Sprzedam kolekcje plyt

ODPOWIEDZ
Blackthorn
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2010, 10:18

Sprzedam kolekcje plyt

#1

Post autor: Blackthorn »

Tak jak w temacie. Mam na sprzedarz kolekcje plyt winylowych. Stan plyt jest bardzo dobry(bez rys, moze tylko niektore moga miec). Jesli ktos chetny, to moge wyslac zdjecia. Lista ponizej:
T. Love - Wychowanie
Oddział Zamknięty
Boston
Lady Pank
Edward Stachura - Urodziny
Dezerter - Kup Tę Płytę!!!
Cohen - Ballady w przekładzie Macieja Zembatego
Dżem - Live
Lombard - Śmierć Dyskotece!
Jan Kowalski - inside outside songs
dada
VooVoo - Sno-powiązałka
Kora i Pudelsi - Bela pupa
Mr Z'OOB - To tylko Ja
Dueter 1987
The Fotoness - When I Die
Wały Jagiellońskie - Dziękujemy
Rendez-Vous
Voo Voo
Metamorphoses
Manfred Mann's Earth Band - Angel Station
New Order - Low Life
Klaus Mitfoch - Mordoplan
Przeboje na ,,Trójkę."
Andrzej & Eliza

Dodatkowo mam jeszcze plyty z Singlami(Queen, Whitesnake i wiele innych), ale przy nich ze stanem jest roznie. Niedlugo jeszcze dojdzie plyta Boba Marleya.
Blackthorn
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2010, 10:18

Re: Sprzedam kolekcje plyt

#2

Post autor: Blackthorn »

Awatar użytkownika
adamerso
Posty: 29
Rejestracja: 05 cze 2010, 20:54
Lokalizacja: warszawa

Sprzedam kolekcje plyt

#3

Post autor: adamerso »

same polskie płytki, z "Stan plyt jest bardzo dobry(bez rys, moze tylko niektore moga miec). Jesli ktos chetny, to moge wyslac zdjecia." wnioskuję, że odsłuchu nie przeprowadziłeś, jak również nie wiesz jak ocenić stan płyt. Życzę powodzenia, ale sukcesów nie wróżę :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41833
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam kolekcje plyt

#4

Post autor: Wojtek »

Nie no, za stówę to całość może pójdzie :) Parę zachodnich wydań też się mieści w kolekcji (nie było polskiego wydania drugiej płyty Boston np.).
Powodzenia Blackthorn! :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
adamerso
Posty: 29
Rejestracja: 05 cze 2010, 20:54
Lokalizacja: warszawa

Sprzedam kolekcje plyt

#5

Post autor: adamerso »

nie no. tak poważnie, to ludzie znający temat nie dadzą dużo, bo wiedzą, że 99% sprzedających kolekcję:
-nie ma świadomości ile co kosztuje
-nie jest w stanie określić stanu płyt, które zresztą zazwyczaj są w kiepskiej formie (ocena wzrokowa rlz)
-dostało kolekcję za free od babci (i jej podobnych) i w sumie sprzeda to za równowartość lepszej bądź gorszej butelki

:)

a i dodajmy, że każdy sądzi, że winyl = majątek, bo to przecież taki elitarny i audiofilski nośnik :)


dodajmy, że kolega za 100pln nie chce puścić - cena minimalna jest
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41833
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam kolekcje plyt

#6

Post autor: Wojtek »

No właśnie biorąc wszystko pod uwagę myślę, że stówa byłaby za całość taką "OK" ceną, sprawiedliwą :)
adamerso pisze:dodajmy, że kolega za 100pln nie chce puścić - cena minimalna jest
O cholera, nie przyjrzałem się :) No to już gorzej.
adamerso pisze:a i dodajmy, że każdy sądzi, że winyl = majątek, bo to przecież taki elitarny i audiofilski nośnik :)
Oj nie każdy, większość się dziwi czemu ktoś lubi trzaski... :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
adamerso
Posty: 29
Rejestracja: 05 cze 2010, 20:54
Lokalizacja: warszawa

Re: Sprzedam kolekcje plyt

#7

Post autor: adamerso »

