Kolumny do 700 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolumny do 700 zł

#91

Post autor: Reymont »

Reymont pisze: http://allegro.pl/grundig-box-1600-vint ... 08880.html
czy ktoś się orientuje jaka byłaby ich optymalna cena?
Wojtek pisze:Z obserwacji rynku to sądzę, że za więcej jak 400-500 złotych nie powinny pójść.
niestety... poszły, aż za 770zł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 700 zł

#92

Post autor: Wojtek »

No to moim zdaniem ktoś przepłacił :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Kolumny do 700 zł

#93

Post autor: Tyrystor »

Zainteresowała mnie ta oferta, ale wolałbym się popytać, zanim uszczuplę portfel :)
http://allegro.pl/pioneer-s-310-kolumny ... 23603.html

1. Jak już kiedyś pisałem, mój wzmacniacz to Yamaha AX-500, dość mocny. Czy niczego nie spalę, podpinając ww. kolumny? Obecnie używam takich małych 60-watowych (6 ohm) kolumienek Sony i gra w porządku, no ale wolałbym się upewnić. ;)
2. Czy tych 499 zł to nie jest dużo za dużo? Wydaje mi się, że nie, skoro seria S to następca legendarnej serii HPM, a one zwykle sprzedają się za spore kwoty. Poza tym wychodzę z założenia, że skoro ludzie chwalą modele wyższe (np. S-710), to i ich mniejszy brat powinien być wart uwagi. :)

A czemu pytam w tym wątku? Jeśli, trochę dokładając, mógłbym kupić coś lepszego, to rzecz jasna proszę o linki. ;)

Proszę o szybką odpowiedź :)
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Kolumny do 700 zł

#94

Post autor: pawel0777 »

Tyrystor pisze:Zainteresowała mnie ta oferta, ale wolałbym się popytać, zanim uszczuplę portfel :)
http://allegro.pl/pioneer-s-310-kolumny ... 23603.html
Zapytaj sprzedawcę o niskotonowe...według mnie wyglądają na zbyt nowe ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 700 zł

#95

Post autor: Wojtek »

Tyrystor pisze:1. Jak już kiedyś pisałem, mój wzmacniacz to Yamaha AX-500, dość mocny. Czy niczego nie spalę, podpinając ww. kolumny? Obecnie używam takich małych 60-watowych (6 ohm) kolumienek Sony i gra w porządku, no ale wolałbym się upewnić. ;)
Już któryś raz się tak pytasz i za każdym razem dostałeś chyba dość konkretną odpowiedź. Nie lubię się powtarzać :)
Tyrystor pisze:2. Czy tych 499 zł to nie jest dużo za dużo? Wydaje mi się, że nie, skoro seria S to następca legendarnej serii HPM, a one zwykle sprzedają się za spore kwoty. Poza tym wychodzę z założenia, że skoro ludzie chwalą modele wyższe (np. S-710), to i ich mniejszy brat powinien być wart uwagi. :)
Moim zdaniem dobrze kombinujesz, aczkolwiek to zależy czy te 500 złotych to faktycznie dobra cena, zważywszy że...
pawel0777 pisze:Zapytaj sprzedawcę o niskotonowe...według mnie wyglądają na zbyt nowe ;)
Przypominają Ci coś konkretnego? :)

Bo faktycznie, jeśli całe niskotonowce nie były wymieniane i są nieoryginalne to z pewnością zawieszenie, membrany i kopułka były zmieniane w obydwu kolumnach, z jakiegoś powodu.

Oryginalnie wyglądało to inaczej.

Tak więc warto dopytać. Najlepiej jakby otworzył kolumnę i cyknął foty niskotonowca ze środka (ew. wyjął go przodem), żeby się przekonać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Re: Kolumny do 700 zł

#96

Post autor: Tyrystor »

