ML/OCC (tzw lepszy model: higher Quality copper, większe pasmo przenoszenia po obu krańcach - znaczniej niż 440MLa i AT440MLb -> look internety, pse)[ta wersja za dopłatą, wkładka używana, igła ok. 350-400h, stan bdb, oryginalna+opakowanie=pudełko Made In Japan],(igła 440 - sprawdzana pod mikroskopem na ewentualność uszodzeń lub zużycia = jest OK.
lub z wkładką Nagaoka MP-110 nowa w oryginalnym opakowaniu, Made In Japan - tu cena dopłaty 575 pln.

*możliwa i mile widziana też sprzedaż bez wkładki w ogóle, zminusujemy wartość M95e (body+igła aftermarketowa, wartość wg. cen rynkowych b+i).

Talerz w Td-160, wiadomo jaki - "wersja "ja Ci tu dam"! Doskonałe funkcje obronne. Super do wożenia w samochodzie jako broń defensywana oraz dla obrony miru domowego. Ciężki, odlewany. Kręci jak kalibrator tokarki precyzyjnej. ;) do luf snajperskich.
Dwie maty filcowe 1ka i 2ka.
Mata skórzana 2-ka, typ Analogis (chyba) jest pudełko, model bdb - kupiłem z polecenia @Zelaznego tę którą wskazał jako posiadacz tastujący wcześniej i b.zadowolony, wersja średnicy dedykowana do tego talerza, bdb antyelektrostatyk (polecam!). TO za dopłatą, zdaje się 130 pln po przeliczeniu czy jakoś tak - do sprawdzenia (wątek na forum).

Kable:
Kompletny upgrade według zaleceń forumowych, schemat default 1:1 wg. rysunków na zasadach udastępnienia pomysłu via fora.
Okablowanie ramienia(!) drut nawojowy bezpośrednio do konektorów wkładki, kabel sygnałowy, krótki (!) RCA do Phono Pre.
**Z drutu nawojowego 0,06mm (kilka wiązek skręconych ze sobą) - jakościowo potrafi dorównać to drogim, fabrycznie wykonanym kablom; moim zdaniem i nie tylko moim tak wykonane okablowanie bije na głowę serial fabryczny pod względem jakości oraz osiąganych parametrów nie tylko tego modelu gramofonu.
**kabel sygnałowy na odcinku: gramofon - preamp gramofonowy - kabel Schulz DK4 oraz wtyki Neutrik 373. Jest to bardzo estetyczna konstrukcja kabla wykonana jak wysokiej jakości kable aftermarketowe za grubą kasę. Jakość nie pozostawia nic do życzenia. Moja Nuda jak to zobaczyła, to natychmiast się odwróciła pupą do RCA z uśmiechem pożądania w oczach. Wczoraj jak jej odłączałem sygnałówkę płakała jak dziecko, ale uspokoiłem, że Mamusia o niej myśli i dostanie coś nie gorszego, bo przecież życie musi toczyć się dalej.

Plinta nowa redukująca drgania w znacznym stopniu, ciężka z poszerzonym stojanem, łączenie na klej, w związku z tym nie ma pokrywy gramofonu - zmienił się rozmiar i jej stabilizowanie.
Wyciszenie plinty bitumiczne (mata audio hi-fi samochodowa), wymienione dno na sklejkę,
Wyciszony subtalerz nośny - mata jw.

Nowy pasek napędowy / oryginalny Thorens. Drugi w zapasie (japoński).
Nóżki oryginalne, stan bdb. Trzyma poziom. Obroty adjustowane.
Całkowicie sprawny, w bieżącym użytkowaniu.

Stan pokojowy ale i na wojnę się nada 8-)
Tańczy, śpiewa, recytuje.. wiadomo Thorens z kultowej serii 1XX !

Świadomy nabywca powinien zrobić pełną geometrię wraz z kalibracją. To normalne (sorry, że to napisałem, ale..)
Zalecałbym wymianę konektorów kable/wkładka = koszt 20pln. Nie jest to obligatoryjne, jak się komuś nie chce lub nie umie..nie wierzę :mrgreen:
Ciężar gramofonu około 14 kg.

Cena w standardzie (Forum): 1700 (z Shure MN95e) lub Allegro/eBay: 1990 pln,
Rabat dla uczestników forum 10%*
*uczestnik forum to ktoś bez zera na koncie postów - nie wystarczy się zarejestrować.