Wojtek pisze:
adamerso pisze:a i dodajmy, że każdy sądzi, że winyl = majątek, bo to przecież taki elitarny i audiofilski nośnik :)
Oj nie każdy, większość się dziwi czemu ktoś lubi trzaski... :D

ok, ale pronitowych trzasków jakoś nie cenią ;-) a większość płyt u nas, z racji ówczesnego ustroju, jednak otarło się o polską myśl tłoczącą :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41833
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam kolekcje plyt

#8

Post autor: Wojtek »

Pisałem ogólnie, a nie że konkretnie o polskich płytach :)

No nic, koniec tej dygresji, niech Blackthorn próbuje :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Blackthorn
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2010, 10:18

Sprzedam kolekcje plyt

#9

Post autor: Blackthorn »

adamerso pisze:same polskie płytki, z "Stan plyt jest bardzo dobry(bez rys, moze tylko niektore moga miec). Jesli ktos chetny, to moge wyslac zdjecia." wnioskuję, że odsłuchu nie przeprowadziłeś, jak również nie wiesz jak ocenić stan płyt. Życzę powodzenia, ale sukcesów nie wróżę :)
Nie wiesz, to sie nie interesuj. Ryski maja tylko single, ktore IMHO dodaje je za free dla osoby ktora kupi komplet.

adamerso -> Płyty sa brata, ja tylko wystawiam. Wszystkie płyty sam kupił jak były jeszcze nowe. Kupił je dla kolekcji. Płyty byly bardzo dbane(kolekcjonerzy zawsze dbaja o swoje skarby), a jak pisalem wyzej tylko niektore single sa w dosc kiepskim stanie, dlatego SINGLE DAJE GRATISOWO(rownie dobrze moglbym sobie na suficie powiesic).

CENA JEST ZA KOMPLET(lacznie 35 plyt -> 24 DUZE i 11 singli) wiec to nie jest drogo.

Jak ktos jest zainteresowany to moge wyslac zdjecia SAMYCH płyt(zdjecia oczywiscie nie beda robione telefonem).

PS: Czy kazdy, ktory widzi aukcje z płytami winylowymi to odrazu musi uwazac ze dostal je od babci, albo znalazl w piwnicy/strychu? Oraz ze plyty musza byc porysowane, bo kto dba o nie?
PS2: Mam tez prosbe do osob, ktore nie sa zainteresowane zakupem o nie dyskutowanie w tym watku. Dziekuje i pozdrawiam.
PS3: Jak sie znajdzie jakis kolekcjoner, to kupi.
PS4: Cena minimalna znaczy ze nie jestem zmuszony sprzedac plyty za cene nizsza niz minimalna. Od takie zabezpieczenie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41833
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzedam kolekcje plyt

#10

Post autor: Wojtek »

Blackthorn pisze:PS: Czy kazdy, ktory widzi aukcje z płytami winylowymi to odrazu musi uwazac ze dostal je od babci, albo znalazl w piwnicy/strychu? Oraz ze plyty musza byc porysowane, bo kto dba o nie?
Przykro mi, taki stereotyp panuje w kraju co do sprzedawców starych polskich płyt :) Szczególnie jeśli ci sprzedawcy są dość młodzi.

Fakt faktem wszyscy podchodzą sceptycznie do ofert, gdzie nie ma gwarancji, że sprzedawane płyty były w ogóle chociaż odsłuchane przez sprzedającego. Napisz w opisie, że brat był kolekcjonerem itd. ale to tak na prawdę niewiele znaczy.
Blackthorn pisze: CENA JEST ZA KOMPLET(lacznie 35 plyt -> 24 DUZE i 11 singli) wiec to nie jest drogo.
No właśnie ocenialiśmy cenę. 100 złotych to OK, ale jak adamerso zauważył, jest cena minimalna, czyli w sumie nie wiemy za ile co najmniej chcesz sprzedać całość :)

Traktuj to jako życzliwe komentarze, a nie jakieś najazdy. Przynajmniej ja staram się takie sprawy oceniać obiektywnie.
Blackthorn pisze:PS3: Jak sie znajdzie jakis kolekcjoner, to kupi.
No i tego się trzymaj :)
Blackthorn pisze:PS4: Cena minimalna znaczy ze nie jestem zmuszony sprzedac plyty za cene nizsza niz minimalna. Od takie zabezpieczenie.
Jak podajesz cenę wywoławczą to też nie jesteś zmuszony sprzedać za mniej niż wywoławcza :) Minimalna wprowadza tylko ten zamęt, że nikt nie wie jaką cenę wykombinowałeś ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