Kolumny wintydżytsu u Myszora

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#256

Post autor: Myszor »

Zaraz jadę do znajomego w tamtą stronę. Podjadę do gościa i zobaczę.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny wintydżytsu

#257

Post autor: amrowek »

@ Myszor
jak ja ci tego zagłębia sprzętu zazdroszczę, co i rusz jakiś rodzynek tam się znajdzie.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#258

Post autor: Myszor »

amrowek pisze:@ Myszor
jak ja ci tego zagłębia sprzętu zazdroszczę, co i rusz jakiś rodzynek tam się znajdzie.
Jak nadszedł post amrowek to właściwie byłem jedną nogą za drzwiami w drodze na obiad ze znajomymi w Opolu.
Popatrzyłem że kolumny niedaleko, zadzwoniłem i umówiłem na oględziny.
Po obiedzie wyruszyłem dziarsko do krainy wintydżowych vw passatów i audików, koniecznie w wersji kombi, oraz miejscowości o dwujęzycznych nazwach.
Gospodarz powitał mnie w obejściu i zaprosił do domu. Na piętrze, w jednym z pokoi, staly kolumny w charakterze stolików po lampę czy książki.
Jak 80% lokalnej ludności, człowiek ów pracował w Niemczech i tam też nabył kolumny. Pięć lat temu wrócił z heimatu i zabrał je ze sobą. W jakimś sensie zatem to mienie przesiedleńcze ;)
Jedną maskownicę zdjął by zrobić fotkę.
Drugą zdjąłem ja. Siłowałem się. W końcu zdjąłem razem z gniazdami kołków :)
W środku pajęczyny i kurz.....nikt nigdy nie zaglądał tu. Genialne.
Głośniki w stanie perfekcyjnym, jakby z fabryki dopiero co wyjechały.
Maskownice też. Nic nie obite na skrzynkach.
Odsłuch ograniczył się do sprawdzenia na radiu, że grają, bo gość audiofilem ewidentnie nie był (kolumny i wieża musiały być, ja ? Jak meblościanka i rozkładana kanapa).
Krótkie negocjacje i za 7 Jagiełłów stałem się posiadaczem nowiutkich kolumn podłogowych ATL Hans Deutsch HD310i w stanie near mint :)
W domu za pomocą odkurzacza, pronto i mikrofibry przywróciłem im blask. Butaprenem wkleiłem gniazda bolców maskownic.
Przyszedł czas na odsłuchy.
To spore klocki. Większe niż Saba 1300. Kilka danych:
Konstrukcja 3 drożna otwarta, ciut późniejsza niż Saba (1983), 8ohm, 20cm bas, pasmo 22-22.000, czułość 91db, 100W, 19kg sztuka.
Od razu powiem że grają znakomicie. To inna szkoła grania niż saba. Coś jak grundigi 1600 ale z większą mocą i lepszym basem.
Bardzo szybkie, detaliczne, góra szklankowata, ostra jak brzytwa.
Scena budowana jest u góry. Normalnie jakby perkusja byla 1,5 m nad ziemią. Oddech. Agresja.
Uwielbiam saby za ich bułowatość. Można godzinami słuchać i nie męczy. Jak cadillac.
HD310i są jak wyścigówka z twardym zawieszniem. Wejście bębnów w November Rain ekscytujące :)
Znakomite klocki. Nie potrafiłbym dziś wybrać tych lepszych. Są takie inne. Obie fajne i warte sporych pieniędzy w porównaniu z obecnymi konstrukcjami.

Dzięki amrowek, you made my day :)
Załączniki
IMG_4257.JPG
IMG_1572.JPG
IMG_1571.JPG
IMG_1570.JPG
IMG_1569.JPG
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolumny wintydżytsu

#259

Post autor: zbyszek1982 »

Masz niebywałe szczęście, że udało Ci się je kupić w takim stanie. Bardzo fajne.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#260

Post autor: Myszor »

zbyszek1982 pisze:Masz niebywałe szczęście, że udało Ci się je kupić w takim stanie. Bardzo fajne.
Niezwykły zbieg okoliczności. Amrowek zaczął ja skończyłem. Normalnie nówki ze sklepu jakby.
Słucham i szczenę zbieram z podłogi.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#261

Post autor: klin »

Ooooo jaaaaaaaa.....to nie ma końca :doh:
Ale już się nie mogę doczekać :D
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#262

Post autor: bluegi »

Myszor pisze: z większą mocą i lepszym basem.
Bardzo szybkie, detaliczne, góra szklankowata, ostra jak brzytwa
Scena budowana jest u góry. Normalnie jakby perkusja byla 1,5 m nad ziemią. Oddech. Agresja.
Haaa! Witamy w klubie posiadaczy ATLi :D Piękne! Następny, który może poczuć w jakimś stopniu to, co ja :D chociaż reszte sprzęciora masz lepszą ;) Bardzo serdecznie gratuluję zakupu!
Ostatnio zmieniony 18 mar 2017, 22:09 przez bluegi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Kolumny wintydżytsu

