(Off) Top Wszech Czasów

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Top Wszech Czasów

#61

Post autor: zoombie »

vinylpiotrek pisze:Baby I'm Gonna Leave You z płyty Joan Baez In concert wgniotło mnie w fotel, pod podłogę i wybiło zęby.
Jest to gdzieś dostępne do posłuchania? - bo na jutubie zawartość została zablokowana
Ewentualnie o którą z tych płyt chodzi?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Top Wszech Czasów

#62

Post autor: vinylpiotrek »

http://allegro.pl/joan-baez-in-concert- ... 55822.html
Niby tą, ale cena z sufitu (ale płyta dośc często do kupienia za 15-20 zł)
Obrazek
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Top Wszech Czasów

#63

Post autor: zoombie »

vinylpiotrek pisze:http://allegro.pl/joan-baez-in-concert- ... 55822.html
Niby tą, ale cena z sufitu (ale płyta dośc często do kupienia za 15-20 zł)
I w dodatku "Nie umawiam się na odbiór osobisty" :evil: :roll: , a podaje, że jest z miasta Łodzi
Może się trafi inna.
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Top Wszech Czasów

#64

Post autor: kaZ »

vinylpiotrek,
i dorobiłeś !
Idę szukać płyty na półeczce ;)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Top Wszech Czasów

#65

Post autor: Robert007Lenert »

I o to chodzi w tej zabawie. Dzieki temu jest szansa poznac wczesniej nieznane, badz przypomniec sobie po latach jakas muzyczna perełke.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Top Wszech Czasów

#66

Post autor: motown »

vinylpiotrek pisze:A największa "zasługą" to było przyczynienie się do powstania tego przeokropnego wymysłu jakim jest HEWIMETAL...koszmar!
No z takimi argumentami to się nie dyskutuje. Jednak jesteś ignorantem...
Ciekawe jak rozumiesz pojęcie "heavy metal", ale jeśli od razu orzekasz, że to "przeokropny koszmar", to nie mamy o czym rozmawiać.
eenneell pisze:
KasparHauser pisze:a-ha, i przydałoby się zmienić nazwę wątku, bo o TOPie wszechczasów to była mowa w kilku postach na pierwszej stronie :lol:
Zmienić na...


"Off Top Wszech Czasów" :D
;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

(Off) Top Wszech Czasów

#67

Post autor: vinylpiotrek »

motown pisze: Jednak jesteś ignorantem...
Tez mocny argument, niema co.
motown pisze:ale jeśli od razu orzekasz, że to "przeokropny koszmar", to nie mamy o czym rozmawiać.
Kwestia gustu, tym razem????
a może kwestie fundamentalne, jak odróżnienie DOBRA Obrazek
od ZŁA. Obrazek
Mim zdaniem poza nielicznym wyjątkami "METAL" gwałci wszystkie kanony estetyki nie oferując nic w zamian poza halasem, szokowaniem, wulgarnościa itd.
Ale swoją drogą znamienne, że nawet wśród miłosników HEWIMETALU, bardzo rzadko, jesli w ogóle, można się spotkać ze stwierdzeniem, żeby ich ulubiona "muzyka" była PIĘKNA.
Obrazek
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

(Off) Top Wszech Czasów

#68

Post autor: motown »

vinylpiotrek, proszę, nie brnij, nie kompromituj się...

Naprawdę twoje muzyczne zacofanie jest zatrważające. Żaden miłośnik muzyki nie mówi, że jakiś gatunek jest okropny, koszmarny. W każdym gatunku znajdzie się coś dobrego. Widziałeś kiedyś żebym pisał "folk jest koszmarny"?

A zestawienie jakiegoś wiosła Nationala z okładką płyty Bloodbath to absurd. Co poeta chciał przez to powiedzieć? Dobro? Zło? Maryja zawsze dziewica vs. szatan? Czy ty aby nie pomyliłeś forum, bojowniku o jedynie słuszny gatunek muzyczny?


