[S] Parę płyt LP's, na sell-dobre wydania!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

[S] Parę płyt LP's, na sell-dobre wydania!

#1

Post autor: darkman »

Parę pozycji do sprzedania. Stany w większości bdb, wydania z epoki w większości pierwsze tłoczenia lub wczesne z epoki. Stan zachowania - zwykle po 1-2 max przesłuchaniach. Cześć płyt nigdy nie słuchana (dublety). Takie płyty oceniam na NM, ale nominalnie winyle są w stanie M-, zaś okładki różnie w zależności od tego jak zniosły upływ czasu w regale. Moje płyty nigdy nie były na strychu, ani w piwnicy. Dodam, że nie mam piwnicy.

Sprzedam następujące tytuły (kolejność przypadkowa):


Te wczesne oferty dawno już wyszły, ale w tym poście zdecydowałem o zamieszczeniu FAQ dla całego wątku.
#1 post to najlepsze miejsce, bowiem początkowe i ma jeszcze tę zaletę, że po kasowaniu postów i generalnych update wątku jego numeracja (#postu) i lokalizacja (#strony) się nie zmienia.

W miarę czasu dodam tutaj zasady obowiązujące w tym wątku giełdowym.
Na razie mi się nie chce, ale mam dobre intencje i niezmienne kolegów pozdrawiam. Dzięki za te parę lat współpracy.

FAQ:
1. Czy można kopiować Twoje pomysły i know how tego wątku?
- Pewnie, że można. Nie mam nic przeciwko temu. Wiele z moich pomysłów przez ostatnie 3-7.. (hehe no czas leci.. grubo) lata zostało już wykorzystane w innych wątkach giełdowych (sposób prezentacji, ikony, zasady itp), a skoro tak to znaczy nieodmiennie, że są dobre.

2. Jakie są koszty wysyłki?
Paczkolot gabaryt A: 16,99 stan na 6.04.2023 - może ulec zmianie ale to byłby już skandal na całe majty! Opłata bez względu na ilość płyt, koszty dodatkowe ponoszę ja.

Proszę zwrócić szczególnie łaskawą uwagę na pkt 20 i 22 niniejszego FAQ.

3. Czy doliczasz do kosztów wysyłki opakowanie?
- Nie. Nigdy nie doliczam kosztów koszulki wewnętrznej, zewnętrznej i pudełka wysyłkowego. Traktuję to jako własny koszt operacji.
Koszulkę zawsze daję nowa, zwykle to Premium ecru/paier-foli wew., lub japońska Katta ryżowa dla płyt o większej wartości, zewnętrzną w 90% przypadków również daję nową, TDK, Kata, Kata zaklejana. Pudełka nowe lub z odzysku od kolegów-dzięki chłopaki! Polecam się ;)

4. Czy masz może...?
- Zwykle mam. Zapytaj na PW. Odpowiem niezwłocznie. Zasadniczo nawet jak nie mam aktualnie, to mogę mieć i przyjmuję życzenia i zamówienia.

5. Czy wysyłasz opcją Paczkomaty?
TAK, obecnie w zasadzie tylko taką opcją. Czasem podrzucam osobiście jeśli kogoś znam i jest okazja.

6. Czy możliwy jest odbiór osobisty?
- Obecnie nie. Nie jest to możliwe dla nowych kolegów. Jedynie osoby umówione ze mną od dawna na ten rodzaj 'wysyłki' mogą kontynuować tę technikę dostawy/odbioru.
Obecnie się to zmieniło, patrz pkt. 5.

7. Czy wymieniasz się na płyty?
- Tak. (ale) Jestem dość marudny i wymagający.

8. Jakie są terminy odbioru płyt?
- Zwyczajowo to maksymalnie 2 tygodnie od daty pierwszego wyboru. Termin można przedłużać, ale należy mnie o tym powiadomić i uzyskać akceptację. Nie dotyczy to pierwszego zakupu oraz osób bez dorobku w postaci postów na forum - te zapraszam na PW w celu jedynie weryfikacji nick'a oraz danych.