Dzięki za odpowiedzi. :)
Wiadomość do sprzedawcy wysłałem, zanim napisałem post na forum. A oto odpowiedź:
Wszystkie głośniki oryginalne pioneer, nigdy nie były wymieniane naprawiane itp.
W Internecie znalazłem zdjęcia tych kolumn z co najmniej trzema różnymi kopułkami w niskotonowcu. Wesoło, nie ma co... ;)
(Wkleiłem je w odwrotnej kolejności, przepraszam. Jak się czyta od dołu do góry, to jest w porządku)
Załączniki
A tu dla odmiany jakieś zupełnie inne.
A tu dla odmiany jakieś zupełnie inne.
images6,5.jpg (2.13 KiB) Przejrzano 1202 razy
Mało co widać, ale chyba takie same.
Mało co widać, ale chyba takie same.
Pionki na wakacjach.jpg (3.81 KiB) Przejrzano 1202 razy
Na bank wymieniane, nawet pierścienie są inne.
Na bank wymieniane, nawet pierścienie są inne.
images5.jpg (4.77 KiB) Przejrzano 1202 razy
Duże kopułki, takie same.
Duże kopułki, takie same.
images2.jpg (8.62 KiB) Przejrzano 1202 razy
To chyba skan z jakiegoś katalogu Pioneera,  wyglądają tak samo, jak te, co są teraz na allegro.
To chyba skan z jakiegoś katalogu Pioneera, wyglądają tak samo, jak te, co są teraz na allegro.
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 700 zł

#97

Post autor: Wojtek »

Hym, ciekawe.
Może po prostu Pioneer miał 2 rewizje tych kolumn albo np. te które trafiały na rynek niemiecki/europejski miały trochę inne membrany niż te na USA czy Japonię. Już zdarzały się takie przypadki w tej marce.
Tak czy siak, sądzę że jednak można zaryzykować tezę, że to oryginały.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Re: Kolumny do 700 zł

#98

Post autor: Tyrystor »

Obrazek
To wszystko przyjechało do mnie wczoraj, w odstępie kwadransa. :)

tak se mysle rze im wiencej pszycisków i suwakuw tym leprzy spszent :P

A tak serio - gramofonu jeszcze nie podpinałem, ale kolumny owszem. Już mogę się paroma spostrzeżeniami podzielić, choć myślę, że po kilku dniach będę mógł napisać dużo więcej :)
Co się od razu rzuca w oczy - naprawdę doskonale zachowane - ani rys, ani obić, ani nic. Funkiel-nówki nieśmigane;). Co do brzmienia - wszystko na poziomie co najmniej dobrym (jak na mój gust, znawcą ani audiofilem nie jestem). Kolumny lubią się z basistami i z instrumentami dętymi, bez problemu przekazują dużo dźwięków naraz w bogatych aranżacyjnie utworach, fajnie brzmią drobiazgi "wyskakujące" znienacka. Na razie testowałem tylko na kilku płytach, jeszcze muszę sprawdzić, jak radzą sobie z hammondami (bardzo lubię organy, a parokrotnie spotkałem się ze sprzętem, który miał jakieś kłopoty z tym brzmieniem). Na czym testowałem do tej pory? Japońskie Going for the One (gdzieś w tytułowym wyłapałem partię fortepianu, której nigdy wcześniej nie słyszałem :) ), japońskie Presence, japońskie In the Court of the Crimson King (saksofon w Schizochrenku naprawdę wwierca się w uszy, może to ta magia wstęgi? :) ), japoń... oj, kanadyjskie LZII. W sumie - jestem zadowolony, jak więcej posłucham, to i więcej napiszę. ;)
Jakby ktoś chciał wiedzieć, to resztę sprzętu stanowi Technics SL-3210 (już mam 5310, ale jeszcze ich nie zamieniłem miejscami) z AT13EaV (igła nowiutka, sprowadzona od LP Gear, ta za 65$), wzmak to Yamaha AX-500. :)
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 700 zł

#99

Post autor: kielek »

Zgodnie z zapowiedzią w wątku http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=1342&start=30 proszę o pomoc w doborze kolumn w kwocie do ok.600 max.Kolumienki będą grały z jakimś w miarę ciepło brzmiącym wzmacniaczem/amplitunerem,który mam nadzieję pomożecie znaleźć w odpowiednim wątku.Stan tych kolumienek powinien być stosunkowo nienaganny,gdyż wiem że chłopak jest typem estety :) Brzmienie ciepłe i detaliczne do spokojnej muzy(pomieszczenie ok.20 m kw ,ale odsłuch z ok.2,5 m).Po pobieżnym przejrzeniu ofert na Allegro zasugerowałem mu te : http://allegro.pl/bw-vision-ds-1-i2790937107.html oraz http://allegro.pl/canton-quinto-520-wes ... 42190.html .Wiem też,że podobają mu się z nowszych konstrukcji Tannoye M1,ale jak wspomniałem w innym poście raczej kierowałbym go w stronę vintage.Proszę o jakieś inne propozycje,albo odniesienie się do moich wymienionych(cena,jakość)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 700 zł

