Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#46

Post autor: JacK »

1. Bad Company - Burnin' Sky - USA okładka rozkładana, lekko smaży słyszalnie w cichszych fragmętach
11 zł. eenneell

2. Bank - Jestem Panem Świata - Polska - delikatne pyknięcia
Brak ofert.

3. Steve Wonder - In Square Circle - Francja (?) okładka rozkładana z plakatem, odsłuch bez zastrzeżeń
1 zł. stefan725

4. Paul Young - The Secret Of Association USA, odsłuch bez zastrzeżeń
1 zł. valv

5. Bee Gees - E.S.P. - USA, odsłuch bez zastrzeżeń
16 zł. valv

6. U2 - War - Niemcy, okładka rozkładana, odsłuch bez zastrzeżeń
20 zł. krisdebowski

7. Jean Michael Jarre - Magnetic Fields - Niemcy, odsłuch bez zastrzeżeń
13 zł. valv

8. Clannad - Legend ( muzyka z serialowego Robin Hooda ) Belgia - odsłuch bez zastrzeżeń
11 zł. valv

9. Enya - Watermark - Niemcy - lekko smaży
6 zł. valv

10. Rita Coolidge - Anytime Anywhere - USA, odsłuch bez zastrzeżeń
6 zł. Motown

11. Electric Light Orchestra - Out Of The Blue - USA , dwie płyty, okładka rozkładana, odsłuch bez zastrzeżeń
67 zł. Wojtek

12. ZZ TOP - Recycler - Polska, licencja Warner, odsłuch bez zastrzeżeń
15 zł. krisdebowski

13. Eurythmics - Revange - Niemcy, lekko smaży
5 zł. krisdebowski

14. The Moody Blues - To Our Childrens Childrens Children - Holandia (?), okładka rozkładana, drobne ryski, mocno smaży
5 zł. eenneell

15. Basia - Time And Tide - USA - prawie nowa, osobiście rozpakowana, stikery okładki zachowane, dosłownie raz słuchana.
16 zł. Motown

Faktycznie emocjonująca końcówka szkoda że nie widziałem na żywo więc niestety nie mogę być obiektywnym arbitrem. Gratuluje zwycięzcą, późnym wieczorem postaram się Wam wysłać na PW kalkulacje kosztów wysyłki i dane do wpłaty.




Jeszcze bardzo ważna informacja dla osób licytujących ELO. W związku z tym że płyta sprzedała się za całkiem duże pieniądze, aby uniknąć rozczarowań kupującego przyjrzałem się jej dzisiaj bardzo uważnie. Odkryłem że okładka była naprawiana. Ktoś bardzo starannie odpowiednio kolorystycznie dobranym papierem zakleił cięcie okładki na długości ok. 1 cm. Cięcie przechodzi przez wszystkie strony okładki oraz wewnętrzne wkładki i wszędzie jest elegancko zaklejone. Wcześniej tego nie zauważyłem bo album jest w zewnętrznym foliowym rękawie i nie rzuca się to bardzo w oczy. Myślę jednak że informacja jest istotna dla kupującego, dlatego jeżeli Wojtek chciałby zrezygnować z zakupu to płytę zakupi osoba następna na liście. Jeżeli i następna osoba nie będzie zainteresowana to prawo zakupu przechodzi na kolejną itd...
Załączniki
DSC06071(1).jpg
DSC06070.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#47

Post autor: Wojtek »

To ja wobec tego podziękuję. Nie za takie pieniądze JacK :) Ale faktycznie, dość starannie poprzedni właściciel postarał się to poprawić.
Motown chętny?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#48

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Motown chętny?
Hmm... no jest to dość znaczący defekt, o którym nie wiedziałem wcześniej, ale nie wycofuję się - u mnie słowo droższe pieniędzy.

To cięcie oznacza płytę przecenioną / promocyjną? Mam tylko nadzieję, że płyty pocięte nie są... ;)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#49

Post autor: JacK »

Myślę że to cięcie to typowy "cut out cover" w tym przypadku dość płytki oznaczający przeceniony album. Motown skoro nadal podtrzymujesz chęć zakupu mimo tego defektu to jesteśmy dogadani. W ramach rekompensaty przeceniam album o 10 zł. Czyli do zapłaty pozostaje 56 zł.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#50

Post autor: motown »

Mam sentyment do tego albumu ;)

Rabat zawsze mile widziany, doceniam ten gest ;]

Moja oferta jest oczywiście aktualna. Podlicz mnie i przejdziemy do konkretów na PW.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#51

Post autor: valv »

JacKu, ja też proszę o podliczenie :D
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
stefan725
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2012, 12:17

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#52

Post autor: stefan725 »

Ja też potwierdzam chęć zakupu :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#53

Post autor: JacK »

Jeszcze chwile bo z pracy wychodzę o 22.00 i jeszcze dziś w nocy każdy wygrywający licytacje znajdzie moje info
na swoim PW.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#54

Post autor: eenneell »

potwierdzam :D
Wysłałem PW!
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#55

Post autor: valv »

Witajcie,
trochę OT, ale czuję potrzebę 8-) podzielenia się wrażeniami po udanym zakupie, więc może Admin mnie nie pogoni ;)
Na wstępie dziękuję kol. Jack-owi za udaną transakcję. Płyty faktycznie w stanie idealnym, Twój opis JacKu jest na prawdę obiektywny i oddaje stan płyt.
Płytki grają fantastycznie:

- Przy Clannadzie siedziałem jak zaczarowany (poza tym lubię taką muzykę) :) Na kanwie tejże płyty przypomniał mi się emitowany w latach 80-90 serial o Robin Hoodzie, zresztą ta płyta to taki soundtrack. Fajnie tak "cofnąć się w czasie" a ten LP daje mi taką możliwość. Miałem kiedyś, ba! dawno kiedyś, jedno ich wydanie na kasecie MC, to był album Macalla. Niestety kaseta gdzieś zaginęła - była ciekawa i ktoś, kto pożyczył, juz nie oddał :( Ale to było 25 lat temu i w sumie teraz nie miałbym na czym słuchać... trzeba by w decka zainwestować. Ale może trafię album na LP... Stan LP Clannad OK.

- Enya, no cóż (to też cząstka Clannadu a lubię taką muzykę :), mam kilka wydań Enyi na CD, więc i porównanie. Ale jak zapuściłem świeżo nabyty od JacKa album na LP, to nagle pojawiła się przestrzeń, dźwięk unaturalniał i zrobił się ciepły... Fakt, nie jest taki idealny, tzn. podkręcony we wszystkich zakresach. No ale chyba dlatego, że płytka ma już swój "przebieg". Pojawiające się "pyczki" (nie nazwałbym tego jeszcze smażeniem) dodają jedynie uroku. W końcu to nagranie analogowe.

- BeeGees tak samo. "Zajebista" (sorki za wyrażenie, ale jest jak najbardziej trafne) różnica w odniesieniu do CD, które tu niestety jest jakieś takie głuche. LP jest dużo bardziej czysty i wyraźny niż CD - cóż wydanie wydaniu nierówne, choć miłe zaskoczenie, bo LP zdecydowanie wygrywa z CD. Nie wiem o co chodzi, przecież nie mam najgorszego odtwarzacza CD a w gramofonie nie zdążyłem jeszcze założyć nowej igły i czasem brakuje mi na niektórych LP góry.
Sama płyta BeeGee-sów jest super i bardzo mi się podoba. Jeszcze muszę sobie kupić soudtrack "Gorączki sobotniej nocy" (bardzo lubię ten film).

- Paul Young niestety, ale merytorycznie mnie nie porwał - spodziewałem się czegoś innego, ale za tą cenę w kolekcji zostaje. Jakość LP oczywiście jest OK.

- JMJarre sam w sobie jest super. Jego Magnetic Fields jest OK, choć bardziej podobają mi się albumy Oxygene czy Randez Vous. Ale tu już mowa o gustach a o tych, jak wiadomo, się nie dyskutuje. Jakość płyty jak najbardziej OK.

Reasumując transakcja bardzo udana, płyty w doskonałej jakości.
Może JacKu z czasem znów wystawisz coś interesującego do sprzedaży?
Poluję teraz na jakieś ciekawe wydania Jacksona. Mam fajną 2-płytową (CD) kompilację nagrań wydaną po Jego śmierci. To wydanie jest w naprawdę dobrej jakości. Dlatego jestem ciekaw jak tu wypadnie LP w porównaniu do CD.
Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 11:38 przez valv, łącznie zmieniany 1 raz.
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#56

Post autor: motown »

Ja również jestem kontent, pan JacK to rasowy winylowiec, widać że dba o płyty. Przesyłka porządnie zabezpieczona.

Mam nadzieję, że to nie ostatnia licytacja ;]

Oczywiście polecam wszystkim na przyszłość, bo firma jest porządna :)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 322
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#57

Post autor: krisdebowski »

ja również dziękuję za przesyłkę, płyty w stanie galantym, zapakowane fachowo

zapytam czym myte - bo trzeba było je podczyścić bo się zacinały ? nie że ma zarzut ale zanim kupię sobie myjkę to chcę wiedzieć jak dobrze ona myje
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#58

Post autor: JacK »

Dziękuję uczestnikom za udział w licytacji. Dziękuję za szybkie wpłaty i miłe słowa. Niestety pomimo deklaracji Pan stefan725 nie raczył zapłacić dlatego uznaję jego udział w tej licytacji za niebyły. Pozostałym Panom wszystkie zamówione płyty wysłałem. Nie za bardzo rozumiem postu krisdebowski, bo co to znaczy że płyty się zacinały, a po podczyszczeniu już nie ? Wszystkie płyty z licytacji wcześniej słuchałem i takiego zjawiska nie było. Cześć płyt była niewątpliwie myta, ale nie pamiętam które.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 322
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#59

Post autor: krisdebowski »

ja nie mam zarzutów, raczej interesuje mnie skuteczność myjki za 150-200 zł, poza tym zanieczyszczenie zawsze się moze gdzieś przyczepić, płyty grają fajnie, zgodnie z oczekiwaniem

czekam na następne aukcje
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Od 1 zł. za LP w licytacji od JacK-a

#60

Post autor: Wojtek »

Nie zostało to dość jasno przekazane, ale myślę, że krisdebowski chodziło o to, że zauważył, że płyta była myta i pyta się z jakiego powodu.
Czy może dlatego, że płyta się zacinała?

Odpowiadając za JacKa mogę powiedzieć, że płyty można też myć profilaktycznie, a nie tylko jak są z nią "problemy" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