9. Czy przyjmujesz reklamacje?
- Tak. Przyjmuję każdą reklamację pod warunkiem, że nie będzie podana jej przyczyna. Czytanie o przyczynach mnie nudzi, zatem z góry uwzględniam zastrzeżenia. To tylko płyty. Klient nasz Pan. Miewam 1-2 reklamacje rocznie, proszę zatem o niezawyżanie statystyki i trochę wyrozumiałości. To jednak płyty używane. Staram się płyty dobrze opisać, ale to tylko płyty, a nośnik winylowy jest jaki jest. Ze stali inox są lodówki i protezy zębów, na płyty jeszcze tego nie dają, ale w przyszłości kto wie? Płyty wymieniam lub zwracam koszty. Zazwyczaj nie proszę o ich odsyłanie tylko odłożenie na jakaś okazję zwrotu lub proszę o wyrzucenie do kosza z zaleceniem ekologicznym: winyl do plastików (czerwony kosz), okładka do papierów (zielony kosz). Podczas wyrzucania spluwamy do kosza "dobra jak się ściemni to wyciągnę i mam to w dupie, bo płyta fajna, odszczeknąłem się, a przecież nikt się nie kapnie, że i tak sobie ją zostawiam, niech te głupek zwraca kasę i wali się na drzewo".

Na zdrowie kolego.
Nie jestem głupi, tylko grzeczny :mrgreen: Proszę tego nie mylić. Unikam konfliktów, bo szkoda zdrowia, a to zaledwie płyty.

10. A skąd masz te płyty angielskie?
- Z Anglii.
11. No dobrze, a płyty amerykańskie i kanadyjskie też?
- Nie. Płyty amerykańskie mam z Ameryki, a kanadyjskie z Kanady.

12. A masz też płyty niemieckie?
- Staram się nie mieć.
13. A czemu się starasz nie mieć?
- Bo są niemieckie.

14. To dlaczego czasem oferujesz płyty niemieckie?
- Staram się oferować tylko czasem niemieckie wydania płyt ze swojej kolekcji, jednak najczęściej tylko takie, które były wydane jako 1Press w Niemczech lub uchodzą za ogólnie uznane bardzo dobre tłoczenia i realizacje. Np: wykonawcy: Eloy, Alan Parsons Project, Kraftwerk, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Edgar Froese, Marianne Faithfull oraz kilku innych wykonawców.

15. A płyty holenderskie w takim razie czemu oferujesz?
- Bo są dobre. Zwykle ich realizacja i całość wydania wraz z grafiką spełnia moje oczekiwania i nie budzi wątpliwości. Nie mam ich wiele, ale coś tam się zwykle znajdzie.

16. Czy te płyty są Twoje?
- Tak. Wszystkie te płyty są moje. Stanowią moją własność i są używane. Zajmuję się kolekcjonowaniem płyt długogrających od 1968 roku XX wieku. Zbiór posiadanych płyt uzupełniam stale w miarę możliwości i redukuję dublety, triplety oraz wydania, które już posiadam tudzież przestałem zbierać lub po prostu już zebrałem to co mnie interesowało. Nie można mieć wszystkiego i jak każdy człowiek ulegam czasowym modom oraz słabościom.

17. A masz coś Chopina albo tego gościa co te Bolero napisał?
- Patrz pkt: 4. Chopina lubię i posłuchać, a dzieł Ravela mam sporo. Zapraszam.

18. Jak oceniasz stan płyt i jak to zapisujesz?
- Dobrze i subiektywnie. Stosuję skalę DGS (Darkman Grading Scale) wspomaganą i opartą na podstawach RCGS (Record Collectors Grading Scale/System), uzupełnioną o opisy słowne, jeśli uznam, że są istotne. Nie stosuję znaczników "+" przy stopniach NM i M oraz żadnych podwójnych wyróżnień typu ++ lub +++. Dla płyt zapieczętowanych "silt" stosuję dopisek (S)M lub słowo 'Sealed' w opisie. Od czasu do czasu dodaję informację o samym wydaniu płyty, zależy to od atrakcyjności danego egz., lub mojego widzimisię.
Podaję dwie wartości oceny danego LP: XX/YY, gzie XX określa wycenę winyla, a YY okładki.
Jeśli uznam to za istotne podaję wycenę trójwartościową: XX/YY/ZZ gdzie XX to stan winyla, YY jakość brzmienia, ZZ stan grafiki i okładki. W obu przypadkach kolejność jest taka sama i niezmiennie oznacza to samo.
Nie trzeba się zgadzać z moimi wycenami, ale to moje płyty. Jeśli ktoś życzy sobie wyceny w skali Goldmine (GRC), to również mogę to zrobić. Wystarczy zapytać.

Co w przypadku, gdy pomyślisz sobie: no ja bym to wycenił inaczej.
Hm.. oceny są subiektywne = jesteś na miejscu! Zadaj sobie tylko pytanie: Gdybym sprzedawał czy tylko kiedy kupuję? A to jest różnica jakaś?
A owszem. Kolosalna. Na prawdę. Wiesz, że płyta w stanie F, to normalnie grająca płyta, a nie nienadająca się do słuchania? No pewnie nie wiesz, bo jako kupujący nawet na taką byś nie zwrócił uwagi.

