Kolumny podstawkowe do 500 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
afanasjewna
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2017, 12:35

Kolumny podstawkowe do 500 zł

#1

Post autor: afanasjewna »

Serdeczne cześć!
Ostatnimi czasy stałem się posiadaczem starego Denona PMA-520A. Sprzęt ten spadł na mnie z nieba i z uwagi na moja cherlawą wiedzę audio proszę Was o poradę w sprawie zakupu kolumn do tego urządzenia. Posiadam dość niewielki pokój 10m^2 i stąd też wybór pada na kolumny podstawkowe. Temat jednak jest tak szeroki, a wybór tak wielki, że nie chce kupować w ciemno, tylko poznać opinie obytych w temacie ludzi.
Na koniec dodam, że muzyka, której słucham to jazz, blues, klasyka, rock, zdarzają się też jakieś elektroniczne odmęty, także wachlarz dość szeroki.

Jedną z możliwości, którą znalazłem jest CANTON GLX-100, jestem jednak otwarty na wszelkie propozycje mieszczące się w budżecie 500 zł (plus ewentualna 100 w górę).

Pozdrawiam!
Marcin
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolumny podstawkowe do 500 zł

#2

Post autor: MMarek »

Cześć,

Warto zacząć od tego wątku - jakieś 77 stron czytania:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=49&t=1200

O wsponianych przez Ciebie Cantonach też tam jest
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 13:07 przez MMarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny podstawkowe do 500 zł

#3

Post autor: darkman »

Dobry wybór i własny. Bierz.
Masz też wątek "kolumny 500", ale za chwilę zorientujesz się, że to ogromne zamieszanie i trudno coś wybrać z tych niby ofert podpowiedzi. Zwłaszcza, że część polecanych obecnie była odradzana czasem przez te same osoby kilka stron wcześniej. Jednak jeśli lubisz takie meandry, to oczywiście powodzenia w brnięciu :D
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny podstawkowe do 500 zł

#4

Post autor: Dragant »

Sam mam trochę młodszych i większych braci wspomnianych przez Ciebie (Karat 300). Fajne kolumny, ciepło grające, porządna konstrukcja od zewnątrz i od wewnątrz. Jedyne co może się podobać bardziej lub mniej to niskie tony - mogą sprawiać wrażenie nieco rozmytych. Ale może przy mniejszej średnicy jaką oferują GLX-100 może to być mniej zauważalne. Tak czy inaczej - moje Cantony grają przyjemnie.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
afanasjewna
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2017, 12:35

Re: Kolumny podstawkowe do 500 zł

#5

Post autor: afanasjewna »

Dziękuje za odpowiedzi, pozostaje czekać na kolumny i odsłuch, oby wyszło zadowalająco. :whistle:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolumny podstawkowe do 500 zł

#6

Post autor: darkman »

Wyjdzie.
Też mam w drugim czy tam trzecim zestawie GLE60. Fajne i przyjemne w odsłuchu.
ODPOWIEDZ