Granice sztuki.....

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Granice sztuki.....

#31

Post autor: vinylpiotrek »

eenneell pisze:dla mnie nie jest sztuką
Typowy produkt użytkowy.
Podobnie jak inne towary potrzebne do zorganizowania dyskoteki w remizie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Granice sztuki.....

#32

Post autor: Reymont »

Jeśli dla kogoś ta piosenka jest sztuką to osobiście nie mam z tym problemu. Dla mnie nie jest.
Granica ta jest sprawą indywidualną i na dodatek ruchomą w czasie.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Granice sztuki.....

#33

Post autor: eenneell »

Ja nie dyskredytuję Osoby. która uważa to za "sztukę" ( bo "nie jest ładne co jest ładne tylko co się komu podoba") tylko podziwiam "gust" muzyczny ;)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Granice sztuki.....

#34

Post autor: Reymont »

eenneell pisze:Ja nie dyskredytuję Osoby. która uważa to za "sztukę" ( bo "nie jest ładne co jest ładne tylko co się komu podoba") tylko podziwiam "gust" muzyczny ;)
Nie napisałem przecież, że kogoś dyskredytujesz. Przedstawiłem prywatną def. granicy sztuki.
Jedyne, co dla kogoś może stanowić problem, to ilość osób mających taki, jak to napisałeś "gust". Mi to nie przeszkadza (że jest ich pewnie większość).
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Granice sztuki.....

#35

Post autor: vinylpiotrek »

Tylko, jest taka sprawa, że pewno, większość tych, którzy mają taki gust, traktują muzykę zupełnie inaczej niż, my i sobie takich pytań nie zadają.
Największą zagadką są tak zwani koneserzy tandety, ale to temat na inną dyskusję...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Granice sztuki.....

#36

Post autor: Robert007Lenert »

"Wiekszosc ludzi nie pozna dobrej muzyki nawet w przypadku gdy ta podejdzie i ugryzie ich w dupe" Frank Zappa
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Granice sztuki.....

#37

Post autor: eenneell »

Robert007Lenert pisze:"Wiekszosc ludzi nie pozna dobrej muzyki nawet w przypadku gdy ta podejdzie i ugryzie ich w dupe" Frank Zappa
Postrzegam, że niektóryś w dupę gryzie raczej ta gorsza forma muzyki (/ sztuki)i nie akceptują faktu, że Sztuka istnieje i ma granice swoje :(
Nazywanie wszystkiego co człek tworzy sztuką -jest nieco debilnym podejściem do... sztuki!...
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Granice sztuki.....

#38

Post autor: Robert007Lenert »

Dam taki skrajny, przejaskrawiony przyklad. Misiu jest dyletantem muzycznym...jednak uparl sie i bedzie "komponowal' i "pisal" piosenki. Poszedl na przyspieszony kurs gitarowy i wzglednie opanowl hit "Bialy mis".... bo mu mis pasowal :) Po pewnym czasie nauczyl sie go grac troszke szybciej... a do tego zmienil nieco tekst i zaspiewal o czarnym misiu dla dziewczyny. W swoim mniemaniu byl kreatywny. Czyli co.....zostal artysta???
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9670
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Granice sztuki.....

#39

Post autor: Cracker »

Pozwolisz Robert że nie zgrzeszę skromnością i odpowiem Ci cytując siebie z pierwszej strony. :)
Cracker pisze:W każdej twórczości jest tak, że mniejszość tworzy sztukę a cała reszta tandetę, szmirę, chałturę i kicz, które oczywiście sztuką nie są ; co nie znaczy że nie mają odbiorców.
Misiu nie został artystą , został tandeciarzem. :lol:
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Granice sztuki.....

#40

Post autor: eenneell »

Ale Misio może w przyszłości ziotać artystą ;)
Pamiętam jak the Cure na początku (jakieś 30 lat temu) "pocili się" grając... i męczyli gitary- Muzyką jednak się przebili!
Ja jednak myślę, że można być artystą nie będąc wirtuozem, I nie każdy wirtuoz jest artystą :(
Przykładem mogą być wszelkie "Idole", czy inne "Vojsy of Poland"etc, gdzie wygrywający posiada walory głosowe, czy inne, ale nic nie potrafi dać od siebie i znika... (Nie twierdzę, że taka Brotka jest automatycznie wybitną artystką, ale coś tam śpiewa i nie jest to totalnym kiczem /niczem, i jest rozpoznawalna)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Granice sztuki.....

#41

Post autor: Robert007Lenert »

Sztuka w tym przypadku muzyka rodzi sie w glowie. Ja nie pije do misia , ze ma slaby warsztat wykonawczy... ja pije, ze nie Tworzy. Czy teraz jasne ?
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Granice sztuki.....

#42

Post autor: dalmatyn »

Biały miś był ciulowy. Niestety czarny mnie zawiódł, sądziłem że zmaże tę misiową hańbę... A tak serio, to Robert007Lenert, bardzo trafnie to ująłeś.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granice sztuki.....

#43

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:ja pije, ze nie Tworzy.
Dlatego, że wykorzystał inny materiał i go przerobił czy z innej przyczyny?

Bo jeśli to pierwsze to... ło cholera, nawet nie wiecie ilu "nietwórców" macie w swoich płytotekach ;)

Sztuka + "zdrowy rozsądek" = śmiechu warte. Więcej spontaniczności i otwartości (tolerancji?), a mniej kija od miotły pod koszulą ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Granice sztuki.....

#44

Post autor: vinylpiotrek »

Wojtek pisze:Dlatego, że wykorzystał inny materiał i go przerobił czy z innej przyczyny?
Jeśli go twórczo przerobił, to tak, jeśli próbował nasladować i i tak 100% nie wyszo, to nie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granice sztuki.....

#45

Post autor: Wojtek »

Hmm... w takim razie szkoda, że jak Pan Mietek wyjmuje gitarę i przy ognisku nad jeziorem śpiewa z gromadą szanty, to to "jeszcze nie jest" sztuka ani czyn artystyczny...

Powtórka z rozrywki (kieruję to także do Ciebie Robercie): why not?
To jest chyba jednak zbyt trudne pytanie na tą dyskusję :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