19. Jak wyceniasz płyty?
- Tanio i konkurencyjnie w stosunku do rynku. Staram się by były atrakcyjne i bardzo atrakcyjne ale wyznaję też zasadę, która brzmi "Nie widzę powodu by sprzedawać płyty poniżej ich wartości", bo to co prawda tylko płyty, ale niektóre z nich to aż płyty!

20. Czy można negocjować koszty wysyłki?
- Sądzę, że tak. Zapewne z Pocztą Polską lub inPostem. Jestem za i wraz z kolegami chętnie weźmiemy udział w ewentualnej pikiecie GUP RP.

21. Czy można negocjować koszty(cenę) płyt?
- Tak. Nie obiecuję, że się zgodzę. Jednak przy multi wyborach nie widzę przeszkód by osiągnąć konsensus zadowalający obie strony. Niektóre tytuły nie podlegają negocjacjom, ale łatwo je zidentyfikować. Przy doświadczeniu i kompetencji kolegów z Forum, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.

22. Co zrobić jeśli dostarczona przesyłka budzi moje wątpliwości: połamana, pogięta, rozdarta, widać, że ktoś lub coś przy niej manipulowało?
- Nie odbierać! Zgłosić doręczycielowi zastrzeżenia. Powiadomić mnie o tej procedurze. Nie ponoszę odpowiedzialności za przesyłki uszkodzone. Tę odpowiedzialność ponosi instytucja doręczająca PP (doręczyciel/kurier/listonosz). Wszczynamy procedurę reklamacyjną. Uwaga! Jeśli przesyłka zawierała więcej płyt, a nie było woli ubezpieczenia jej ze strony odbiorcy, również nie ponoszę odpowiedzialności za jej uszkodzenie, zaginięcie lub unicestwienie. Ponoszę ją via doręczyciel ale tylko do wysokości ubezpieczenia. Proszę o tym pamiętać.
Przesyłki ode mnie są ubezpieczone z natury regulaminu PP+ standardowo na 100 pln UWAGA pkt 2 - nowe opłaty i wartości przesyłek. Przy większej wartości ubezpieczenia, przesyłka jest droższa i należy mnie powiadomić o chęci wysłania jej w takiej opcji - jest to związane z większą opłatą ubezpieczenia na koszt odbiorcy.
należy mnie powiadomić o chęci wysłania jej w takiej opcji - jest to związane z większą opłatą ubezpieczenia na koszt odbiorcy.


23. Czy rezerwujesz płyty z wątku?
- Tak!. Wszystkie moje płyty są z góry zarezerwowane dla Was. Zapraszam.

24. Czyli można rezerwować?
- Szkoda czasu. "Ostatnich gryzą psy" ;) Nie przyjmuję rezerwacji, gdyż moim zdaniem byłoby to nie fair wobec osób poszukujących danego tytułu i zdecydowanych z założenia.
(Oczywiście rezerwacje okazjonalne są OK, ktoś jest w pracy, chce sprawdzić w domu czy czasem nie dubluje tytułu, albo jakie ma wydanie lub czeka na moją odpowiedź na Pw co do identyfikacji lub nieopisanych detali).

25. Czy można dopisywać swoje oferty do Twojego wątku?
- Nie. Można jednak założyć własny wątek w dziale giełdowym. Skrypt forum daje taki przywilej zarejestrowanym użytkownikom. Każdy dział ma swój regulamin z którym warto się zapoznać.

26. Jak długo mogę zwlekać z realizacją kosztowności?
W ogóle nie powinieneś. Tak najlepiej bo masz to z głowy od strzału. Zasadniczo jednak nigdy nie ma pośpiechu. Do dwóch tygodni będzie OK, a w pozostałych przypadkach wystarczy mnie powiadomić o preferowanym terminie cz też rozbiciu na cząstki elementarne. Prawie zawsze uzyskasz akceptację. Proszę jednak by nie naciągać ponad miarę tej możliwości.

27. Co jak nie odebrałem płyt? A Ciebie już nie ma na forum lub masz długą przerwę w aktywności?
Powiadamiasz wówczas administratora - on mnie powiadomi inną drogą. Ma taką możliwość i jeśli uzna to za zasadne, to mnie powiadomi.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2023, 14:56 przez darkman, łącznie zmieniany 21 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam parę płyt LP zwykle niezłe wydania

#2

Post autor: darkman »

10.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2018, 16:09 przez darkman, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam parę płyt LP zwykle niezłe wydania

#3

Post autor: darkman »

