Przywoływanie wspomnień, czyli przy jakiej muzyce ...?

Tematy wspólne dla wszystkich gatunków muzycznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 261
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Przywoływanie wspomnień, czyli przy jakiej muzyce ...?

#1

Post autor: kraf101 »

Muszę przyznać, że w odróżnieniu od wielu osób tutaj, ja słucham muzyki bezrefleksyjnie, bez specjalnych emocji, i generalnie jakieś utwory, czy albumy nie przywołują jakichś konkretnych wspomnień. Ale ……

1. Tangerine Dream „Poland”, pomimo że nie byłem wielkim fanem, to było przy tym pierwsze bzykanie. Z radia Elizabeth-Stereo leciało, chyba jakiś „Klub Nagrywania Płyt z Trójki”

2. Oldfield „Five Miles Out” i „Crisis”. Nie dość, że te albumy, to jak dla mnie upadek Oldfielda, to jeszcze kawałki „Moonlight Shadow” i „Crises” były przebojami lata chyba rok po roku i leciały non-stop, z każdego pi!@#$%^$&*nego grundiga na wszystkich polach namiotowych ludowej ojczyzny. Wkurw i ból zębów pozostawiły głęboki uraz do dzisiaj.

Tak na jesień mnie na wspomnienia naszło, to jak to u innych z tym jest, nieśmiałe się pytam. :?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przywoływanie wspomnień, czyli przy jakiej muzyce ...?

#2

Post autor: Wojtek »

Mam wyryte w mózgu że w 1993 kiedy odbieraliśmy z rodzicami świeżo sprowadzone z DE srebrne Audi 80 od lakiernika to pierwszą piosenką, która leciała z samochodowego odbiornika było "Red Red Wine" UB40.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rudinho
Posty: 607
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przywoływanie wspomnień, czyli przy jakiej muzyce ...?

#3

Post autor: Rudinho »

Byłem u kumpla świadkiem na weselu. Jak jechaliśmy po pannę młodą (taki wiejski obyczaj :D) to w radio leciało "Highway to Hell" AC/DC ;)
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Przywoływanie wspomnień, czyli przy jakiej muzyce ...?

#4

Post autor: Jozi »

Ja pamiętam upojną nockę przy płycie ELO 'Time" :) :) :)
Było to gdzieś pod koniec lat 90-tych.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
ODPOWIEDZ