O gustach się nie dyskutuje. Życzę ci więcej tolerancji i dystansu. Ale być może heavy metal nie jest dla ciebie - zatem nie słuchaj i nie staraj się zrozumieć, tylko nie pisz, że jest "okropny".
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

(Off) Top Wszech Czasów

#69

Post autor: vinylpiotrek »

motown pisze:A zestawienie jakiegoś wiosła Nationala
Taki instrument nazywa sie DOBRO.

W rozmowach o sztuce nie ma miejsca na poprawność polityczną.

A HEAVY METAL, zdaje się w założeniu ma być ZŁY, zreszta te okładki mogą być dowodem.
motown pisze:Ale być może heavy metal nie jest dla ciebie -
Funk, czy Motown Sound są "nie dla mnie" ale nigdy nie powiem, że to ZŁO.
motown pisze:Widziałeś kiedyś żebym pisał "folk jest koszmarny"?
Folk nie jest określonym stylem muzycznym.
Ani tym bardziej gatunkiem, odwołującym się do negatywnych motywów, emocji, odrzucającym to co piękne.
Folk jest zbiorowym okresleniem dziedzictwa wielu pokoleń ludzi z całego świata.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

(Off) Top Wszech Czasów

#70

Post autor: Wojtek »

Tak Piotrek, śledzę wątek od początku. Naprawdę wychodzisz na niezłego snoba muzycznego tutaj :)

Nie zdarza mi się to często, ale tym razem w pełni zgadzam się z motownem.

O muzyce warto dyskutować, ale raczej nie na zasadzie "ta muzyka jest be, za to ta jest super, bo tamto to gówno, paszkwil".

Pamiętacie wątek o wymienianiu "muzycznego gnoju"? Pamiętacie co się z nim stało?
No właśnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

(Off) Top Wszech Czasów

#71

Post autor: zoombie »

vinylpiotrek pisze:A HEAVY METAL, zdaje się w założeniu ma być ZŁY, zreszta te okładki mogą być dowodem.
Chyba Piotrku za bardzo wrzucasz wszystko do jednego worka. Heavy Metal ma różne odcienie. Z pewnością jest w nim wiele propagowania zła, ale można na to tez spojrzeć jako formę wykrzyczenia bólu przez twórców. Oczywiście, ta forma ma prawo Ci nie odpowiadać.
Mnie też satanizm i tym podobne postawy nie odpowiadają, ale TSA, AC-DC - czemu nie? Zresztą większości anglojęzycznych tekstów nie znam, ale np. Judas Priest muzycznie całkiem mi odpowiada (zwłaszcza "Turbo", czy "Priest- Live").
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: (Off) Top Wszech Czasów

#72

Post autor: cezi »

vinylpiotrek pisze:
Mim zdaniem poza nielicznym wyjątkami "METAL" gwałci wszystkie kanony estetyki nie oferując nic w zamian poza halasem, szokowaniem, wulgarnościa itd.
Ale swoją drogą znamienne, że nawet wśród miłosników HEWIMETALU, bardzo rzadko, jesli w ogóle, można się spotkać ze stwierdzeniem, żeby ich ulubiona "muzyka" była PIĘKNA.

Ja twierdzę, że heavy metal jest PIĘKNY. A swoją drogą nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale czytałem kilka angielskich artykułów, w których geniusz sp. Chuck'a Schuldiner'a był porównywany z geniuszem Mozarta. I artykuły były pisane przez eksperta muzyki poważnej!

@vinylpiotrek - przeraża mnie twój elementarny brak szacunku i tolerancji do muzyki której subiektywnie nie trawisz. Legendy metalu: Black Sabbath, Iron Maiden, Metallica, Slayer, Megadeth sprzedało z pewnością kilkaset milionów płyt. Czy świat przez to stał się gorszy, jesli z Twojego głupiego ( bo rzeczy trzeba nazwać po imieniu) założenia heavy metal miałby być zły ?

