Przyciski do gramofonu DUAL CS728Q

ODPOWIEDZ
czokat
Posty: 189
Rejestracja: 02 maja 2014, 18:25
Gramofon: DUAL621,741Q,1246
Lokalizacja: NYSA

Przyciski do gramofonu DUAL CS728Q

#1

Post autor: czokat »

Witam!
Kupię 2 przyciski /srebrne /do tego gramofonu.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Przyciski do gramofonu DUAL CS728Q

#2

Post autor: caveas »

Masz troszkę szczęścia.
Mam srebrnego częściowo rozłożonego CS728Q. Stan wnętrza nie znany. nie podłączałem bo - wyjaśnienie niżej.
Z wierzchu obudowa w całkiem dobrym stanie, wyświetlacz nie porysowany, rogi niepościerane itd
ale ma już braki : Pokrywy, wkładki , talerza, maty jednego klawisza prostokątnego (dwa są), ktoś grzebał w zawieszeniu ramienia bo jest luźne
Mi posłużył jako dawca przeciwwagi z antyrezonatorem i talerza jako upgrade do moich CS627Q.
Jest prawdopodobne, że wiele unikalnych części z mechaniki, elektronika, wyświetlacz, silnik no i cała obudowa z delikatnymi zawiasami (same są warte 100) jest sprawne.
Ja posiadając taki dobry gramofon, kupiłbym drugi na części. Wyobraź sobie że zaszwankuje silnik i mogiła. albo zatnie się zawias (warto rozebrać i przesmarować prowadnice) bo można wyłamać zawias albo co z gorsza ukruszyć pokrywę.
Jedno i drugie przerobiłem zanim nie przekonserwowałem prowadnic zawiasów. (wymyć a następnie śladowo natłuścić np. smarem od windy)
No i warto wyregulować (ja odpuściłem) naciąg sprężyn - wcale nie musi się trzymać w położeniu półotwartym.
Owszem niektórym może się nie podobać cyfrowy wyświetlacz, ale już 627Q moim zdaniem ociera się o highend.
Warto dukupić adapterek z mocowania ULM na 1/2". Dzięki temu otwiera się droga do nawet drogich nie za ciężkich wkładek.
Antyrezonator dopasuje parametry do jakiegoś Bentza czy innego Audivectora. Na maila konstruktorzy wkładek potrafią dawać odpowiedzi, których próżno szukać w katalogach czy u dystrybutorów. Przerobiłem ostatnio Grado.
CS728Q to napęd o highendowych parametrach - warto mu dać chociaż porządną igłę i preamp który "lubi" Ortofony.
Jestem otwarty na propozyje tylko w całości. Najlepiej na priva , no chyba że jakieś doświadczenia do przekazania dla kolegów z forum.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