kupię technics slq33 czarnego

ODPOWIEDZ
rokob33
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwie 2016, 21:15

kupię technics slq33 czarnego

#1

Post autor: rokob33 »

Witam szukam czarnego technicsa sl q33 jeżeli kros ma do sprzedania proszę o info
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2418
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: kupię technics slq33 czarnego

#2

Post autor: Lukasz31 »

Budżet ?
Sam gramofon czy z headshellem i wkładką ?
rokob33
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwie 2016, 21:15

Re: kupię technics slq33 czarnego

#3

Post autor: rokob33 »

cały komlplet ,obecnie jest na olx ale srebrny z wkładką technicsai tak myślę jak nic nie znajdę a jeszcze będzie t o plinte na czarno zrobić i byłoby chyba ok bo niektórym odbija z ceną za te technics a tu jest ok

https://www.olx.pl/d/oferta/technics-sl ... Zt5DY.html
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2418
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: kupię technics slq33 czarnego

#4

Post autor: Lukasz31 »

W tej cenie to brać. Cena niska.
rokob33
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwie 2016, 21:15

Re: kupię technics slq33 czarnego

#5

Post autor: rokob33 »

no tak dzwoniłem do jakiegoś fachowca od renowacji i może się okazać że rozebranie celem pomalowania plinty i złożenie przez niego gramofonu z powrotem może wyjść nieopłacalne niż bym trafił czarny cena tego z olx jest ok ale trzeba 1 zawias kupić bo jest uszkodzony a to że 200zl pójdzie na orginal a nie chce tych na śrubki, więc chyba będę czekać na jakąś ofertę w przyzwoitej cenie może się czarny fabrycznie trafi
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: kupię technics slq33 czarnego

#6

Post autor: darkman »

Generalnie to bym nie brał od kogoś kto pisuje, że stan widoczny na zdjęciach oraz, że to gramofon wysokiej klasy. Fajny model ale bez scen proszę :roll: z tą wysokością.
Cena tego z olx bdb i tu leży ryzyko przyczyn wyceny.
Malowane plinty na czarno? Kiepski pomysł. Szukaj oryginału po prostu. Ceny sprawdzaj co do poziomu na HiFiShark'u.
rokob33
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwie 2016, 21:15

Re: kupię technics slq33 czarnego

#7

Post autor: rokob33 »

Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: kupię technics slq33 czarnego

#8

Post autor: darkman »

Hm, wróżba z fusów. Cena i opis zachęcające bez zbędnych ozdobników. Bez tej osłonki plinty, rzecz jasna. Myślę, że warto udać się na oględziny jeśli masz po drodze, bez oględzin bym nie zaryzykował pewnie - Gliwice zdaje się/łatwy dojazd.
Sam wolę gramofony bez klocków stroboskopu na talerzu, więc SL 1300mkII i SL1400mkII to moje typy.
W podobnej i deczko mniejszej cenie masz SL1300 mk I, też b.fajny sprzęt i chyba nawet jest u nas na giełdzie albo był.
J.w., nie wiem skąd masz dojazd, ale w centralnej części kraju, to warto się przejechać do Aleksandrowa Łódzkiego - tam gość ma zwykle b.ciekawą ofertę od ręki.
No i zasada generalna, lepiej wybierać/odbierać osobiście niż wysyłkowo. Ocenisz detal i odsłuchasz poglądowo, pogadasz i ocenisz ofertę.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2418
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: kupię technics slq33 czarnego

#9

Post autor: Lukasz31 »

Ogólnie cena b.dobra , ten drewniany element do kosza.
Ja mogę zaproponować czarny w oryginale, ale po serwisie I z gwarancją ale wtedy niestety kompletnie inna cena.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: kupię technics slq33 czarnego

#10

Post autor: Obywatel »

Jeśli miałbym coś doradzić, to doradzałbym skorzystanie z oferty Lukasz31 zamiast pakować się w niepewny egzemplarz.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
rokob33
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwie 2016, 21:15

Re: kupię technics slq33 czarnego

#11

Post autor: rokob33 »

Lukasz31 pisze:
15 kwie 2024, 12:59
Ogólnie cena b.dobra , ten drewniany element do kosza.
Ja mogę zaproponować czarny w oryginale, ale po serwisie I z gwarancją ale wtedy niestety kompletnie inna cena.

