Magazyn prog rockowy

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Magazyn prog rockowy

#1

Post autor: threaz »

Witam,
zastanawiam się ostatnio czy można w Polsce dorwać jakieś muzyczne czasopismo poświęcone ProgRockowi? Może być ono również w języku angielskim. Interesuje mnie format papierowy :)
Roszp
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2013, 11:28
Gramofon: DIY
Kontakt:

Magazyn prog rockowy

#2

Post autor: Roszp »

Polecam kwartalnik Lizard - świetna jakość tekstów, ładnie wydany, płyta z progami w gratisie.
Zapraszam na mojego bloga o muzyce i nośnikach:
www.tonskladowy.pl
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Magazyn prog rockowy

#3

Post autor: threaz »

Łał! Dokładnie czegoś takiego szukałem! Wielkie dzięki za wskazanie go :) Z tego co widzę, dostanę go nawet w Empiku.

Ciekawi mnie tylko czy to zdanie jest prawdziwe: „Lizard” to jedyny w Polsce magazyn dla fanów rocka progresywnego?
Roszp
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2013, 11:28
Gramofon: DIY
Kontakt:

Magazyn prog rockowy

#4

Post autor: Roszp »

Niestety tak. Nie mamy rozbudowanego rynku czasopism muzycznych. Oczywiście można sięgać po czasopisma zagraniczne, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy jest jakieś stricte ukierunkowane na muzykę progresywną.
Zapraszam na mojego bloga o muzyce i nośnikach:
www.tonskladowy.pl
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Magazyn prog rockowy

#5

Post autor: threaz »

Niemniej jednak bardzo się cieszę, że odnalazłem czasopismo, które porusza praktycznie dokładnie takie tematy, jakie mnie interesują. Opcja, która pozwala na zamawianie poprzednich wydań jest świetna. Trzy właśnie do mnie idą. Jeszcze raz wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Magazyn prog rockowy

#6

Post autor: Tyrystor »

Nie mam co prawda prenumeraty, ale i tak od dwóch Lizarda regularnie kupuję i posiadam na półce wszystkie numery oprócz pierwszego. Często do nich wracam - świetne źródło wiedzy :)
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Magazyn prog rockowy

#7

Post autor: vinyl_freak »

Roszp pisze: Oczywiście można sięgać po czasopisma zagraniczne, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy jest jakieś stricte ukierunkowane na muzykę progresywną.
Z zagranicznych gorąco polecam:
1) Flashback Magazine http://www.flashbackmag.com/ - 212 stron!!!!
2) Shindig Magazine http://www.shindig-magazine.com/

Oba na bardzo wysokim poziomie niestety raczej nieosiągalnym dla Lizarda.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Magazyn prog rockowy

#8

Post autor: Robert007Lenert »

threaz pisze:Niemniej jednak bardzo się cieszę, że odnalazłem czasopismo, które porusza praktycznie dokładnie takie tematy, jakie mnie interesują. Opcja, która pozwala na zamawianie poprzednich wydań jest świetna. Trzy właśnie do mnie idą. Jeszcze raz wielkie dzięki!
Mam nadzieje, ze nie pominales nr z swietnym artykulem dotyczacym Magmy, projektow z nia zwiazanych...oraz innych formacji z kregu Zeuhl...plyta tez w tym klimacie.
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Re: Magazyn prog rockowy

#9

Post autor: threaz »

vinyl_freak pisze:
Roszp pisze: Oczywiście można sięgać po czasopisma zagraniczne, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy jest jakieś stricte ukierunkowane na muzykę progresywną.
Z zagranicznych gorąco polecam:
1) Flashback Magazine http://www.flashbackmag.com/ - 212 stron!!!!
2) Shindig Magazine http://www.shindig-magazine.com/