#263

Post autor: Ramirez »

Myszor pisze: HD310i są jak wyścigówka z twardym zawieszniem. Wejście bębnów w November Rain ekscytujące :)
Szczerze zazdroszczę tego nabytku :clap:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#264

Post autor: Myszor »

Bluegi też na Atl jedziesz ? Powiedz , ta detaliczność nie męczy z czasem ? Na razie mi się baaaardzo podoba.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#265

Post autor: bluegi »

No oczywiście, ja tutaj chyba pierwszy recenzje na temat ATL-i kleiłem i też Mrówek je polecił, tylko jakoś wtedy ludzie się nie rzucili :D O tu http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=45&t=7993
A opisując je wtedy jeszcze nie miałem do nich tak wielkiego szacunku jak teraz.
I tak mam je do teraz i przeorałem się i przez cantony takie, siakie, inne brauny i nic nie ma podskoku do ATLi.
Mnie osobiście nic nie męczy bo ja się jaram detalicznością na maxa i właśnie soczystym dołem. Soczysty dół + zwiewność na reszcie + detale i środek na miejscu. Czyli wokal dostajesz za przeproszeniem na morde jakby Ci ktoś w twarz śpiewał :D Genialne są. I pokój pełen muzy nawet jak ledwo piec rozkręcisz. Ale wkładek AT1XX się na nich słuchać nie da :D Tak świdrują uszy że to już wkur**a ;)

edit: aa, no i piecyk oczywiście totalnie na zero na regulacjach barwy i niczego nie brakuje :) i ja już żadnych pierdzisków monitorków sobie nie wstawie, bo to nie moja bajka jednak. Ja muszę mieć piec na zero i wszędzie pełno wszystkiego, bo inaczej po prostu mnie to mierwi...a do tego potrzeba większej paczki
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#266

Post autor: Myszor »

Aha. Ja też czuję, że u mnie zagoszczą na dłużej. W temacie amplifikacji mam projekt na wintydżytsu a tam można dwa zestawy podpiąć :)
@klin - trafią do Ciebie , nie bój nic.
Jeszcze taki myk się zdarzył , że koleś który kupił mozarty ode mnie mieszka na tej samej dzielni co my. I ma Bernarda. Zagłębie się robi :lol:
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#267

Post autor: bluegi »

Nie jest to różanka, prawda?:D Nie raczej nie, bo Ty tam w jakiejś większej chatce przesiadujesz, to raczej nie na różankowym lemingradzie.
Ciekawe co Klin teraz powie... Ja właśnie sobie już takie Saby delikatnie upatrzyłem "na testa", ale właśnie Klin mnie troszeczkę przystopował.
Pewnie te jego zagadają lepiej mimo wszystko, nie mniej ciekawe ciekawe :) Na ile lepiej, czy wiele lepiej, czy niewiele lepiej ale lepiej :) Piękne Myszor w każdym razie, zarówno te ATL-e ze względu na stan, jak i Saby ze względu na całokształt. Fajne zakupy Ci się trafiły, gratki i niech endorfiny krążą jak najdłużej.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#268

Post autor: Myszor »

Saby to se możesz ode mnie wypożyczyć i sie przekonać. Daleko nie masz.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#269

Post autor: bluegi »

a dziękuję bardzo za propozycję Myszor, szczerze powiedziawszy baaaaaardzo chętnie bym ich posłuchał, ale chyba nie chciałbym pożyczać mimo wszystko, bo pożyczam tylko to co da się odkupić w razie czego :) Nie mniej może kiedyś będzie okazja jeszcze się ustawić na wspólny odsłuch i wtedy będzie to 5 min z Sabami. Oczywiście w razie chęci zapraszam na odsłuch do mnie lub bez problemu pożyczę swoje ATL-e uszanowanym kolegom z całego forum, ale to już na PW będziemy się synchronizować. Może Klin chce moje ATL-e? Może trzeba zjeść jakieś tam fifarafa za potężne tysiące, bo nazwy już nie pamiętam ale zapisałem :D
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny wintydżytsu

#270

Post autor: amrowek »

Panowie mam prośbę swoje ekscytacje sprzętem opisujcie sobie na PW bo cholery można dostać, że człowiek tak daleko ma do tego zagłębią vintydźy
nie wspominając już o egzaltacji jeśli chodzi o doznania od słuchowe. Chyba będę się musiał przeprowadzić.

ps
cholera nie zmieściły by mi się przy TV, musiał bym przemeblować cały saloon.

psII
@Myszor
trzeba przyznać że wyglądają jak funkel nófki
Musiałeś trafić do salonu ze sprzętem audio klasy Hi-End
a gdzie zdjęcia kartonów/opakowań fabrycznych od ATLi? :mrgreen:
patrząc na ich stan to chyba w promocji były.
może też jednak jakiś stary wzmak ?
Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, 08:44 przez amrowek, łącznie zmieniany 3 razy.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