kompletnie inna cena ile wynosi? :D :D
rokob33
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwie 2016, 21:15

Re: kupię technics slq33 czarnego

#12

Post autor: rokob33 »

darkman pisze:
15 kwie 2024, 11:57
Hm, wróżba z fusów. Cena i opis zachęcające bez zbędnych ozdobników. Bez tej osłonki plinty, rzecz jasna. Myślę, że warto udać się na oględziny jeśli masz po drodze, bez oględzin bym nie zaryzykował pewnie - Gliwice zdaje się/łatwy dojazd.
Sam wolę gramofony bez klocków stroboskopu na talerzu, więc SL 1300mkII i SL1400mkII to moje typy.
W podobnej i deczko mniejszej cenie masz SL1300 mk I, też b.fajny sprzęt i chyba nawet jest u nas na giełdzie albo był.
J.w., nie wiem skąd masz dojazd, ale w centralnej części kraju, to warto się przejechać do Aleksandrowa Łódzkiego - tam gość ma zwykle b.ciekawą ofertę od ręki.
No i zasada generalna, lepiej wybierać/odbierać osobiście niż wysyłkowo. Ocenisz detal i odsłuchasz poglądowo, pogadasz i ocenisz ofertę.
mozesz napisac cos wiecej i dac namiar na aleksandrow lodzki jestem z lodzi i do aleksandrowa mam rzut beretem
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2418
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: kupię technics slq33 czarnego

#13

Post autor: Lukasz31 »

Minimum 2500.
rokob33
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwie 2016, 21:15

Re: kupię technics slq33 czarnego

#14

Post autor: rokob33 »

ok bede kalkulowal :think:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: kupię technics slq33 czarnego

#15

Post autor: darkman »

rokob33 pisze:
15 kwie 2024, 20:27
mozesz napisac cos wiecej
ale na jaki temat? :) nie znam makamentów SLQ33, znam innych modeli, skoro wybrałeś ó∑ model to pewnie wiesz to lepiej ode mnie i fajnie. Wybór jest zawsze nasz. Bo tak.
Ten zaś model Q nigdy nie leżał w obszarze mojego zainteresowania. Tu polegałbym na Łukaszu, masz serwis i realną gwarancję. Nawet przy jakimś cudem negtywie pracy zawsze masz dostęp przez Łukasza do bdb serwisu.
Jak to kalkulować? No tak jak napisałeś wyżej. Cena podstawowa plus ów przykładowy zawias, jakaś polerka czy dioda, kondensator da sumaryczny koszt i warto tak kalkulować. W przypadku serwisowanego konkretnie i w komplecie z wkładką i headem, masz to z czapki, bo problem rozwiązuje konkretna oferta.
rokob33 pisze:
15 kwie 2024, 20:27
dac namiar na aleksandrow lodzki jestem z
Tak. Konstantynów Łódzki (z pamięci pisałem i zawsze mylę te miejscowości). Sprzedawca: bowmario / allegro / sensowniej wystawia na OLX z opcją oględzin. Dawniej nie miał opcji kup teraz i tylko ogłaszał, co oznacza możliwość negocjacji cenowej co najmniej o prowizję. Obecnie nie widzę modelu Q33, ale są inne i pewnie warto się przejechać skoro masz blisko. Zobaczyć na miejscu co i jak?
Lista:
https://allegro.pl/uzytkownik/bowmario/ ... mofony-778
Jeden z wybranych modeli:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/techn ... ive-quartz
Być może mozna zamówić dany model, ale osobiście bym na to nie liczył ponieważ oferta co do niektórych modeli wisi dość długo, co nie jest negatywem ale po co nowe modele skoro te są od ręki.
Co samego "wytwórcy" z przeglądu ogłoszeń w mojej opinii nie wygląda mi to na sprzęty poddawane serwisowi lecz egzemplarze jak się trafi, ale za to dość konkretnie owo trafienie opisane.
Co prawda nie udało mi się kiedyś dociec dlaczego człowiek opisuje SL1700 jako najwyższy model z serii? Niby jakiej, bo brzmieć to może dość tyleż dwuznacznie co tajemnie :)
ODPOWIEDZ