Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#1

Post autor: Kichal »

Cześć,
Podejrzewam, ze nikt nie będzie miał tego typu rzeczy ale szukam headshella do Pioneera wyglądającego jak na zdjęciu poniżej - jest to JP-502. Warto spróbować.

Może być także zwykły nie-technicsowy od biedy :D ew może macie pojęcia jakiś pomysł czym można zastąpić seryjny ? Chodzi o wymięty i masę zbliżona do oryginału. Jest ona do dość specyficznego gramofonu widocznego na zdjęciu i zależy mi żeby był fabryczny :D

Kolejność w jakiej mi zależy to najpierw biały , potem czarny a na końcu ten uniwersalny (ale on za "flachę" skoro nowy kosztuje 45zl) :D
Załączniki
IMG_5188.JPG
IMG_5188.JPG (12.31 KiB) Przejrzano 724 razy
IMG_5187.JPG
IMG_5187.JPG (20.13 KiB) Przejrzano 724 razy
IMG_5185.JPG
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#2

Post autor: Cracker »

Kichal pisze: Chodzi o wymięty
Z wymiętym to będzie problem. Trzeba sobie kupić normalny i wymiąć. :D
A tak serio to Ci podeślę wieczorem wymiary i wagę bo mam takie headshells
Kichal pisze: Jest ona do dość specyficznego gramofonu widocznego na zdjęciu i zależy mi żeby był fabryczny
Kilka wczesnych modeli Pioneera było wyposażonych w ten headshell dość łatwo go dostać na ebayu
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#3

Post autor: Kichal »

Cracker pisze: Z wymiętym to będzie problem. Trzeba sobie kupić normalny i wymiąć. :D
Hahah, eh ta autokorekta :D Jak pewnie się domyśliliście chodziło o wymiary :D Okej to daj znać, dogadamy się co do ceny jak będę zainteresowany. Z tego co wiem to ten JP-502 ma ok 9 - 9.1g. Wymiarów niestety nie mam

Co do ebaya, to widziałem ale najtaniej za 42euro jakieś nówki z Rosji/Japonii, średnio mi się widzi płacić połowę gramofonu za headshell xD
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#4

Post autor: Cracker »

Kichal pisze: Okej to daj znać, dogadamy się co do ceny jak będę zainteresowany
Czytaj dokładnie.
Nie napisałem że chcę cokolwiek sprzedawać a jedynie mogę Ci to pomierzyć, ale widzę że już masz potrzebne info.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#5

Post autor: Kichal »

Cracker pisze: Czytaj dokładnie.
Nie napisałem że chcę cokolwiek sprzedawać a jedynie mogę Ci to pomierzyć, ale widzę że już masz potrzebne info.

Faktycznie, wybacz, myślałem, że jak napisałeś że masz takie headshells to znaczy, że masz ich dużo i chcesz się pozbyć :D Tak czy siak możesz pomierzyć dokładniej w sensie wymiary zaznaczone tutaj. Resztę jakoś obliczę z proporcji xD
Dzięki !
Załączniki
pionek.png
pionek.png (61.64 KiB) Przejrzano 679 razy
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
slawomir273
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2012, 17:33

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#6

Post autor: slawomir273 »

Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#7

Post autor: Kichal »

slawomir273 pisze:Mam coś takiego.

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=42&t=8487
Napisz ile za niego chcesz, ale biorąc pod uwagę, ze ostatnio negocjacje skończyły się na ortofonie 2m red to już chyba wolę sobie takiego wystrugać :mrgreen:
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#8

Post autor: Cracker »

Wymiary są następujące
szerokość 22 mm
długość 55 mm
wysokość w tyle 11 mm
wysokość w przodzie 3 mm

Istnieją dwie wersje tego headshella , jedna cięższa a druga lżejsza.
Zdjęcie poniżej.
20170315_181018.jpg
20170315_181041.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#9

Post autor: Wojtek »

Kichal pisze: Co do ebaya, to widziałem ale najtaniej za 42euro jakieś nówki z Rosji/Japonii, średnio mi się widzi płacić połowę gramofonu za headshell xD
Moim zdaniem źle to przeliczasz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#10

Post autor: Kichal »