Cezi

P.S. Na marginesie - w chwili obecnej najbardziej znane i UZNANE polskie zespoły za granicą to Behemoth i Vader:)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: (Off) Top Wszech Czasów

#73

Post autor: motown »

vinylpiotrek pisze:Taki instrument nazywa sie DOBRO.
Aha, chodziło o gitarę akustyczną typu Dobro ;]
Mimo wszystko nie czaję co ma ta gitara do jakiejś okładki zespołu metalowego...
vinylpiotrek pisze:A HEAVY METAL, zdaje się w założeniu ma być ZŁY, zreszta te okładki mogą być dowodem.
To nie jest takie proste i jednoznaczne. Ale nie można powiedzieć, że metal jest z założenia zły.
Spłycasz i prymitywizujesz metal. Tematyka i forma utworów metalowych jest przeróżna. Kompozycje są naprawdę ciekawe, instrumentarium rozbudowane. Są też kawałki genialne w swej prostocie. Nie można wszystkiego wrzucić do jednego wora i powiedzieć, że to koszmar.
vinylpiotrek pisze:Folk nie jest określonym stylem muzycznym.
Ani tym bardziej gatunkiem, odwołującym się do negatywnych motywów, emocji, odrzucającym to co piękne.
Folk jest zbiorowym okresleniem dziedzictwa wielu pokoleń ludzi z całego świata.
Jak najbardziej jest. Termin jest szeroki, ale funkcjonuje także jako gatunek muzyczny.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

(Off) Top Wszech Czasów

#74

Post autor: vinylpiotrek »

zoombie pisze:AC-DC
Odkiedy AC/DC to Metal?
Wykrzyczęć spoko.
Nie drążmy juz dłużej sprawy Metalu, chciałem tylko wytłumaczyć się MOTOWNowi z mojego aż tak negatywngo podejścia, które nie jest TYLKO kwestią gustu i estetyki, a bardziej podejścia .
zoombie pisze:ale można na to tez spojrzeć jako formę wykrzyczenia bólu przez twórców.
Tylko uszanówac czyjś ból to jedno ale nazwanie to go po imieniu, że ból jest ZŁY , bądż dorabianie innej ideologi to drugie.

A że człowiek jest perwersyjną istota, czasem lubimy to co ZŁE.
Mam chyba z 3 czy 4 płyty, których nigny bym nie nazwał dobrymi , ale w pewnych sytuacjach sporadycznie lubię posłuchac.
np HOLE - Pretty Is In The Inside.
Wielu z nas lubi się czasem napić wódki mimo że jej smaku nie lubi.
cezi pisze:P.S. Na marginesie - w chwili obecnej najbardziej znane i UZNANE polskie zespoły za granicą to Behemoth i Vader:)
Sukces handliowy to inna rzecz.
cezi pisze:Czy świat przez to stał się gorszy,
A czy ktoś się stał od niego Lepszy?
A negatywne reperkusje jakies tam są, choć nie az takie jak te , które powoduje/ potęguje gangsta rap.
cezi pisze:@vinylpiotrek - przeraża mnie twój elementarny brak szacunku i tolerancji do muzyki której subiektywnie nie trawisz.
Już napisałem, ze mój AZ tak negatywny stosunek do Metalu nie wynika tylko z gustu, ale z fundamentalnego podejścia do sztuki.
Tolerancji?
Niestety MUSZĘ TOLEROWAĆ, nie mam na to wpływu i SZANUJĘ wolnośc wyboru słuchaczy.

Wracając do tematu od którego ta dyskusja się zaczęła, to wychwalanie w kółko do znudzenia tych samych kilku twórców w państwowych mediach (często nawet dobrych i znaczących twórców), przypomina mi tzw. pieprzenie o szopenie, czyli nachalne obrzydzanie muzyki Chopina w szkołach ( i nie tylko) przed laty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: (Off) Top Wszech Czasów

#75

Post autor: Robert007Lenert »

"Dobro i zło" jedno ma imie. Przyklad ponizej. Ten sam gitarowy u steru i jego jakże odmienne dwa projekty.
"Dobro"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b9bLUF_bKQo[/youtube]

"Zło"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pNnnr6wzmEc[/youtube]
ODPOWIEDZ