(Off) Top Wszech Czasów

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

(Off) Top Wszech Czasów

#91

Post autor: eenneell »

Nie będę się wypowiadał na temat "Metalu"...
Po części mam podobne podejście jak vinylpiotrek ...
Obchodzę to szeroooookim łukiem :(
Ale rozumiem też przedmówców, którzy to lubią :)
PS
Black Sabbath to heavy metal (czy hard rock?--- wsio rawno :mrgreen: )
Bo jeżeli tak to jednak nie obchodzę tak szeroko... :)
PS2
Do siego Roku :!:
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

(Off) Top Wszech Czasów

#92

Post autor: Frenzy »

Dla wszystkich, którzy uważają, że metal to wyłącznie synonim hałasu, wulgarności i śpiewania o głupotach... Proszę tylko przesłuchać w całości:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SN5Hzs6lDLU[/youtube]

Oczywiście sama nazwa zespołu może być dla niektórych odrażająca i jednoznacznie sugerująca absolutnie wszystko. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc biorąc pod uwagę sam wiek poszczególnych forumowiczów, to nikt nigdy z nikim na tym polu się nie dogada (jeśli ogólnie można to tak ująć). Ja nie zamierzam włączać się do dyskusji na ten temat, bo przecież "de gustibus non est disputandum".
Darek

Re: (Off) Top Wszech Czasów

#93

Post autor: Darek »

eenneell pisze:Nie będę się wypowiadał na temat "Metalu"...
Po części mam podobne podejście jak vinylpiotrek ...
Obchodzę to szeroooookim łukiem :(
Ale rozumiem też przedmówców, którzy to lubią :)
PS
Black Sabbath to heavy metal (czy hard rock?--- wsio rawno :mrgreen: )
Bo jeżeli tak to jednak nie obchodzę tak szeroko... :)
PS2
Do siego Roku :!:
BS bardziej bym podciagnol pod pogranicze HR i Metalu. Dla jednych bedzie to HR dla innych Metal juz wiele roznych wypowiedzi spotkalem w kazdym badz razie lubie ich :twisted:

Do siego metalwego - bluesowego - jazzowego - pop - disco polo itd :mrgreen: :dance: :violin: :banana-dreads: :banana-stoner: :banana-rock: :banana-guitar: :character-beavisbutthead: :happy-cheerleaderkid: :happy-wavemulticolor: :music-listening: :music-headbanger: :music-rockon: :music-rockout: :music-singing: :law-policered: :law-policeblue: :obscene-drinkingbuddies: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingdrunk: :obscene-drinkingfaded: :occasion-partyangel: :occasion-partyblower: :orcs-censored: :orcs-cheers: :romance-grouphug: :violence-duel: :text-happynewyear:
happy 2014.jpg
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

(Off) Top Wszech Czasów

#94

Post autor: eenneell »

Darek pisze:BS bardziej bym podciagnol pod pogranicze HR i Metalu. Dla jednych bedzie to HR dla innych Metal juz wiele roznych wypowiedzi spotkalem w kazdym badz razie lubie ich
Czyli razem lubimy tych"dziadków" :mrgreen:
Mam nadzieję, że jest to 1 wpis na forum w tym rocku :D
Jeżeli tak- to mam Was :dance: , jeżeli nie- to nie mam Was :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 01 sty 2014, 12:20 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

(Off) Top Wszech Czasów

#95

Post autor: zoombie »

Marudzicie koledzy z tym Topem - budzę się rano (znaczy się prze południem), włączam trójkę i co słyszę?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t-YJyffWh3s[/youtube] :dance: :dance: :dance: :dance:

Nie wiem, które miejsce, biorąc pod uwagę porę dnia to pewnie odległe, ale jest! :clap: I mam nadzieję, że to nie jedyny ich utwór w tym zestawieniu (Epitafium jest chyba bardziej popularne i nie zdziwiłbym się, jeśli okaże się, że jest wyżej)

A teraz pora na śniadanko ;)

EDIT!
A!, Zupełnie bym zapomniał. Szczęśliwego Nowego Roku! :)
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: (Off) Top Wszech Czasów

#96

Post autor: cezi »

zbyszek1982 pisze:
Jako filolog mam niestety tę przypadłość, że doskonale rozumiem o czym ci kolesie śpiewają, a wyśpiewują straszne głupoty :)
Hehe, ja tez jestem po filologii. ale przygodę z angielskim zacząłem właśnie dlatego, że właśnie za cholerę nie rozumiałem o czym kapele metalowe śpiewają. W końcu lat 80'tych nie było jeszcze kaset czy płyt z dostępnymi tekstami po angielsku, a jak były to niestety nie na kieszeń licealisty. Pierwsze teksty płyt, które przetłumaczyliśmy ze słuchu razem z kumplem to King Diamond - Abigail i Them. Było to gdzieś w roku 1989. Pamietam, że dysponowałem jakimiś kserówkami polskich tekstów, więc troche łatwiej było mi robic skrypt tekstu oryginalnego:))

