Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

ODPOWIEDZ
tomkan
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2018, 23:13

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#241

Post autor: tomkan »

Piotr__ pisze:
14 lip 2022, 13:16
Co człowiek to polecenia u mnie ten po prawej zmiótł tego po lewej :)
Trochę nie wiem, czy jestem chwalony, czy ganiony... :)

Tego "po prawej" nie słuchałem, więc nie mam zdania.

Co do reszty. Ja nawet nie wiem jaką efektywność mają moje kolumny. Mogę sprawdzić, ale po ch...
Marek przywiózł mi 2 wzmacniacze, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Podobały mi się oba. Wybrałem taki, który grał głośniej i miał pilota :).
Ten drugi też mi się bardzo podobał, więc o tym napisałem.
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#242

Post autor: Piotr__ »

no pewnie że ganiony i chwalony i jednocześnie :P - oba wspomniane wzmacniacze są bardzo fajne i za fajną nieaudiofilską kasę z tym że jeden zmiata drugiego przy jednych kolumnach jakie mam, przy innych kolumnach takich masakrycznych zmiotów już nie ma, całe szczęście że Marek ciągle się trudzi by łatwiej było takiego wzmakowo-kolumnowego św. graja zestawić
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#243

Post autor: MISSE »

Klon AN na 4xEL84 (psvane) i 2xECF80(sylvania-wisienka na torcie)
Transformatory głośnikowe od Ogonowskiego
Zasilanie Toroid Audio Sizei(to polska firma)
Moc 10-12W dla 8R

podświetlenie czerwone + pilot
Cena 3000zł + przesyłka
Świetny - kto pierwszy ten lepszy
Załączniki
ank1.jpg
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#244

Post autor: Piotr__ »

Ten ostatni ecf80/el84 zostaje już u mnie :) A na początku było śmiesznie bo... bo testowałem kilka wzmacniaczy od MISSE jednocześnie i tylko ten nie chciał mi dobrze grać - ale lampy się wygrzały, ja mocno popracowałem nad innymi elementami systemu i... i wyszło że tak ciekawego i wciągającego, klimatycznego słuchania jeszcze w życiu nie miałem, a trochę już słyszałem. A i jeszcze jedna ciekawostka - jeśli chodzi o resztę toru to jest bez fontann i walizek mamony np kef carlton III czyli ktoś by powiedział że downgrade z takim wzmakiem, ale mało kto powiedziałby że liczy się system w całości i radocha jaką daje, a nie audiofilskie kompleksy i poszczególne "wypasione" klocki z logo jak wół i ich papierowe parametry. Podsumowując wzmacniacz ten to totalne zaskoczenie bo pozwolił mi przejść drogę w kreowaniu pełnego systemu od koszmaru do własnej małej nirwany :))) DZIĘKUJĘ.
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#245

Post autor: MDMA66 »

Jest jakaś wersja demo w granicach Śląska lub Małopolski? Panowie mam kontuzje kolana i w ...uj czasu
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#246

Post autor: darkman »

Podobno w Krakowie coś jest (ale info już jakiś czas, więc mogło się zmienić), napisz do MISSE albo zadzwoń po prostu.
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#247

Post autor: Piotr__ »

Testuję od dłuższego czasu se ecc83 i 2xel84, wersja mini, początkowo zapierdzielał jak wariat, ale grzał się niemiłosiernie przez to, teraz uspokojony, wcześniejsze 3-4 waty zamieniły się w jakieś 2 max 3 waty. Podłączam go do różnych kolumn, wcześniej nieco krążył po ludziach wydaje mi się że odpalali go pod współczesnymi lubiącymi moc kolumnami i zwyczajnie było im za cicho... potrafi bardzo fajnie, bo skrajnie reagować z różnymi kolumnami od istnej euforii do braku mocy.
U mnie w tej chwili złośliwie wkładka MC HO 2mV pod MM 50db włączyłem go z pojedynczymi szerokopasmowcami vintage w kartonie :lol: - na 3/4 potencjometru wypełnia mocno cały pokój, myślę że przy MM z 4mV głośno byłoby już na pół gałki albo 1/3 :) . Piękna sprawa z takimi głośnikami, słucham tego bez zwrotnicy bo i po co ona. W takiej śmiesznej konfiguracji jest spójność, przestrzeń i czystość w brzmieniu nieosiągalna dla żadnych wypasionych tranzystorów. Do hip-hopu mam co innego ;)
Załączniki
DSCF9059_.jpg
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#248