(można negocjować i jestem otwarty na różne warianty).
Fotografie zamieszczę, jednak najchętniej na życzenie wysyłam na PW-wówczas proszę podać mail do mnie na PW.
Do 100km od W-wy i okolice Katowic dowożę własnym transportem lub wysyłka kurierem. Odbiór osobisty w dowolnym punkcie W-wy oraz na trasie W-wa - Katowice/do umówienia.
W razie chęci pogadania o konkretach -> pse na priva podam nr tel.

Podaję opcje wkładek do prezentowanego egz., gramofonu:
Shure M95e (igła eliptyczna) używana, trade value: 320 (ups.. policzyłem droższą igłę, a jest Thakker/Wamat, pudło w komplecie) pln edit: -250 pln
Auditechnica AT440ML/OCC (igła fine line) używana, trade value: 590 pln
Nagaoka MP110 (0.4-0.7 eliptical diamond) nowa, trade value: 575 pln
Uwaga koledzy: Nie sprzedaję tych wkładek osobno. Trade value to 'wartość wymiany' czyli tzw obrotowa.

Uwaga techniczna: Headshell TP-60 ma zrobiony tzw Tip TP-60 (opis na forum w stosownym dziale) - z grubsza polega to na usunięciu połączenia z okablowaniem ramienia via pin connector (skrętka nawojowa idzie bezpośrednio do wkładki i jest zaończona wtykami konektorowymi ver. wkładkowa. Zaślepka z logo Thorens jest montowana w tym typie Headshella na lepki klej (niewiążący) tak by można było ją ściągać w przypadku konieczności dostania się do zamocowania wkładki/kalibracja.
Gramofon nie posiada badge w związku z plintą DIY. Oryginalne Badge do tego modelu można bez problemu kupić na australijskim ebay`u za parę groszy. Dostępne są oryginały produkcji Szwajcaria lub kopie 1:1 bardzo dobrej jakości i w wyborze kolorystyki ramki (są też na szwajcarskim).
Mój egzemplarz robiony był na oryginał+. Nóżki plinty są wypoziomowane i oryginalne. Nie ma natomiast żadnego problemu z ich wymianą na kolce poziomujące w jakimś salonowym kolorze "złotko, sreberko" pod te same otwory montażowe.

* załączam w komplecie końcówki konektorowe do koneksji z wkładką - wystarczy sobie wymienić. Nowe, rzecz oczywista.
Ok, kolega mnie zapytał, to uzupełnię: to najzwyklejsza operacja kosmetyczna, można tego nie robić. Wymiana taka jak wymiana kableków w headshellu 'od pinów wkładki do pinów łączki konektorowej w rurce ramienia'. Ten typ.
Aha: Jak ze wszystkim u mnie, można się targować. Nie znaczy to, że nie bedę mia innego zdania, ale negocjacje very welcome :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Thorens Td-160 MKI

#2

Post autor: darkman »

Z okazji zbliżajacego się święta Matki Boskiej Pieniężnej z przyjemnością* mogę zaproponować jeszcze wersję z
Ortofon Quintet Red (MC), ale drogo będzie. znaczy tanio, tylko dużo pieniędzy, no bo wkładziora dość sobie stoi.
Nowa, M-, bo odłuchałem dokładnie 9 LP. oryginalna, opakowanie, papiery -> prosto od krowy czyli z USA przyleciała. W kraju jej się podoba.
Oferta jw., tylko w zestawie z gramofonem.

(odejmujemy TV Shure i dodajemy TV Q-Red - - trade value 930 z/).

*bo zaskakuje jakość brzmienia jak na najniższy model Quinteta. Czyżby to oznaczało przewartościowanie (cenowe) modelu black`y.
**nie, nie .. skąd?; Pozbywam się nie dlatego, że mi się nie podoba. Przeciwnie, podoba mi się bardzo, tylko dostałem jeszcze Quintet Blue. Niby wszystko w porządku tylko nie wiem jak to moja wątroba wytrzyma. Stare przyjaźnie diabelnie potrafią obciążyć ten organ 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [S] Thorens Td-160 MKI

#3

Post autor: darkman »

Ogłoszenie,
Nie aktualne. Dziękuję. W realizacji.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: [S] Thorens Td-160 MKI

#4

Post autor: Pawelec »

No to na SME 3009 II już prawie jest ;) Ono jest z partii robionej dla SHURE a Ty cenisz ich wkładeczki ( ja zresztą też ) :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Zablokowany