P.S. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

(Off) Top Wszech Czasów

#97

Post autor: eenneell »

Dla mniejszych fanów H.M.(itp) Koncert Noworoczny z Wiednia 2014 ;) (TVP2)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

(Off) Top Wszech Czasów

#98

Post autor: Pawelec »

Tak, słucham teraz Trójki i wiem, że większość to robi – i dobrze (może z wyjątkiem eenneell'a) :D . Od pewnego długiego czasu przeszedłem na drugą stronę mocy i na co dzień katuję swoje uszy jazzem. Odkrywam nowe doznania, poznaję nowe instrumenty, ich szczególne brzmienie pędzone wnętrzem perfekcyjnych muzyków….. Wszelkiej maści standardy wykonywane przez to nowe układy pokazują całą wirtuozerię muzyków, widać ich inspiracje i nastroje, a także powody które mają znaczący wpływ na brzmienie kolejnej wersji muzycznej. To tak a propos nigdy nie mów nigdy - Cezi. ;) Top jednak przypomina mi o moich muzycznych inspiracjach z lat młodości od których mimo zmiany „preferencji” w sztuce, nie odwracam się i nie buduję fanatycznej nienawiści……
Przed chwilą swoją część zakończył Piotrek Baron, a ja odhaczyłem kolejną pozycję – King Crimson „Starless” by wyciągnąć płytę z odległej półki i postawić w kolejce do odsłuchu w wolnym czasie. Tak co roku tworzę kupkę płyt by w krótkim czasie płyty, które na co dzień pokrywa kurz pobudziły moje wspomnienia z lat szalonych……
Szczęśliwego Nowego 2014, otwarcia na nowe i poszanowanie starego także w sztuce muzycznej… :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

(Off) Top Wszech Czasów

#99

Post autor: eenneell »

Pawelec pisze:Tak, słucham teraz Trójki i wiem, że większość to robi – i dobrze (może z wyjątkiem eenneell'a) :D
Ja oglądam Koncert Noworoczny z Wiednia 2014 ;)
a słucham Top Wszech Czasów, teraz Clapton -65
I Luis A.-64 :dance:
:D
Niema co się czepiać- niezła lista...
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: (Off) Top Wszech Czasów

#100

Post autor: motown »

Pawelec pisze:Przed chwilą swoją część zakończył Piotrek Baron, a ja odhaczyłem kolejną pozycję – King Crimson „Starless”
Kiedy się obudziłem, leciał właśnie ten utwór... Ależ to jest świetny numer, dawno go nie słyszałem. Dlaczego nie mam tego na winylu?

Potem wróciły wspomnienia przy waszym ulubionym zespole Led Zeppelin. Since I've Been Loving You jest genialne, wokal Planta i gra Bonzo po prostu miażdży!

A teraz Metallica, też fajnie gra ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Darek

(Off) Top Wszech Czasów

#101

Post autor: Darek »

fajnie jest posluchac.... wspomnienia :D wlasnie leci Grechuta
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

(Off) Top Wszech Czasów

#102

Post autor: Pawelec »

W 1974 roku byłem na koncercie w Kongresowej. Omega - dziewczynę o perłowych włosach pamiętam jak dziś. Jako support SBB (niezapomniane) i już wtedy miałem problem na co poszedłem? ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

(Off) Top Wszech Czasów

#103

Post autor: motown »

Wiecie co, dla mnie Top jednak jest wyjątkowy i dziś mam święto. Żadna stacja nie gra teraz takich utworów, w ogóle nikt teraz tak nie gra. Nigdzie nie ma takich utworów obok siebie, w całości, bez zagadywania, bez wyciszania, bez reklam.

I nagrywam wszystko, jak za dawnych lat. Nieziemska retrospekcja.


A z głośników Pink Floyd - Time...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

(Off) Top Wszech Czasów

#104

Post autor: zoombie »

motown pisze:A z głośników Pink Floyd - Time...
I zaraz po - Led Zeppelin "Whole Lotta Love" ;) na 33

A na 32 znów Kamanda Pinka Floyda i "Hey you"
Darek

Re: (Off) Top Wszech Czasów

#105

Post autor: Darek »

zoombie pisze:
motown pisze:A z głośników Pink Floyd - Time...
I zaraz po - Led Zeppelin "Whole Lotta Love" ;) na 33

A na 32 znów Kamanda Pinka Floyda i "Hey you"
A na 30 !!!!!!! Wiadomosci i reklamy :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