Post autor: MDMA66 »

Wróciłem do żywych, i zdrowych. Pomogł mi w tym wzmacniacz Marka, dzięki falom dzwiękowym, od taka nowatorskie leczenie. Przekonała mnie w nim scena, no i liniowość, jak to u lampy. Tylko niestety te cechy występują u mnie przy odsuniętych kolumnach od ściany i szerokim rozstawieniu (min, 2,5m) co w mojej "garderobie" (salon lpowierchnia lat PRL) kolumny zastawiają wejście do salonu i drzwi ewakuacyjne (balkon). Takie życie...
Jakby ktoś chciał albo nie dom mógł, doktor i fizjoterapeuta 300b,przesiaduje u mnie w Oświęcimiu. Przed zamówieniem skonsultuj się z komisją lekarską (MISSE)
Piotr__
Posty: 103
Rejestracja: 28 sty 2022, 18:42
Gramofon: własny sklejak
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#249

Post autor: Piotr__ »

kolumny zastawiają wejście do salonu i drzwi ewakuacyjne (balkon). Takie życie...
- zrób sobie składane/rozkładane :) w razie czego mam odpowiednie do lampy głośniki - też mam nie za wiele metrów i trzeba sobie jakoś radzić :P
"Więc..... Niektórzy ludzie chcą zniekształceń, aby ich instrumenty brzmiały lepiej. Inni chcą minimalnych zniekształceń, aby wyraźniej słyszeć zniekształcenia z instrumentów. Muzyka jednego człowieka jest hałasem innego człowieka......."
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#250

Post autor: blispx »

2gi już mój ANK3 od Marka za sprawą trafa Audio Note i kondów filtrujących (jakieś tam Mundorfy ale ja się nie znam) różni się od 1wszego ale jest to zmiana na plus, dobry kierunek.. wsadziłem tylko jeszcze Mułki mc1 i Amperex na bufory i jest poezja GORĄCO POLECAM
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#251

Post autor: ebola1972 »

Czytałem sobie o reaktywacji Unitry. Ale tak sobie pomyślałem jakby to logo do góry nogami obrócić to by wyszło logo Misse Audio :D
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3291
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#252

Post autor: bms01pl »

Alleluja! Andrzej znowu nadaje! Sorry za off-top.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#253

Post autor: ebola1972 »

Bartku. Po 50ce jakaś melancholia chyba mnie dopadła :D
Ale żeby offtopu nie robić to przez rok gromadziłem elementy do klona ANK. Mam już praktycznie wszystko. Jak mnie prąd nie zabije będzie 3 lampiak. A jak to będzie nie to to w pizdu wszystko posprzedaje i kupię od Marka lampiaka na 300b :D
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#254

Post autor: MISSE »

Wzmacniacz wiadomo jaki :drool:
Lampy EL34 (Nosy USSR) + 6AN8 RCA(nos) + 12AX7 Pvane złote drogie nowe

Płytka zasilacza wg Kolegi SInus Audio
Transformatory od kolegi ze Szczecina

cena 8000zł odbiór na obecną chwilę w Lesznie

Całość na bogato
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych

#255

Post autor: MISSE »

Prosty tani, ładny

Cena 2500zł

EL34II JJ + 6SL7 Sowtek - Lampy nowe
Załączniki
2.jpg
1.jpg
ODPOWIEDZ