Zaczarowany gaj-gramofony

Cannon
Posty: 47
Rejestracja: 23 sty 2023, 17:13

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#31

Post autor: Cannon »

Witam.Tak jak mówiłem kolejna Pl-50ii szuka domu...
Bardzo ładna :shock:
Tym razem biała perła...
5.600 zł
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-pi ... XZbiR.html
Zapraszam
Załączniki
20240316_085212.jpg
20240316_085218.jpg
20240316_085232.jpg
20240316_085239.jpg
20240316_085243.jpg
Cannon
Posty: 47
Rejestracja: 23 sty 2023, 17:13

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#32

Post autor: Cannon »

W czeluściach gaju z za starego konara wyglada na nabywcę w drewnianym fornirze Pl-50ii....
Załączniki
20240316_092112.jpg
20240316_092147.jpg
20240316_092211.jpg
20240316_092229.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#33

Post autor: Wojtek »

Cannon pisze:
16 mar 2024, 09:31
W czeluściach gaju z za starego konara wyglada na nabywcę w drewnianym fornirze Pl-50ii....
Też za 5600?

Rozumiem że konieczność fornirowania na nowo każdego egzemplarza wynika z tego w jakim stanie dopłynęły?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#34

Post autor: darkman »

Cannon pisze:
16 mar 2024, 09:31
wyglada na nabywcę
"wygląda nabywcy" :) zrozumiale będzie.
Wojtek pisze:
16 mar 2024, 10:07
konieczność fornirowania na nowo każdego egzemplarza wynika z tego w jakim stanie dopłynęły?
Pewnie tak. Jednak obiektywnie rzecz ujmując, jeśli serwisowany poprawnie poza 'malowaną lalą', to nie musi to świadczyć o złym stanie technicznym samego stanu dopłynięcia. Kwestia jak i kto sobie definiuje pewność oferty pod siebie.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#35

Post autor: Michal35 »

Wojtek pisze:
16 mar 2024, 10:07
konieczność fornirowania na nowo każdego egzemplarza wynika z tego w jakim stanie dopłynęły?
darkman pisze:
16 mar 2024, 10:29
Pewnie tak.
Ale że co Wam przeszkadza w tych gramofonach? Za ładne są? Za dobry serwis? Zastanawiam się nad jednym z nich ale jakoś mnie zniechęciliście. Zasialiście nutkę niepewności. ;)
Pomijając fakt zakazu komentowania wątków zakupowych który był kiedyś w regulaminie forum ale chyba gdzieś zniknął. :roll: :)
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#36

Post autor: xytrasik »

Na zdjęciach widać Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, może Cannon to jaki instruktor grupy modelarstwa i ma smykałkę do robienia w fornirze.
W JP jak już wystawiają Pioneery to albo nie kompletne, czasami bez pokrywy lub też jakieś obiciami w rogach. Rzadko wymagają pełnego fornirowania. Na samej wieży nie ma wżerów więc ich stan jest ok. Natomiast ten biały ma talerz po polerce w oryginale jest matowy tak jak korpus silnika. Nie ma też oryginalnej maty. Matę tego w drewnie można wsadzić na jedno mycie do zmywarki, usuwają się wszelkie kleje po taśmach zabezpieczające w transporcie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#37

Post autor: darkman »

Moim zdaniem to nie komentowanie tylko pytania do sprzedawcy. To o ile wiem nie jest zabronione. Jesteśmy potencjalnymi kupcami. Przecież. Zaś przy nie banalnych wartościach prezentowanych sprzętów trudno interesować się ofertą w ciemno. Sprzedawca zaś kilkukrotnie anonsował "szczegóły lub więcej na PW", ale mimo zadania kilku pytań w wątku nigdy nie otrzymałem żadnej wiadomości na PW.
Pytam więc w wątku o ten i inne sztuki. Co w tym złego?
Niepokój Michale, to bardzo dobrze, to wartość dodana moim zdanie przy potencjalnych zakupach.
Nie odwracam kota ogonem. Lubię wiedzieć i oczekuję otwartej informacji, a nie tajemniczego szemrania, że mogę powiedzieć ale po ciuchutku i tylko tobie :D
Tyle moich dywagacji. W mojej opinii zadaliśmy proste pytania i nie trudne. Renowacja plinty czy jej forniru to zupełnie normalna rzecz, nic tu zaczepnego. Wyszło fajnie, choć np ja jakoś fanem białego nie jestem, nawet w wydaniu perła. Co nie znaczy, że jest brzydki. Jest biały.


