Kolumny wintydżytsu u Myszora

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolumny wintydżytsu

#241

Post autor: Waluch »

wklejam to co poszło do Myszora na PW
IMG_20170214_131427060.jpg
Czekaj czekaj, musiałem się walnąć w takim razie ....
na fotce widać 33uF, 47uF i ten kremowy, to teraz nie jestem pewny ... nie mam jak zerknąć. Ale skoro jest na schemacie 4,7uF to MUSI być 4,7 chyba ,że masz inną wersję kolumn z trochę innym podziałem. Ale 4,7 to taki standard wśród zwrotnic.

Kondy dałem na 70VDC, wymieniłem wszystko, oprócz oczywiście cewek, najmniej do brzmienia wniosły rezystory. (te białe) ale można je dla spokojności wymienić. Jeśli chodzi o kondy, to po tylu latach nie masz pewności czy nadal trzymają wartości i parametry. chociażby dlatego jestem zwolennikiem wymiany.
Z rastrami nie było problemu nóżki są na tyle giętkie,że łatwo można dopasować.


PS. można też dać 47uF Mundorf Ecap RAW zamiast Plain, wtedy będą na 100VDC, niektórzy twierdzą,że są 'ostrzejsze' brzmieniowo od Plain
<<<>>>>

miaziol, napisałeś prawdę nt. kabli. Trzeba eksperymentować, szukać ... ja wiem jedno, sieciówka komputerowa za 5zł nie nadaje się do zasilania sprzętu audio. Za 12 wtyk LeGrand + 12zł wtyk IEC Schurter + porządny przewód + ew. oplot dla oka i masz naprawdę solidną sieciówkę.

Przewody SOMMER-a bardzo sobie chwalę, mam , używam, jeśli chodzi o wtyki IC używam Vitalco
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#242

Post autor: Myszor »

Dzięki za konkret Waluch.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#243

Post autor: Myszor »

No i tak....Mozarty sprzedane (wyszło mnie 2,70pln za dzień użytkowania), Grundigi zrobione i pojszły do klina na odsłuchy.
Saby wrócili do domu. Nie dały rady Midas Analom bo one grają jakby surround był w pokoju.
Ja człowiek starszej daty preferuję scenę przed sobą:)
Żona klina powiedziała że moje skrzynki dyi są spoko. Od początku wiedziałem, że się nie znacie ;)

Grundigi...dzięki za linka amrowek , te terminale to strzał w dychę na drewno 2-3cm.
Muszę przyznać że niemiaszki w pelengacji zawsze dobre byli. Ino się z lutownicą do boxów zbliżyłem to zaczęły burczeć. Cewki jak złoto :lol:
Ciekawostka też jest że w fabryce na kablu hot robili pętelkę :lol: kolejny mit runął, że kable się krzyżować nie mogą.
Wymieniłem je na nowe grube cordiale 2,5mm. Wepchałem z powrotem pociętą kurtkę Luftwaffe i grają jak złoto.
Pewo za małe są do salonu klina jak i do mojego ale dzwięk zacny milordzie.
Załączniki
IMG_1558.JPG
Ostatnio zmieniony 17 mar 2017, 21:33 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolumny wintydżytsu

#244

Post autor: Waluch »

Jest słyszalna poprawa brzmienia w Grundigach ?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#245

Post autor: Myszor »

Nie. Grają dobrze tak jak grały. Im niepotrzebny upgrade. Ale teraz można normalnie kable zmieniać bo mysie ogonki wystawały jak je kupiłem (obcięte kable na 20cm).
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#246

Post autor: klin »

Myszor pisze: Nie dały rady Midas Analom bo one grają jakby surround był w pokoju.
Dały, nie dały...zdania są podzielone - i dobrze! :) Ale wyglądają przepięknie i już za nimi tęsknie!. Taką foto tapetę musiałbym sobie zrobić.
Myszor pisze: Żona klina powiedziała że moje skrzynki dyi są spoko. Od początku wiedziałem, że się nie znacie
Mi się też bardzo podobają! :clap: :clap: :clap: Małe sprostowanie - żona klina powiedziała, że są "śliczne" a nie spoko ;)
Myszor pisze: Pewo za małe są do salonu klina jak i do mojego ale dzwięk zacny milordzie.
No...trochę małe. Ale Saby sobie radziły bez problemu.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#247

