Alan Parsons Project

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Alan Parsons Project

#1

Post autor: katar »

Poszukuję w sumie całej dyskografi (tylko albumy), mam ją w całości ale w wydaniach przeważnie niemieckich, ale chcę mieć albo pierwsze albo japońskie i tylko w NM/M i z matrycami A1 B1 .Alan to jest jeden z moich ulubionych artystów więc pragnę mieć "nową" kolekcję z epoki żeby ją postawić na półce i podziwiać- słuchać.

Mogę w rozliczeniu oddać swoje wydania :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#2

Post autor: darkman »

Akurat wydania niemieckie są bdb. Co potwierdza co najmniej kilku kolegów, choćby tu na forum.
Japońskie nie są od nich lepsze, a może i gorsze zależy od roku wydania i tłoczni.
Jakieś tytuły 1UK jeszcze mam zdaje się. Stany NM/M 1Press to tylko w erze, ale powodzenia życzę oczywiście.

p.s. pamiętam Chłopaki, że zarezerwowane, ale piszę o innych ;) No. :shifty:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alan Parsons Project

#3

Post autor: Myszor »

Anal Parsons is the best !
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#4

Post autor: Wojtek »

katar pisze: ale w wydaniach przeważnie niemieckich, ale chcę mieć albo pierwsze
A co jak masz pierwsze niemieckie?
katar pisze: i z matrycami A1 B1
A co jeśli takich nie było?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alan Parsons Project

#5

Post autor: katar »

Jesoooo ale teoretyzujecie. Mam pierwsze, mam niemieckie, mam z matrycami a1/b1 chce mieć inne dla porównania. Chcę mieć radochę, że mam takie jak są na pierwszym miejscu w diskogs :p Mam je tez na cd, powielone w wydaniach pierwszych, japońskich, niemieckich po prostu lubię je porównywać dlatego szukam kolejnych ;) zrozumcie bez szydery :d


http://allegro.pl/show_item.php?item=6584185327

Pierwsze, matryce a1 b1 stan nm/m :) to allegro a nie era hihi.

Gościu ma sporo pozycji które mnie interesuja ale pougniatam, moze uda się wyrwać w granichach 70pln
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Alan Parsons Project

#6

Post autor: olsza84 »

A nie no wiadomo, te co pierwsze na discogs to wiadomo, że musi być wypas ;) Skąd wiesz, że ten egzemplarz ma matryce a1 b1?
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#7

Post autor: Wojtek »

katar pisze: Jesoooo ale teoretyzujecie.
Podchodzisz do sprawy poważnie czy jednak niepoważnie?
katar pisze: chce mieć inne dla porównania
Czyli szukasz jakichkolwiek, byle pierwszych, poza niemieckimi pierwszymi bo te już masz?
Tak to rozumiem.
katar pisze: zrozumcie bez szydery :d
Staram się zrozumieć czego szukasz, stąd pytania. Chyba za trudne, bo odpowiedzi nie padły :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#8

Post autor: darkman »

katar pisze: Jesoooo ale teoretyzujecie.
Bynajmniej. :P Trochę tego miodu przerzuciliśmy.
katar pisze: Pierwsze, matryce a1 b1 stan nm/m :) to allegro a nie era hihi.
A owszem. I niestety. Portal o wybitnie wysokich lotach wiarygodności. Zwłaszcza jeśli idzie o wyceny sprzedawców. Skala wyceny też nieznana.
Gdzie ten opis matryc?
Wiesz o czym piszesz w ogóle? Czy tylko powielasz netowe wydumki? Posuwasz kolego hasła typu "w telewizji mówili".
Zaprawdę powiadam Ci: W erze i na forum mogą wiedzieć lepiej. Na prawdę. Czeka cię wiele rozczarowań.
Teoretyzowanie z resztą nie ma wielkiego sensu. Kup płytę i powiedz Nam jaki jest jej stan. ale uwaga, będę pytał o podstawy wyceny. Twojej oraz punkty odniesienia.
Ja bym zrobił tak:
- kupiłbym płytę
- wycenił z przekazaniem tej informacji poufnie, mężowi zaufania (forum-znam parę osób, które potrafią to robić)
- wysłał płytę Tobie z intencją wyceny własnej i przekazania tej płyty mężowi zaufania

Proste? Nie. Nie proste. Za to konkretne.
Nie każ Nam wierzyć na słowo, że to 1Press, bo tak napisał (choć nie napisał) sprzedawca. Nie każ Nam wierzyć bezwzględnie, że to opisany stan zachowania. bowiem to najczęściej nie jest zgodne z rzeczywistością.
Nie istnieją kolego prawdy oczywiste, których rzetelności chciałbyś dowodzić opisem.. jakże lakonicznym, li tylko sprzedawcy.