#100

Post autor: Winters »

http://allegro.pl/klh-five-vintage-rary ... 11674.html

Tyle w tym temacie jak dla mnie ;)

O ile zmieścisz się w budżecie. Z tą nienagannością i vintage, to jednak średni mariaż. W tych KLH zalecam wymianę kondensatorów w zwrotnicy.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 700 zł

#101

Post autor: kielek »

Dzięki Winters,ale jak piszę to sprzęt nie dla mnie.Nie chcę nic grzebać i to raczej odpada.Ten wintydż to tez nie jest obowiązek ;) A jak oceniasz te Cantony(brzmieniowo)?
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Kolumny do 700 zł

#102

Post autor: Excalibue »

Witaj. Do 600 zł ciepło grające kolumny ?
http://allegro.pl/kolumny-master-music- ... 95303.html
Dół od peerless'a, głośnik był stosowany m.in w konstrukcjach B&O, w tym i w moich MC120.2. Bardzo mocny i nisko schodzący.
Średnie to Vifa D75MX ( produkowana do dziś w nieco zmienionej formie jako Scan Speak 300zł/szt ), także zastosowane były w MC120.2 tyle, że pod szyldem Seas'a, brzmienie zaje..ste, ja się zakochałem, nigdy tak przyjemnej i naturalnej barwy nie słyszałem. Wokale, zarówno damskie jak i męskie poezja, czuć masę głosu i jego wszystkie niuanse, dużo informacji w tym rejonie, aż się nie chcę wracać do zwykłego stożka, góra jest już inna, od peerlessa ( w beovoxach seas ), bardziej otwarta i roździelcza ( głośnik stosowany był w jednej z konstukcji Pilota )
Całość naturalna w stronę ''ciepłości''
Warte naprawdę swojej ceny, mało kto zna tą firmę, a naprawdę bije sporo droższych zestawów
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kolumny do 700 zł

#103

Post autor: Winters »

Co do Cantonów to są to dobre kolumny, ale ja widziałbym je z ciutkę niższą ceną, chociaż nie ma tragedii.

Jeżeli chodzi o propozycję Excalibue to konstrukcja rzeczywiście ciekawa, dobre przetworniki, ale jeżeli oprócz brzmienia to ma fajnie wyglądać, to zastanowiłbym się dwa razy. Zależy od gustu.

Jeszcze co do KLH - wiesz, to nie jest tak, że bez wymiany kondensatorów będzie marnie, albo w ogóle nie będzie grało. Dla mnie jest to przymus, bo różnica w brzmieniu przy ich zmianie na nowe jest duża i zawsze na lepsze.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Excalibue
Posty: 74
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:56

Kolumny do 700 zł

#104

Post autor: Excalibue »

Nie ukrywam, że wybrałem Beovoxy, ze względu na ładniejszy wygląd, no ale i cena wyższa.
Te Master music nie wyglądają tragicznie, zdjęcia robione na wprost wychodzą zawsze nieciekawie, myślę, że w rzeczywistości prezentacja jest sporo lepsza. Wiele wintydzowych konstukcji ma sporo gorszy wygląd.
Aktualny ''główny'' system : Kolumny Quadral Montan, Amp : Nakamichi AV-10, DAC DIY.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Kolumny do 700 zł

#105

Post autor: kielek »

Wszystko ładnie, pięknie co do tych Masterów,tyle że to są podłogówki a wiem,że chłopak dla którego szukam kolumienek chce raczej podstawkowe.I tak już wspominałem wintydż nie jest obowiązkowy a raczej wskazany i nie musi być to taki "całkiem oldschoolowy" :) Myślę,że powiem mu by nieco potargował u sprzedawcy te Cantony,bo wyglądają dość zacnie,a i opinie o nich są dość przyzwoite.
ODPOWIEDZ