ps. O! Dzięki Mario za wypowiedź i trochę info.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#38

Post autor: Michal35 »

darkman pisze:
16 mar 2024, 11:01
Moim zdaniem to nie komentowanie tylko pytania do sprzedawcy.
:lol: :lol:
A moim zdaniem ten biały jest czarny i co mi tam.
Ale dość bo to na pewno nie jest pytanie :oops:
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
xytrasik
Posty: 138
Rejestracja: 04 cze 2022, 23:44
Gramofon: Dual CS 721
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#39

Post autor: xytrasik »

A ja jeszcze Cannon Lucjana zapytam, gdyż ciekawi mnie ten opis z olx.
"Wieża została rozebrana i wyczyszczona ponieważ posiada olejowe tłumienie wymagała interwencji ..."

Czyli rozumiem, że elementy toczne - śruty, zostały wyjęte, umyte i osadzone na nowo. Ruch w pionie został ustawiony i zabezpieczony lakierem.
Jeśli tak to gratuluję, bo jesteś 3 osobą w Polsce, która to potrafi, dwie pozostałe to Pawelec i Przemek z Rzeszowa.
Reszta to tylko wycieracze oleju sylikonowego, żaden fach izopropanolem głaskać i bajki pisać.
Zastanawiam się nad zakupem.
jazon20
Posty: 96
Rejestracja: 13 sty 2021, 07:52
Gramofon: Pioneer PL-50LII
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#40

Post autor: jazon20 »

oj Bartek ale tutaj masz Szarlatanów, każdy chciałby używanego 40-latka kupić nówkę.
Zastanawiajcie się dalej nad zakupem, u mnie czarna 50-tka już z dwoma ramionami czyni różnicę a Wy się zastanawiajcie,
pozdrawiam,
Pionner PL-50LII wkładka DenonDL-301MK2 , preamp na lampach ef95 Siemens, Yamaha M-40, Yamaha A-1, Wharfedale Linton 85'th Limited Edition, Cocktail Audio 15D.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#41

Post autor: darkman »

Michal35 pisze:
16 mar 2024, 11:15
darkman pisze:
16 mar 2024, 11:01
Moim zdaniem to nie komentowanie tylko pytania do sprzedawcy.
:lol: :lol:
A moim zdaniem ten biały jest czarny i co mi tam.
Ale dość bo to na pewno nie jest pytanie :oops:
A o co chodzi i jaki jest w ogóle temat tej wypowiedzi, bo szasta ciężarem gatunkowym jak warzecha po pustym garncu.
Prawdę mówiąc to komentujesz już po raz drugi sam. @Jazon zrobił to już drugi raz i w dodatku akurat pozytywny fedback na temat oferty z tego wątku, ale to również komentarz.

Moja wypowiedź stanowi kontekst do stricte pytania Wojtka, zatem poszerza jego treść.. a że nie ma znaku zapytania, to kto powiedział, że ma mieć? Myśleć, myśleć, a nie naprać wątpliwych emotek i uciec do swoje norki.
To tak z całą sympatią Michał, ale oglądasz się czasem za siebie i na siebie?
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#42

Post autor: Michal35 »

darkman pisze:
16 mar 2024, 15:14
A o co chodzi
O to:
Michal35 pisze:
16 mar 2024, 10:48
Ale że co Wam przeszkadza w tych gramofonach? Za ładne są? Za dobry serwis? Zastanawiam się nad jednym z nich ale jakoś mnie zniechęciliście. Zasialiście nutkę niepewności
Resztę wywodu przemilczę.
Może sprzedawca wypowie się wreszcie i rozwieje wszelkie wątpliwości co do pochodzenia i jakości serwisu oferowanego sprzętu.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#43

Post autor: darkman »