Dla przykładu jedna z wycen ofertowych - stan okładki EX+;
wzmiankowany w wątku sprzedawca:
http://allegro.pl/the-alan-parsons-proj ... 90800.html
Co tu mamy?
Ano: obtarcie dość widoczne, back ringwear mocno wyraźny, lekkie defekty na rogach, spine tylko około 65% - niestety brak dobrej fotografii, wygląda na zniszczony.
Zatem stan okładki to w najlepszym układzie VG (RCGS). c.b.d.o

Aaaa... jeszcze widzę Schenkerka i okładeczka w stanie MN-.. hahaha.. trafiła kosa na kamień :mrgreen: tu tylko pół stopnia w porywach bez łachy, ale zawsze - EX lub EX+ maksymalnie z tymi startymi rogami.
Akurat w kwestii Schenkera.. no nie chce mi się dłużej, ale on i jego płyty to u mnie Hall of Fame.
Nie mówię, że to bee.. ale przecenione. ogólnie gość ma fajne płyty(!) i drogie. Bardzo.

Nie wspomnę o pozaginanej okładce Jarreta - Hymn.. + ringwear i wycena :think: :naughty: :naughty:
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alan Parsons Project

#9

Post autor: katar »

Masz 100% racji, zauważyłem, że większość płyt jest źle opisana dlatego, moim wyznacznikiem osoby początkującej, laika, jest inny system i opiszę go chronologicznie

Co do matryc i indexów to napisałem do niego maila, i mi odpisał to co jest na labelu wyryte, znajdę w odpowiedzi i przekleję - wieczorem bo teraz jestem w pracy.

1.Wyszukuję płytę na all która mnie interesuje
2. Sprawdzam komentarze, jeśli jest ich powyżej 3000 i wszystkie są pozytywne to już plus
3. Sprawdzam co sprzedaje - w komentarzach, jakie pozycje i w jakich cenach - pozwala to ocenić, czy płytę kupują amatorzy kwaśnych jabłek po 9pln za boney.m czy pozycje bardziej klasyczne, rockowe etc
4. Jeśli powyższe punktu są w porządku to przechodzę do kroków nastepnych.
5. Opis płyty (tutaj też zauważyłem, że ta pierwsza płyta Alana jest opisana jako EX+ ale wydaje mi się(może sie myle), że to pomyłka sprzedającego i może chciał napisać VG+ ? bo do takiej skali mi osobiście pasuje)
6. Oglądam zdjęcia
7. Szukam płyty w discogs lub allmusic
8. Jeśli jest to wg sprzedawcy pierwsze tłoczenie, staram się odnaleźć informacje z jaką wytwórnią zespół miał podpisany pierwszy kontrakt.
9. klikam kup teraz.



Wiem, że macie ogromną wiedzę, nie staram się na siłę udowodnić, że jestem idealny i nieomylny wyciągam wnioski z każdego waszego postu

Ps. a w ogóle nie lubię kupować na allegro, wolę ebay lub tak jak w przypadku CD - CDjapan. Z Ebaya odstrasza mnie niesety wysyłka ze stanów która kosztuje bagatela 100pln.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#10

Post autor: Wojtek »

katar pisze:
8. Jeśli jest to wg sprzedawcy pierwsze tłoczenie, staram się odnaleźć informacje z jaką wytwórnią zespół miał podpisany pierwszy kontrakt.
To jest słabe :)
katar pisze: Z Ebaya odstrasza mnie niesety wysyłka ze stanów która kosztuje bagatela 100pln.
To ktoś każe kupować w USA?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alan Parsons Project

#11

Post autor: katar »