Wojtek pisze:
Kichal pisze: Co do ebaya, to widziałem ale najtaniej za 42euro jakieś nówki z Rosji/Japonii, średnio mi się widzi płacić połowę gramofonu za headshell xD
Moim zdaniem źle to przeliczasz.
Może i bym to lepiej przeliczał jakbym miał więcej kasy żeby się w to bawić albo więcej sprzętu i plyt xd ( niestety do lipca tylko zawód student i stypendium naukowe) A to jest dopiero początek mojej przygody - pierwszy gramofon kupiłem w czerwcu ubiegłego roku, mam ok 50 płyt i reszta ekwipunku bardzo podstawowa wliczając wkładkę. W przedstawionym przypadku Headshell przewyższałby 2x cenę wkładki :mrgreen: wolałbym za 200zl kupić 2-3 płyty na chwile obecna albo lepsza wkładkę. Nie jest to tanie hobby i wiedziałem od początku, cholernie mnie kręci wizja skompletowania tego gramofonu i przywrócenie do stanu fabrycznego ale czarny headshell to tez nie fabryczny, o białym mogę pomarzyć wiec płacenie tyle za poniekąd "zamiennik", który nie wiadomo czy odpowiada waga (bo o białym nie ma ani słowa w necie) to średni biznes.


Cracker - wielkie dzięki za przybliżenie szczegółów ! Teraz będę wiedział dokładnie czego szukać pod względem wymiarów :)

Swoją droga to w zestawie dostanę taki headshell (wg mnie nie nadaje się do tego gramofonu) Sony Sh 150 h Magnesium. Z tego co widzę to jest on do ramienia PUA-1500 i Na necie chodzi po 50-80$. Ale tez jest to vintage i na Allegro pewnie będzie ciężko spylic bez całego ramienia. Takto by się zwróciło za hs pioneera xd
Załączniki
IMG_5197.PNG
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#11

Post autor: Regsoft »

Kichal pisze: na Allegro pewnie będzie ciężko spylic
Fajny headshell ...
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=64&t=9839
Przeczytaj co w tym wątku Dante o nim pisał.
Nie sądzę abyś miał problem ze zbytem. Oczywiście jak nie przesadzisz z ceną ...
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#12

Post autor: Kichal »

Regsoft pisze: Fajny headshell ...
viewtopic.php?f=64&t=9839
Przeczytaj co w tym wątku Dante o nim pisał.
Nie sądzę abyś miał problem ze zbytem. Oczywiście jak nie przesadzisz z ceną ...
Wow, fajne zestawienie, dzięki ! Szukałem w googlach i nie wyskoczyło mi nic z winyl.net :D Wiesz ile mogę sie mniej więcej spodziewać za niego ? Planowałem wrzucić na licytacje od 100zł na allegro. Tu je Polska więc dolary pewnie trzeba podzielić na pół, ale jak mogę więcej wycisnąć za niego to ustawiłbym inną minimalną, bo może być tak, że będzie jedna osoba zainteresowana i zdesperowana i zbytnio nie będą się o niego zabijać to pójdzie za 100 :lol:
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#13

Post autor: Regsoft »

Kichal pisze:ile mogę sie mniej więcej spodziewać za niego ?
Nie wiem. Ale jak dasz aukcję to Ty nam powiesz ile jest warty :D
PS. Zrób też reklamę na forum w dziale "Sprzedam" bo może ktoś poluje na taki headshell ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#14

Post autor: Wojtek »

Kichal:
Przecież równie dobrze możesz go wystawić na eBayu.

Uśmiałem się jak przeczytałem że nikt headshella nie kupi bez ramienia w komplecie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kupię Headshell (najlepiej Pioneer)

#15

Post autor: Kichal »

Wojtek pisze:Kichal:
Przecież równie dobrze możesz go wystawić na eBayu.

Uśmiałem się jak przeczytałem że nikt headshella nie kupi bez ramienia w komplecie :morda:
Właśnie do momentu wrzucenia posta o headshellach sony udało mi się tylko dostać informacje ze były montowane w ramieniach PUA-1500 i nie wiedziałem ze są w jakichś gramofonach xd muszę ogarnąć jak się wysyła rzeczy za granice najpierw :D tego jeszcze nie robiłem, ale można sporo więcej zarobić
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
ODPOWIEDZ