Post autor: bluegi »

klin pisze: żona klina powiedziała, że są "śliczne" a nie spoko
bo pewnie chętnie wstawiłaby tam kwiatki :D
oczywiście wg mnie też są spoko do wszystkiego, o czym już pisałem ;) się nie nabijam broń bosz...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#248

Post autor: Myszor »

klin pisze:
Myszor pisze: Nie dały rady Midas Analom bo one grają jakby surround był w pokoju.
Dały, nie dały...zdania są podzielone - i dobrze! :) Ale wyglądają przepięknie i już za nimi tęsknie!. Taką foto tapetę musiałbym sobie zrobić.
Myszor pisze: Żona klina powiedziała że moje skrzynki dyi są spoko. Od początku wiedziałem, że się nie znacie
Mi się też bardzo podobają! :clap: :clap: :clap: Małe sprostowanie - żona klina powiedziała, że są "śliczne" a nie spoko ;)
Myszor pisze: Pewo za małe są do salonu klina jak i do mojego ale dzwięk zacny milordzie.
No...trochę małe. Ale Saby sobie radziły bez problemu.
Bo one mają coś w sobie że się tęskni. Taki niewymuszony spleen.
Leci Kind of blue i jest klimatycznie.
Zrobię mod Walucha i podejdziemy do sprawy na nowo !
Jak coś to się kwiatki zasadzi jak ogrodnik bluegi sugeruje.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#249

Post autor: klin »

ahaja pisze: A - polecam do testów zanabyć drogą kupna: http://allegro.pl/phil-collins-big-band ... 46729.html
Można nie lubić gościa, mozna nie lubić muzy ... ale patenty jakie tam są i jak to jest zrealizowane to czapki z głów. Jedna z moich must be jeśli chodzi o testery sprzętu.
Albo zagra albo się sprzęt wyp....oli.
Na jakimś konkretnym numerze mam się skupić? Nie wiem czy dam radę całą wysłuchać :D

EDIT: Eeeee nawet fajne to. Phil tu nie śpiewa tylko wali w bębny tak więc wszyscy się realizuja odpowiednio ;)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny wintydżytsu

#250

Post autor: amrowek »

O widzę ,że te gniazda bananowca dają radę.
Do znawców tematu audio mam takie pytanie u Myszora wychodził przez ściankę przewód , u mnie w Universum est gniazdo DIn 2 trochę to upierdliwe bo wtyczkę muszę dawać Din2 a czy gdybym zostawił gniazdo Din2 a po bokach umieścił te gniazda bananowe i podłączył bym je do zwrotnicy nowymi przewodami nie odpinając starych. Będzie to miało jakiś wpływ na to jak grają kolumny?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#251

Post autor: Myszor »

Moim skromnym zdaniem żadnego.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny wintydżytsu

#252

Post autor: amrowek »

@ Myszor
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-atl-1 ... 63f3b14dca
miód malina w uszach :mrgreen:
ale moim skromnym zdaniem najlepiej odbiór osobisty zęby nie uszkodzili psuje w czasie transportu przesylką

ps niektórzy tu je mają w różnych konfiguracjach jeśli chodzi o mapli i patefony tak więc.....
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Kolumny wintydżytsu

#253

Post autor: ahaja »

Warto przesłuchać tą płytę ... nawet w kilku podejściach ... ;-).
Są różne patenty, szybkie zmiany.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolumny wintydżytsu

#254

Post autor: Myszor »

amrowek pisze:@ Myszor
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-atl-1 ... 63f3b14dca
miód malina w uszach :mrgreen:
ale moim skromnym zdaniem najlepiej odbiór osobisty zęby nie uszkodzili psuje w czasie transportu przesylką

ps niektórzy tu je mają w różnych konfiguracjach jeśli chodzi o mapli i patefony tak więc.....

Ale co ? Że lepsze niz saby ?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny wintydżytsu

#255

Post autor: amrowek »

hm
nigdy ich nie miałem okazji posluchać ich razem łeb w łeb.
ale mi się lepiej ATL HD podobają jesli chodzi o brzmienie, ale to jest moje zdanie. Wg mnie lepsze od grundigów
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