Wojtek pisze:
katar pisze:
8. Jeśli jest to wg sprzedawcy pierwsze tłoczenie, staram się odnaleźć informacje z jaką wytwórnią zespół miał podpisany pierwszy kontrakt.
To jest słabe :)

To powiedz co jest lepsze :)
Wojtek pisze:
katar pisze: Z Ebaya odstrasza mnie niesety wysyłka ze stanów która kosztuje bagatela 100pln.
To ktoś każe kupować w USA?
Akurat pozycje których szukam i warte uwagi były tylko w USA.
olsza84 pisze:A nie no wiadomo, te co pierwsze na discogs to wiadomo, że musi być wypas ;) Skąd wiesz, że ten egzemplarz ma matryce a1 b1?

Mail od sprzedawcy odnośnie numerów na labelu:

strona A - AL 7002 A-1L
strona B - AL 7002 B-1H

Tak, to co w discogs na pierwszym miejscu jest dla mnie cool i super, tego właśnie szukam, nawet jeśli brzmieniowo jest beznadziejne.
Wojtek pisze:Czyli szukasz jakichkolwiek, byle pierwszych, poza niemieckimi pierwszymi bo te już masz?
Tak to rozumiem.
Jeśli musi być bardzo konkretnie, to tak, szukam wszystkich albumów Alan Parsons Project które w LP są na pierwszym miejscu w discoGS czyli przeważnie US lub wydań japońskich. Jeśli będzie z tym problem, to wyszczególnie dokładnie które wydania mnie interesują.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#12

Post autor: Wojtek »

katar pisze:To powiedz co jest lepsze :)
Liczy się wszystko, ale label i matryce w szczególności.
katar pisze: Tak, to co w discogs na pierwszym miejscu jest dla mnie cool i super, tego właśnie szukam, nawet jeśli brzmieniowo jest beznadziejne.
To mi wystarczy jeśli chodzi o dyskusję :)
katar pisze: Jeśli musi być bardzo konkretnie, to tak, szukam wszystkich albumów Alan Parsons Project które w LP są na pierwszym miejscu w discoGS czyli przeważnie US lub wydań japońskich. Jeśli będzie z tym problem, to wyszczególnie dokładnie które wydania mnie interesują.
To pewnie pomogłoby przyszłym oferentom :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#13

Post autor: darkman »

Dobra chłopaki, nie ma się co przywalać, że gość zbiera co mu się podoba.
Też tak mam :D
Przypominam, że to watek giełdowy - ogłoszenie, a my wilcy-śmy napadli na kolegę jak te kody na swojego leadera.
Pokój i pozamiatane :chores-mop:
:D

Koledze zwrócę tylko uwagę, że
katar pisze: to wyszczególnie dokładnie które wydania mnie interesują.
Nie ma takiej potrzeby, bo mowa tu o płytach wysokonakładowych, częstokroć milionowych.
Przywołane matryce to nie 1Press stricte, ale pierwsze edycje na zasadach ogólnych. Za takie, przy tych nakładach uznajemy wszystkie tłoczenia z 1977 roku. Zatem nie popełnisz błędu uznając je za pierwsze realizacje. I tylko realizacje. kwestia 1Press w sensie tłoczeń nie jest już tak prosta. :P

Osobiście nie rozumiem zbieractwa APP na wydaniach japońskich, ale sam zbieram wszystko S.Richtera na Japońcach więc sam jestem świrem. :character-oldtimer:
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alan Parsons Project

#14

Post autor: katar »

Tak jest. Dzięki kolego :)

Swoją drogą, jestem świeżakiem, nauczę się na własnych błędach, na chwilę obecną mam świra, tak jak kolega dobrze zauważył, "jara" mnie porównywanie tych płyt nawet kolorystyczne, muszę po prostu sprecyzować swój kierunek, a że jestem jaki jestem, to muszę się przekonać na własnej skórze o pewnych kwestiach ;)

Właśnie zawsze mnie to zastanawiało, co to znaczy pierwsze tłoczenie, wszak jeśli czepiamy sie szczegółów, to pierwsze tłoczenie jest tylko jedno ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alan Parsons Project

#15

Post autor: Wojtek »

katar pisze: to pierwsze tłoczenie jest tylko jedno ;)
Problem w tym, że nie :D
Ile wydań, tyle pierwszych tłoczeń ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