Oba na bardzo wysokim poziomie niestety raczej nieosiągalnym dla Lizarda.
Łał, prezentuje się naprawdę genialnie. Wiesz może jak to jest z wysyłką od Polski, jeżeli w ogóle taka opcja jest przewidziana (w co szczerze wątpię)? Wersja elektroniczna będzie ostatecznością, ponieważ lubię mieć ten kontakt z prasą, tak samo jak z winylami i książkami. Niby można mieć to wszystko na laptopie, ale uczucie, kiedy możesz doświadczyć tego "na własnej skórze" jest niezastąpione!
Mam nadzieje, ze nie pominales nr z swietnym artykulem dotyczacym Magmy, projektow z nia zwiazanych...oraz innych formacji z kregu Zeuhl...plyta tez w tym klimacie.
Jeżeli chodzi o numer wiosenny, oczywiście. W sumie to mój ulubiony numer, wśród tych, które posiadam. Pamiętam jednak, że do owego numeru był dołączony kompakt z neo-progiem, a do zimowego numeru tego samego roku, faktycznie załączony był wspaniały "magmowy" krążek :>

Pozdrawiam,
Damian
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Magazyn prog rockowy

#10

Post autor: vinyl_freak »

threaz pisze:Wiesz może jak to jest z wysyłką od Polski, jeżeli w ogóle taka opcja jest przewidziana (w co szczerze wątpię)?
Flashback kupuje w sklepie Megadisc w Warszawie ( www.megadisc.pl ) Shindig! kupuje mi znajomy, który mieszka w UK, nie ma problemu z prenumeratą i wysyłką do PL. Płacisz przez PayPal. Szczegóły znajdziesz na stronie Shindig! w zakładce"subscribe".
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41882
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Magazyn prog rockowy

#11

Post autor: Wojtek »

threaz pisze:Wiesz może jak to jest z wysyłką od Polski, jeżeli w ogóle taka opcja jest przewidziana (w co szczerze wątpię)?
Dlaczego? Nie przesadzajmy, jest 2013.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Magazyn prog rockowy

#12

Post autor: Darek »

Dzisiaj wpadly mi w rece 2 czasopisma Wspaniale wydane i cala masa informacji o plytach i o wykonawcach. Kazdy numet zawiera CD w jednym jest plyta Head Space a w drugim skladak Take the long way home.
Wersja on line
http://www.progrockmag.com/category/magazine/

Ja mam takie
DSCF5555.JPG
DSCF5554.JPG
DSCF5553.JPG
DSCF5552.JPG
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Magazyn prog rockowy

#13

Post autor: threaz »

Zazdroszczę, konkretny content. Widzę, że w kolejnym numerze będzie prezentowany Camel. Chyba pokuszę się o subskrypcję i to nie w wersji elektronicznej. No wspaniale to wygląda!

Edit:
W Polsce poki co musimy zadowolić się nowym numerem Lizarda, nieco spóźnionym jak zresztą każdy. Dzisiaj pójde do Empiku, mam nadzieję, że już jest.
Darek

Re: Magazyn prog rockowy

#14

Post autor: Darek »

threaz pisze:Zazdroszczę, konkretny content. Widzę, że w kolejnym numerze będzie prezentowany Camel. Chyba pokuszę się o subskrypcję i to nie w wersji elektronicznej. No wspaniale to wygląda!

Edit:
W Polsce poki co musimy zadowolić się nowym numerem Lizarda, nieco spóźnionym jak zresztą każdy. Dzisiaj pójde do Empiku, mam nadzieję, że już jest.
W orginale jest o niebo lepsze tymbardziej ze dostajesz jeszcze CD (nagrane bardzo ladnie) Orginalne numery mozesz kupic na ebay Tylko jest to troche drogie ( £7.99 + wysylka) ale mozna tez tansze kupic tyle ze uzywki. Napewno z czystym sumieniem moge polecic ten magazyn. Nakrece filmik i dam linka aby mozna bylo zobaczyc calosc jak wyglada. Wersja on line tez jest fajna ale porownac to mozna do sluchania mp3 i winyla czy CD. Moze tylko ja tak to odbieram ale te wszystkie pisma, gazety, ksiazki w kompie sa puste
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Re: Magazyn prog rockowy

#15

Post autor: threaz »

Darek pisze:Nakrece filmik i dam linka aby mozna bylo zobaczyc calosc jak wyglada.
Byłbym wdzięczny. Myślę, że nie tylko ja.
Darek pisze:Wersja on line tez jest fajna ale porownac to mozna do sluchania mp3 i winyla czy CD. Moze tylko ja tak to odbieram ale te wszystkie pisma, gazety, ksiazki w kompie sa puste
Dokładnie o tym wcześniej wspominałem.
ODPOWIEDZ