Next part of stuff:
30. Exodus, SX-2108, NM/NM, 1Press 45,(stan raczej M)
32. Leszek winder Blues Power, SX 2251, M/M, 30,
[-]33. Omni, Savitor SVT 021, M/M ,35
36. Mech Tasmania, Polton NM/VG gatefold, 20
37. Syrius Szettort Almok, SLPX17491 Węgria, NM/NM 25
[-?]38. CPE Bach Rondos, sonatas, Malcolm Frager - piano, SX-2133, NM/M, 25,
39. Locomotiv GT.In Warsaw, SX1384, VG+/VG, 15,
43. Bemibem Bemowe Frazy, G/G, 5,
45. Eddy Grant, Going for broke, LPS 1074, Yugoslavia, 20,
46. Wły Jagiellońskie Etykieta Zastepcza, NM/CG,SX-2379, 10
47. Wały Jagillońskie, Dziękujemy, Pronit PLP 0031, VG+/VG, 10
48. Małe WuWu, SX-2650, VG+/VG+, 10 piosenki dla dzieci z grą planszową, ale gry nie widzę.. pewnie córki
49. Chicago 18, BTA 12112 Balkanton, VG+/VG, 15
50. Rod Steward, Camouflage, Suzy Jugo zagreb 925095-1, VG+/VG+ inlay, 20,
Ostatnio zmieniony 10 lip 2018, 16:12 przez darkman, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#4

Post autor: chudy_b »

Kupiłem kilka płyt od darkana. Powiem tyle. Facet ściemnia strasznie. Coś pisze o stanie VG, że nie myte były. Że koperty takie sobie :D :D :D :D

Płyty które kupiłem od darkmana są w stanie IDEALNYM. Nigdy nie kupiłem lepszych winyli za te pieniądze niż od niego. Za większe też zresztą nie. Ceny- zaniżone o połowę. darkman to firma przez duże D (F?) :D

Autorze wątku - co tam jeszcze masz? Chętnie kupię nawet jesli bym miał powtórzyć tytuły które już mam.

Dziwi mnie tylko dlaczego wystawiasz albumy z osobistymi dedykacjami :?:
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#5

Post autor: trafalgar »

chudy_b pisze:Kupiłem kilka płyt od darkana. Powiem tyle. Facet ściemnia strasznie. Coś pisze o stanie VG, że nie myte były. Że koperty takie sobie :D :D :D :D

Płyty które kupiłem od darkmana są w stanie IDEALNYM. Nigdy nie kupiłem lepszych winyli za te pieniądze niż od niego. Za większe też zresztą nie. Ceny- zaniżone o połowę. darkman to firma przez duże D (F?) :D

Autorze wątku - co tam jeszcze masz? Chętnie kupię nawet jesli bym miał powtórzyć tytuły które już mam.

Dziwi mnie tylko dlaczego wystawiasz albumy z osobistymi dedykacjami :?:
Extra reklama :D .Chyba i ja się na cuś zadecyduje. :P
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#6

Post autor: Ramirez »

I ja kupiłem kilka płyt - pełna satysfakcja :P
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#7

Post autor: olsza84 »

Ja też kilka :) I potwierdzam słowa kolegów wyżej. Tak jak Darkman pisał - nie ma co się bać stanów VG i VG+.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#8

Post autor: MeqhabTion »

trafalgar pisze: Extra reklama .Chyba i ja się na cuś zadecyduje.
Warto :!:
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#9

Post autor: trafalgar »

MeqhabTion pisze:
trafalgar pisze: Extra reklama .Chyba i ja się na cuś zadecyduje.
Warto :!:
No to darkman wyciągaj co tam masz jeszcze na sell,bo to co mnie interesuje to już sprzedałeś.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam parę płyt LP zwykle niezłe wydania

#10

Post autor: darkman »

:arrow:
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 10:38 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#11

Post autor: klin »

Darkman wystaw jeszcze na sprzedaż ten niemiecki pressing Unknown Pleasures za pare złotych to i ja coś kupię i będę chwalił :D
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzedam parę płyt LP - głównie wydania krajowe

#12

Post autor: klin »

Ale tam nie ma strony A czy B...tylko outside i inside więc śmiało dedykuj dla klina i będzie deal ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam parę płyt LP zwykle niezłe wydania

#13

Post autor: darkman »

:arrow:
Ostatnio zmieniony 16 mar 2018, 21:04 przez darkman, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam parę płyt LP zwykle niezłe wydania

#14

Post autor: darkman »

:idea:
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 10:39 przez darkman, łącznie zmieniany 14 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sprzedam parę płyt LP zwykle niezłe wydania

#15

Post autor: darkman »

:arrow:
Ostatnio zmieniony 16 mar 2018, 21:05 przez darkman, łącznie zmieniany 13 razy.
ODPOWIEDZ