Michal35 pisze:
17 mar 2024, 12:03
darkman pisze:
16 mar 2024, 15:14
A o co chodzi
O to:
Michal35 pisze:
16 mar 2024, 10:48
Ale że co Wam przeszkadza w tych gramofonach? Za ładne są? Za dobry serwis? Zastanawiam się nad jednym z nich ale jakoś mnie zniechęciliście. Zasialiście nutkę niepewności
Resztę wywodu przemilczę.
Może sprzedawca wypowie się wreszcie i rozwieje wszelkie wątpliwości co do pochodzenia i jakości serwisu oferowanego sprzętu.
A to spoko. Reasumując Ty możesz oczekiwać odpowiedzi na swoje pytania, a ja i Wojtek nie?
Czy tak?
Kawę na ławę zatem. My Ci nie odpowiemy bowiem samych nas nurtują pytania co do pewnych kwesti. Resztę wywodu pomijam. Ogarnij się trochę, bowiem kierujesz swoje dywagacje w niewłaściwym kierunku. Punktujesz na moderatora czy jak? To będą punkty ujemne raczej, chociaż na forum już bywali wieloracy.
Cannon
Posty: 47
Rejestracja: 23 sty 2023, 17:13

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#44

Post autor: Cannon »

Ile to rzeczy można się nauczyć od znawców...Wystarczy przesledzić moje posty których na tym forum niema za duzo a wszelkie watpliwosci co do serwisu zostaną rozwiane. Sprzęt "rozbieram"na drobne i składam a to pracochłonne .Nie zajmuje się "trupami ze śmietnika chodz trafiają domnie "okazje"klientów z rodzimych portali kupione zapewne w okazyjnych cenach które wymagają"dopieszczenia ".Gramofony maluje bo mam coraz wiecej klietow równierz z zagranicy. Klienci cenią nie tylko jakość audio ale i świeży wygląd.
Fornirowanie czy malowanie przenosi jakość sprzętu z epoki w następny wiek -sprzęt staje się nie tylko częścią komponowanego czesto latami systemu audio ale równierz ma cieszyc oko zmyslem "estetycznym". Coraz częsciej stykam się ze stwierdzeniem "kolor dobrze komponuje z... albo ze się podoba innym czy nie jest nudny". Dobieracie kolorystykę kolumn,mebli,scian?Staram się tą potrzebę wypelnić. Orginalne plastikowe okleiny są ok i takie gramofony tez posiadam.Skoro sprzęt przetrwal tyle lat i ma cieszyc nastepne pokolenia to zasuguje nie tylko na nowe serce ale i nowe ciało...
Znafcą odpiuje ze to zdjęcia porządnym aparatem i sa to odblaski nie wady sprzetu ewntualnie slady po niedoczyszczeniu
Tak wiem fotograf zemie zaden i biore to na klate ale chce pokazac jak najdoklaniej egzemplarz.
Czarny PL-50II zarezerwowany...
PL-30ii ma nowego wlasciciela z denon dl 103
O a w gaju nastepna Pl- 50ii "ze smietnika"
5400zl.
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-pi ... ZhaM0.html
Zapraszam
Awatar użytkownika
Zaurid
Posty: 164
Rejestracja: 09 maja 2023, 17:56
Gramofon: Sony PS x75
Lokalizacja: Poznań

Re: Zaczarowany gaj-gramofony

#45

Post autor: Zaurid »

Cannon pisze:
16 mar 2024, 09:12
Witam.Tak jak mówiłem kolejna Pl-50ii szuka domu...
Bardzo ładna :shock:
Tym razem biała perła...
5.600 zł
https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-pi ... XZbiR.html
Zapraszam
Widzę że talerz wypolerowany, pewnie były wykwity. To się często zdarza w tym modelu. Chociaż podobno w Japonii było to częstą praktyką i miało wielu zwolenników, nawet w nowych egzemplarzach. :whistle:
Sony PS-X75->Pioneer PL-50L->IFI AUDIO ZEN Air Phono->AT-33E->JVC Victor MC100IIEB, JVC Z1S, Sony XL25A....
ODPOWIEDZ