JM Jarre - Electronica przygotowanie

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

JM Jarre - Electronica przygotowanie

#1

Post autor: slajerek »

Przygotowania do odsłuchu premierowo :) nowa wkładka oraz pełna kalibracja gramofonu i głośników mam nadzieję wystarczy;) Nie ma co, po 8 latach przerwy wypada się dobrze przygotować:) ... zwłaszcza że instalację wkładki i kalibrację robiłem po raz pierwszy w życiu... Dzięki temu forum poszło lekko :)
Załączniki
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

JM Jarre - Electronica przygotowanie

#2

Post autor: chudy_b »

No i jak? Urywa łeb? ;)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

JM Jarre - Electronica przygotowanie

#3

Post autor: Myszor »

No właśnie. Kalibracja kalibracją ale jak muza ?
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

JM Jarre - Electronica przygotowanie

#4

Post autor: slajerek »

Urywa :)
Załączniki
klv.jpg
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

JM Jarre - Electronica przygotowanie

#5

Post autor: tollo »

Przy używaniu tej wagi elektronicznej by pomiar był wierniejszy lepiej zdjąć slipmatę, powinna wyrównać się wysokość: waga = slipmata + płyta.
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

JM Jarre - Electronica przygotowanie

#6

Post autor: slajerek »

Dzięki tollo za poradę, też miałem wątpliwości czy ta waga wymaga slipmaty czy nie, do pierwszego odsłuchu wystarczyło - ale faktycznie dzięki - zrobię poprawkę już bez slipmaty :)

Zakładąjac konwencję to brzmieniowo płyta w wersji na winylu powinna być zakwalifikowana jako kiepska ponieważ jest mocno zróżnicowana brzmieniowo. Każdy utwór ma inny mastering i to może być problemem, na pewno gałka głośności będzie w ręce... i o tej potrzebie podkręcania kontroli głośności wolałbym zapomnieć, ale tyle narzekań:) jak wiemy winyle mają mniejszy headroom, także patrząc od strony tego co możemy wyciągnąć brzmieniowo z konkretnych utworów do przedwzmacniacza to wygląda to naprawdę zajebiście, ogólnie ta plyta jest bardzo dobra pod względem brzmienia, zwłaszcza że w wersji mp3 jest co tu dużo mówić słabiej, mam wrażenie że wersja na vinylu jest bardziej surowa, daje źródłowe brzmienia syntezatorów o wiele lepiej i calość brzmi naprawdę świetnie - a może to kwestia wkładki Ortofona, bo wcześniej słuchałem na AT. Do płyty dołączony jest kod do ściągnięcia wersji mp3, ale jednak wydaje mi się, że wersja w mp3 już jest bardziej "ułożona", i ginie gdzieś ten klimat surowego materiału... ja na pewno wolę wersję z winyla.

Muzycznie całkiem niezła, lepiej niż się spodziewaliśmy. Są bardzo dobre momenty, ale są też słabsze - w końcu to 2xLP, ale rękę JMJ oraz nawiązana do jego starszych kompozycji czuje się w każdym utworze. Odsłuchanie tej płyty było bardzo sympatycznym przeżyciem :)
sysilmar2
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2015, 09:42

JM Jarre - Electronica przygotowanie

#7

Post autor: sysilmar2 »

Zaraz biorę się za słuchanie. Wprawdzie tylko ze spotify, ale zżera mnie ciekawość.
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

Re: JM Jarre - Electronica przygotowanie

#8

Post autor: slajerek »

Ponowię to że nie polecam słuchać tego albumu w wersji elektronicznej ;-)
ODPOWIEDZ